» »

Kabelski internet - vprašanje?

Kabelski internet - vprašanje?

Poglavarcek ::

V stanovanju imam kabelsko TV preko Telemacha - lokacija Domžale. Kot sem zasledil se da na kabelski internet poleg Telemacha naročiti tudi pri drugih operaterjih, ki imajo kabelski internet preko Telemacha in sicer: Amis.net, Voljatel in Perftech!
Trenutno imajo tudi akcijo (Amis, Perftech in Telemach) za 29.900 SIT z modemom in priključnino (vezava za 2 leti)!

Zanima me, kje se najbolj splača vzet net? Predvsem me zanimajo hitrosti in tehnična podpora, ker cene so tako ali tako podobne!
Po forumu sem zasledil, da nekateri hvalite AMIS, pa me zanima, kako je z njegovim delovanjem na Telemachovem kablu in seveda z podporo?

Hvala vsem za pomoč!

8-O

pivmik ::

Telemachov kabel je totalno v kurcu, ne glede na ponudnika ki izbreš.

Če imaš možnost pridobit ADSL ti g a strogo priporočam, ki je proti Telemachu kot Ferrari proti Fičotu.
LP, Gregor GRE^

Poglavarcek ::

Problem pri meni je, ker sploh še telefoskega priključka nimam v stanovanju, tako da me pride sama izgradnja do ADSLa predraga.

Torej je trenutno edina varjanta kabelski net! Še kakšni predlogi?

8-O

kn3z007 ::

tudi pri nas v bloku bojo sedaj napeljevali kabelski internet. lahko kdo kaj svetuje? je kdo od vas na kabelcu? tudi meni se zdi strošek ADSL-ja trenutno prevelik. Aja še eno vprašanje. Moraš še vedno naprej ISDN kupiti, da ti potem še ADSL napeljejo?
Lp
kn3z007

www.geneza.com

Rumko ::

Jst sm na kabelcu, pa nimam nobenih težav (na vsake 2 tedna mi enkrat dol vrže, drugač pa ni nobenih problemov), vleče 60kb/s, čeprav sem zasledil, da mi je enkrat vlekel med 65 in 70 kb/s pol je pa šele padel na 60kb/s. Ping mam na večini serverjih (špili) majhen (pod 300), včasih najdem tudi do 5 serverjev, kjer mam pod 100ms ping. Mam pa frenda na adsl-ju, pa sm mu uploadu 15kb/s ene pol ure (on ni nic drugega delu po netu, jst pa tud), tko da se pomoje bolj splača KABELSKI INTERNET!!!!

BendeR ::

Kaj pa kablski net prek siola a? Jaz ga mam i n sem zelo zadovoljne z njim.
:=)

Hux ::

KAj???? LOL pod 300? In nekaj serverov ma pod 100?

Pa cuj jaz na serverih ki majo vecji ping kot 50 sploh ne spilam. Kak te da ti nimas serverov takih to je ja nemogoce. Vsa drzave okol preljube slovenije majo pod 50 ping. Austria, italija, hrvaska, nemcija, brez problema. Pod 100 so pa Anglija in ostale. Samo Amerika ma pinge okol 200. Japaonska pa Afrika sta pa tak predalec. ADSL seveda samo moj frend ma kabl in nima dobenih visokih pingov.

Mam pa frenda na adsl-ju, pa sm mu uploadu 15kb/s ene pol ure (on ni nic drugega delu po netu, jst pa tud), tko da se pomoje bolj splača KABELSKI INTERNET!!!!

Kaka izjava pa je to? Mislim kaj si htel z tem povedat? TO je kot da recem mam BMWja z katerim sem dirkal proti ferrariju ampak ga nisem prehitel ker sem za njim v koloni vozo. Ta stavek sploh nima smisla ce mene vprasas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

eee ::

lol

Rumko: to če ti nekomu uploudaš s 15KB/sek še ne pomeni da un ne more downloudat več kot to (adsl lahko do 250KB/sek zjle)...
tko da, ti si imel slab...no skoraj normalen upload za smrtnika...

aja pa brezigarca nj pa spizdi s politike :D

iration ::

tukaj dileme ni; tako pač je, da je ADSL superioren kablu zaenkrat, pa tud ne kaže, da bi ga kdaj prehitel. Jest mam točno take hitrosti, kakršen mam paket: 2048/256. nikoli manj.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Cross ::

sam dons res vlada ze prava vojna med tem kablom in ADSL-om. Jz mam kabl prek siola, pa mi laufa cist ql. normalno spilam prek neta brez komplikacij. res bi ful sedu un megabit sam taka kriza na kablu pa ni kokr eni neki jokajo skos. ce pa kdaj se mene vrzejo na mega pol pa majka. >:D

GUM|MAN ::

Za priklop na ADSL je končna cena 52000 SIT(ISDN, modem in instalacija)

undefined ::

Meni kabel kar dobro laufa. Vleče 100-300KB/s (občasno tudi več ali manj), pošilja pa bolj počasi in sicer ~10KB/s podnevi, 20-30KB/s ponoči. In sicer G-Kabel, sedaj v lasti Telemacha.

chucki ::

rofl 300 pinga nimam ce grem igrat v ZDA
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

LordWorm ::

Tudi jaz sem danes ugotovil resnico med njima:fora je v tem da ima adsl konstantno linijo prenosa podatkov medtem ko pri kablu niha zelo ihtavo.Zdej pri downloadu se niti ne opazi razlike, ampak pri spilanju pa kar.
Dejstvo pa je da kable ne bo umrl, ker je ogromno uporabnikov in kljub dejstvom se stevilo njih veca...

Skoraj bi vzel 1024/256 paket pa bom raje 1024/128 adsl...

Ja nujno je da imas ISDN ce hoces imet adsl in najnizja narocnina isdnja na mesec je 3600sit, s tem da moras racunati da ne placujes vec telefonske linije, ki jo ze uporabljas za telefon, ki pa znasa 2300sit.Torej za isdn na mesec placujes 1300sit vec,kar pa ni tako bolece.Seveda to velja ce si sedaj imel telefon(sko linijo), kar mislim da samo eden tule nima.

Torej mesecni strosek za adsl 1024/128 in telefon(isdn) je:
8000sit(adsl)+3600sit(isdn)=11600
Ce si do sedaj ze imel telefon pa je 'samo' 9300sit vec.

Ste razumeli?:)

Soprano ::

Drži, ampak samo v primeru, če kabelski ponudnik nima zakupljene dovolj pasovne širine. Moj ISP očitno ima, ker so tako pingi kot prenosi konstantni (KKS Online).

V Ljubljani naj bi isto veljalo za AMIS.NET, tam kjer pač nudijo dostop preko kabla.

Soprano


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL ali kabel (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
614567 (3746) marjanX
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1049676 (7358) flipflop
»

Kabelski internet cenejši kot ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
548522 (8522) Skubi
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017605 (5806) Narcos Satanicos
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707940 (6246) DeLonghi

Več podobnih tem