» »

Raid

Raid

sleby ::

ahoi

Mene pa zanima kaj rabm, da bi jest usposobu raid 0 polje.
Mam 2 diska, eden je IBM 9.1 gb, drugi je WD 10.2 gb, oba sta ATA66. Je kej narobe ? Morta bit diska oba enaka ? A ce jih dam v raid dobim kapaciteto 2x najmanjsega diska ? Torej 18.2 gb .. Kok vse skupi pohitri sistem ? Dejte se mal razpisat .. :)

Yohan del Sud ::

Evo mene, ravno včeri usposobu zadevo, pa se že pametnga delam :\

1. ne
2. ni nujno, je pa priporočeno
3. da
4. da
5. še nisem meril ampak lahko rečem da vidno

49er ::

Se jaz, se jaz...>:DJAz se ravno postavu RAID 0 z dvema IBM-jema DTLA ATA100 in moram, priznat da zadeva dela fantasticno. Pognal sem ta zadnjpo sandro in glej ga hudica...rdece polje do konca, na njem pa celih 36848 :D. Pa naj se kdo rece da raid ni kul zadeva. Kar se pa tice dveh razlicnih diskov pa nimam pojma...tudi v navodilih od VP6 nic posebnega ne pise...le da rabis vsaj dva diska.
_________________________________________________
<br>
sis: PC-DL Deluxe, 2xXeon 2.8, 2GB ECC Ram, Quadro FX 3000

matevzm ::

Jaz nad hitrostnim pospeskom nisem bil preprican. HotRod, 2x Seagate 5400 ne dosega Maxtorja 7200. Pri cemer sta Seagate na 100, Maxtor na 66. Nisem benchmarkal, samo gledal pri prepisovanju filmov (branje in nato pisanje na isto particijo).

srale ::

že milijonkrat obdelana tema..
v raid polje se diski prepoznajo kot seštevek najmanšega in seh ostalih v enaki velikosti..tko da bi zares veliko prostora zgubu..delovalo pa bo tako hitro kot najpočasnejši..tko da po moje se ti ne splača vezat takih diskou v raid...ali pač...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitri diski proti RAID-u

Oddelek: Novice / Diski
304707 (3536) LuiIII
»

RAID 0 in izgube podatkov

Oddelek: Strojna oprema
301760 (1106) Vlady
»

ATA vs. sATA vs. raid...

Oddelek: Strojna oprema
241457 (1180) Jebiveter
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18413738 (9342) matrix2
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
271985 (1786) Igor

Več podobnih tem