» »

Zapletena izbira IPS monitorja...

Zapletena izbira IPS monitorja...

andrea86 ::

Pozdravljeni še več kot 1 mesec kupujem 23"-24" IPS monitor, ampak se še vedno nisem znal odločiti zato vas prosim za vašo pomoč, žal v trgovini ne morem primerjat drug ob drugemu.

Monitor bom rabil za:
1) delo grafično oblikovanje (4-8h/dan)
2) T2 TV + kakšen film (2h/dan)
3) Vsaki toliko kaka igrica (quakelive.. [: )


Prednost pa imajo tisti z resolucijo 16:10 1980x1200 (če ne bo drugega je tudi ok HD resolucija), dober kontrast, dobro črno piko, glede barv dovolj mi je sRGB, in da nima nekih kolor shifting ali kakšno podobno napako..

Sicer sem hotel že kupiti dell u2410, ki glede mojih potreb bi bil idealen, ampak sem bral po forumih da ima razne barvne napake color shifting ( rozasti/rumenkasti odtenki na belem ozadju) in da je loterija dobit enega brez tovrstnih napak. Rad ba bi tudi kakšno mnenje uporabnikoc, kateri imajo oziroma delajo na tem monitorju.

Drugi kandidati pa so:

24"
---------------------------------------------------------------------------------
HP ZR24W
Philips 240PW9ES
Philips 240B1CS (je sploh IPS ker to informacijo nisem nikjer zasledil)

23"
---------------------------------------------------------------------------------
NEC ea231wmi
Dell u2311H (isti problemi kot u2410 color shifting...)- da ne bi imel problemov bi lahko bil best buy cena/kvaliteta


Budget za monitorja pa je MAX 500€.


Prosim resno za pomoč ker ne bi rad kupil monitorja, ki mi potem ne bi ustrazal.

kmetek ::

Philips 240B1CS (je sploh IPS ker to informacijo nisem nikjer zasledil)

NI

DJ Beat ::

Sam imam HP ZR24W in sem z njim izredno zadovoljen. V prvi vrsti ga uporabljam za obdelavo fotografij.

zagi123 ::

@Beat: Kakšen se ti zdi anti glare coating? Baje je zelo negledljiv in agresiven...

andrea86 ::

Nekateri pravijo da je bolj moteča tista od monitorja dell u2410, nisem jih pa videl niti enega v živo tako da ne vem..

Bo kdo zanl povedat kej več ali...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrea86 ()

zagi123 ::

Če je bolj moteča od U2410, potem mora biti grozna. u2410 vem da ima grozen AG, drugače pa imam eno leto doma 2209WA, ki ima tudi AG za bruhnit v usta. Also, razen Cinema Displayev ne poznam nobenega IPS monitorja, ki nebi imel tolk grainy coatinga. Zato nameravam AG kar lepo odstranit, pa čeprav je uspešnost 50:50....

andrea86 ::

Bi mi znal mogoče kdo malo bolj opisati, oziroma primerjata ta dva monitorja:

dell u2410 in hp zr24w

Pa hvala vsem za pomoč.

Nande ::

Dell U2410
HP ZR24W
Sicer ni iz "prve roke", je pa zanimivo branje...
Lp!

Trancedeejay ::

Jaz sem z U2410 zadovoljen. Nobenih problemov, priklopljen preko HDMI, fajn touch vmesnik za nastavitve. Vglavnem nimam pripomb.
Have a nice Day

Matt
Music is the key

ravny ::

U2410 super izbira 16:10 ultrasharp skratka enkraten monitor.

jerry2000 ::

U2410 je enkraten le, če želiš čez 9 mesecev imeti burn-in efekt (persistance) na zaslonu, ali pa če boš zelo pazil da ne bo ena aplikacija odprta dolgo časa na istem mestu zaslona.

Enak problem je imel tudi stari moj Dell 20" ki sem ga imel, pa sem tepec spet padel na Della :-( No ja, zdaj me je upam da izučilo...
Jerry and Tom

Senitel ::

Burn-in cez 9 mesecev? Jaz bi v takem primeru direkt garancijo uveljavljal. Ni mi pa cisto jasno, kako naj bi prislo do tega na LCD-ju?

jerry2000 ::

Ja prejšnji dell 20xx al koliko je bil, je to dobil čez 3 leta. Burn ina pri LCD uradno ni, uradno se mu reče image persistence (pogooglaj če te zanima več). Zdaj imam screen saver na belo barvo da gre malo na bolje, samo takoj ko je okno na tistem delu odpro dalj časa recimo par ur se spet naredi flek, nekakšne sence.

Monitor je iz tujine, tako da trpim, dokler lahko ;-(
Jerry and Tom

sirotka ::

Philips 240PW9ES - ga imam doma in sem več kot zadovoljen z njim.

Brane2 ::

Zdaj sem se nekaj oziral za monitorji za naslednjo mašino na delovnem mestu.

Imel sem v mislih 3-6 poceni monitorjev ( 1 oziroma dve vrstice po tri zaslone ).

Glede na vse je poraba pomemben faktor, zato so LED backlight praktično edina izbira.

Rad bi tudi vsaj 1920x1200, 16:9 mi nekako smrdi.

Odzivnost monitorja mi je tudi pomembna. ne toliko zaradi iger, le na živce mi gre, če kursor miške pušča trail za sabo in imam stalno občutek, kot da sem pijan.

Sedaj imam par 20-colarjev Samsung Syncmaster 204BM in sem načeloma zadovoljen z njimi. Vzel bi nekaj takega novega, le da mi je obstoječih 1600x1200 premalo, pa tudi poraba postaja problematična. Raje bi LED backlight. Pa tudi barve so preveč žametne, odzivnost je pa super.
Tudi po vseh teh letih nimajo bistvenih sledi zapečenih ghostov.

Se pravi, ni panike, če nimam 10-bitnih barv ali če zorni kot ni ravno 180°. Odzivnost, solidni response, nizka poraba, trdoživost ( monitorji so ponavadi vkloljeni po celo večnost ), solidne barve ( ni treba vrhunske), majhna diagonala ( najraje 20" lahko do 24" pri tej ločljivosti ) in NIZKA CENA so bistveni elementi. Aja, pa fajn je ozek okvir, ker bodo monitorji delali v skupini.
Vdelani dodatki me ne zanimajo.

Mi je vseeno, če dobim monitor brez ohišja. Rabim čimveč tehnične kakovosti za minimalen denar...

Nekaj v stilu:

Lenovo L2440x

Če bi se sprijaznil z 1920x1080, potem cene in višina padejo in lahko ubodem 2x3 monitorje. Tudi dobim jih v manjši diagonali, od 22" naprej.

Ena izbira bi bila recimo LG E2240T.

Še kakšni predlogi ?
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 24" ali več monitor ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7810028 (7517) kmetek
»

Kateri monitor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10921531 (16732) hotig
»

Ali zamenjati monitor HP ZR24W?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61449 (910) kmetek
»

nakup očesu prijaznega LCD monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
445546 (4011) adisitko69

Več podobnih tem