» »

Making of Cocktails

Making of Cocktails

jRk0 ::

Sigurno je kdo med vami, ki rad pije koktejle:)

Potem je tudi nekdo, ki jih rad dela tudi sam (jaz jih naprimer;)) in bi lahko izdal kaksen recept ali dva;)

Pa napriemr kje nabavljate stvari za koktejle, ker jaz nikakor ne dobim nikjer Soka iz marakuje...sadje je to btw;)

well, speak ppl.
You fuck up once, you loose two teeth.

SkIDiver ::

Ej če maš prilko stop do kake gostinske šole al pa do koga k hod na gostinsko šolo. V knjigi od strežbe z naslovom: Strežba, so notr recepti za kr en kupček koktejlov. Maš pa neki tut na netu se mi zdi. Pojd na google poiskat. Drugače pa barmanska zveza slovenije. Za info barman je oseba, ki ti koktelj pripravi in postreže.

R0K ::

Noja koktejlov sicer ne znam delat, vem pa kje majo dobre. Vsi celjani vrjetno pozanjo Cubo... :D :)

Njami, sam predrago...

Gh0st ::

Al pa v Ambasadi!
TM so cocktaili šele ql!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

R0K ::

Gh0st sklepam, da si že bil tm, tak da te bom nekaj vprašal. A so res tm koktejli po 2k sit?! A majo tok nabite cene?

jRk0 ::

Vem kaj je barman ja;)

saj delam sam tudi koktejle. ampak obstaja sto in sto rceptov za isto stvar...pa bi pac malo primerjali.

Rok: ti mislis na Cuba Libre?

- led v kockah
- 4cl Havama club ruma
- 2cl lime juice-a
- 2cl limoninega soka
- coca cola do vrha kozarca

kozarec naj bo oni 3,75 dcl...
in to je to;)

Za kolicino pa itak mas oni zamasek, in stejes lepo enaindvajset, dvaindvajset..:)
You fuck up once, you loose two teeth.

R0K ::

jrk0 : točno to ja.

Zaka pa daš tok malo ruma not? ;) :D

Gh0st ::

ROK:
Povprečna cena je 1700 SIT. Najcenejši so neki Bangles al neki tazga (sm pozabu) -- 1200 SIT. Pol maš najdražje tm okol 4500 SIT. Sej to je še dost mal, če pogledaš recimo 0.5l Heiniken-a je tm 650 SIT, 0.5L vode je tm 350 SIT...

cene so v klubih ZLO nabite! Sej k pogledaš iz česa je narjen recimo B-52, al pa drugi dražji cocktaili, potem vidiš da je cena glede na cene posameznih sestavin dokaj upravičena...
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

jRk0 ::

Ne, cena sploh ni urpavicena. 1000 sit za koktejl naprimer je zlo dosti ze...

b52 pa nima nic posebnega tak notri, da bi moral stat dosti in tudi nene, skoraj vsepovsod je okoli 400 sit...caipirinha naprimer ki bi ma noter zganje iz sladkornega trsa (Pitu) pa tudi limete bi po pravem mogle bit (ampak jih v sloveniji ne dobis ravno najbolj;)) pa stane tudi 500-600 sit naprimer...

ampak v ambasadi je pa pac cena tri al stiri kratna:)


Rok:saj, v bistu lahko das tudi 5cl ruma no;)
You fuck up once, you loose two teeth.

R0K ::

Ja men se tut zdi mal drago. Ker so pač manjše količine 'dražjih' pijač notri.

Jurja bi še dal, za neki RES dobrega. Drgač pa mam za jurja kulk piva? 3-4l? :D

Ambasada je res očitno draga - se sreča, da nism pristaš muzke ki se tm vrti :P ;)

SkIDiver ::

jRko zelooooo velika napaka, ko si izjavu "ko pa je toliko receptov za eno in isto stvar". To si pa usekov mimo. Vsak coctail ima samo en recept. Vsak coctail določa točno določeno količino sestavin, ki jih vsebuje.

Primer:

CHAMPAGNER COBBLER
-cobbler
-kelih za peneče se vino
-konjak ali vinjak 3 dash
-maraskino 3 dash
-svetli curacao 3 dash
Dolijemo peneče se vino.
Okrasitev: različno sezonsko sadje. Pripravljamo v gostovem kozarcu napolnjeno z ledom do 2/3.

Če dodaš česa 4 dash ali 2 ali pa uporabiš drug kozarec ali namesto cobbler ledu navaden led v kockah ne govorimo tu več o CHAMPAGNE COBBLER. Vse more bit narjeno po receptu, striktno!

dash je merska količina. imaš merice z 1 dash in če jo zasukaš za 90° imaš 3 dash. Obstajajo mislm, da tudi dash 5. Prepričan pa nism.
cobbler je led ki je stolčen v velikost lešnika.

Knjiga, ki sem jo omenjal v prejšnem postu pa je Strežba, ki sta jo napisala Janez Frelih in Alfred Polak.

sketch ::

cyberpipe cocktail (neki tazga smo meli na otvoritvi, ce se prov spomnim):

0'03 Bols Blue
0'05 Grand Mariner
0'02 Vodka (pa ne trojka - smirnoff ali absolut ali danzka)
0'05 lahki OJ (brez pulpe)
--premešat--
dodat 0'15 sode (lahko radenske)
Okrasit z limono in/li pomarančo

Namesto sode in OJa lahko uporabite fanto.

lp
s.

Adapt and overcome.

jRk0 ::

SkIDiver: Ko sem iskal na netu ene recepte, sem nasel cisto drugacen recept za naprimer Tequila sunrise, kot ga mam jaz.

Caipirinha naprimer tudi...pr nas na Ptuju jo vsi delajo z limonami ponekdo niti ne prav zdrobljen led pa potem dodajo limetin sirup.

Jaz mam doma se nekaj limet in dam limete noter in lime juice, kar bi naj po pravem baje tudi naj blo (tako vsaj delajo v Braziliji...) in je okus drugacen tudi malo...limete so bolj kisle od limon.



You fuck up once, you loose two teeth.

jRk0 ::

pa da ne bi zdaj mislo, da sem jaz neki ultra barman al neke pa da se ven mecem:)

V bistvu rad to pijem in sem slucajno pri enih prijateljih bil v nemciji ki delajo koktejle pa sem jim pomago na enem koncertu in se malo naucil o tem...just for fun:)

ti pa verjamem, da si se to naucil tudi v soli dosti o tem...
You fuck up once, you loose two teeth.

SkIDiver ::

U bistvu me ne zanima. To sem ti recept prepisal iz omenjenega učbenika, ki sem ga obdržal, ker je kr poučen in priročen. Za pravilne recepte se pa pozanimaš pri zvezi barmanov slovenije al je društvo. Zdej pa nism zihr. Sej sm v prvem postu napisal. No uglavnem oni so v stiku z svetovno zvezo barmanov in ti majo recepture, ki so pravilne za nek coctail, ki je uveljavljen v svetu. Lahko pa narediš svoj coctail kot je nekdo opisal onega kiber pipa coctail.

dela ::

jas tut rad pijem kokteljle samo je pa to kar drag špas in to tudi če si jih delaš sam. Meni so najbolši:
-Long island
-Planter`s
-Vodka Collins
-Burbon Collins
in še enih par samo se imen ne spomnim
drugače pa mi je najbolj ogaben Prato verde (imena koktejlov se pišejo z vlko al kak?) :
pol vodke, pol zelenega metinega likerja pa malo limone
...pa čeprav zgleda prav seksi svetlo zelen.

moreš pa met kar veliko različnih pijač doma da imaš spodobno izbiro cocktailov... zato tudi kake long islande in podobno hodim pit ven (v Niagaro), pa čeprav si ne privoščim dostkrat.
ful me zanima kaki je blue blazer ki se ga vžge...
najbolj sem pa radoveden glede Mai Tai-a ki je baje najmočnejši in me verjetno tud zato mika.Recept mam doma samo je treba tri vrste ruma met pa še zelo veliko drugih stvari... A je že kdo pil Mai Tai?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

jRk0 ::

Ne vem kak se pisejo, jaz pac pisem z vlko, da se vidi:)

Long Island ice tea meni sploh ni dober. To je v bistvu samo zato, da se napijes in ta je mocnejsi od Mai Taia. Ta ma notri 5 razlicnih vrst alkohola:) Sicer niso vsi ravno 40% ampak vseeno jih vecina je;)

Za Mai Tai mam jaz pijace doma, niam pa marakujinega soka, ki se mi zdi ga tudi rabis... Ne vem vec zaj tocno recepta na pamet:) Zgleda podobno kot Sex on the beach, le malenkost je svetlejsi. Ima pa kar mocen vonj po rumu pa tudi okus je kar mocen, ker tisti myers rum da zlo tak vonj. Meni ni zlo dober, Sex on the beach je dosti boljsi:)
You fuck up once, you loose two teeth.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tequila, kako se pije

Oddelek: Loža
3819127 (14522) BigWhale
»

Poceni, pravi rum

Oddelek: Loža
135030 (4612) Saladin
»

Žgane pijače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810345 (6770) gendale
»

Mixology - mešanje cocktailov

Oddelek: Loža
93928 (3763) Spy
»

Cocktail - Tequila sunrise

Oddelek: Loža
114999 (4787) jure17

Več podobnih tem