» »

Nokia N900 novi FW!

Nokia N900 novi FW!

Gregor P ::

... skratka prišel je novi FW za N900, različica PR 1.3 (v20.2010.36-2)

Nokia N900 PR 1.3 Firmware Now Available
Well in time for the MeeGo Conference next month, Nokia has just started the rollout of the all new PR 1.3 firmware (v20.2010.36-2) for the N900. The update is available over the air (OTA) in the UK with other countries expected to follow suit tomorrow. It should also be available via Nokia’s Software Updater in the coming days.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

maemo.org mi dela na vsakih 20 minut, neki je pokleknu :P

http://tablets-dev.nokia.com/nokia_N900... :))



eMMC še pride al je isti kot za 1.2? Sry ampak res ne vem :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Gregor P ::

Na žalost ne vem; sam še nisem nič preizkusil; čakam da se bodo najprej malo razpisalo o tem FW-ju, da sploh vidim, koliko novega mi zares prinese in če se ga sploh splača nadgradit; glede na to, koliko časa sem rabil, da mi vse deluje tako kot hočem.

eMMC pa sam itak še nisem "flešal" ker se kar držim tega:
Flasing the eMMC resets the MyDocs folder contents to factory settings. N900 users don't need to reflash the eMMC of their device. If you are reading this it's probably because you got a pre-production device e.g. in the Maemo Summit. If you have a sales unit and you have problems with your eMMC you should contact Nokia Care.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

Glihkar kopiram stuff na PC, backupi narejeni pa probam. OTA je manjši, image je večji. Tisto kar me zanima je Ovi support, menda sedaj delujejo tudi SMS-i, pa titanov kernel.

Wish me luck :P

Gregor P ::

Srečno :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

thx :)

Za 2 paketa mi na telefonu updater javi nekompatibilnost + da moram povezat z Ovi suite. Zaenkrat nisem še nič spreminjal, naredil backup še s suite (samo kontakte in aplikacije) in sedaj mi snema 190 Mb zadev.

Done ...

- med flashanjem je zaslon prižgan in dioda sveti neprekinjeno v oranžni barvi
- cca 2 minuti kasneje prvi reboot
- kakšno minuto loada, nato Ovi sporoči da je bila zadeva posodobljna in da restarta ... reboot traja okoli 5 minut
- nastavitve zresetirane -- default font, pozdravni video ... prvi zagon :)
- regionalne nastavitve se ohranijo (jezik, ura, datum)
- aplikacije "zradirane"
- kontakti, slike, muska, dokumenti ohranjeni
- kernel zresetiran na 2.6.28-omap1, 6.8.2010

Delam restore in me res zanima, kako bo šlo.

Gregor P ::

Hvala ker deliš izkušnje z nami :)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

lopov ::

Mnja .. lol

Ma je kar čudno. Manjka ssh, sudo ... Za titanov kernel sem že prebral da no-go, imel sem patchan modest z offline supportom, custom ledice ...

Drugač pa pri installerju iz menija izbereš "restore applications" in ko odmelje ponudi spisek aplikacij iz backupa -- pri meni jih je za 2.1Gb ;(( Privzeto so vse obkljukane, nekompatibilne so zatemnjene in se jih ne da izbrati + sive so tudi tiste, ki so bile nameščene ročno/lokalno iz deb paketov.

changelog: http://www.maemofanatics.com/workaround...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Kinjorts ::

Meni restore po posodobitvi ne deluje.

lopov ::

Kateri - tisti v ovi suite al na telefonu? Jaz sem naredil restore s telefona; backup se nahaja na /home v backups direktoriju. Imam ih več ker sem pač delal redno po vsakem "čaranju", zadnji je točno 100 Mb.

Res pa je, da full traja preden začne dejansko delat. Probaj izbrat log in če ti javi da je "in progress" pomeni da dela; men se je naenkrat samo pojavil spisek aplikacij katere želim restorat in zdaj dela.

Drugač mi je pa zatežilo z nekompatibilnostjo paketov in če bi najprej to zrihtal bi lahko naredil OTA kar bi (menda) vse ohranilo - preko ovi suite briše ;(

Kinjorts ::

Backup sem naredil v ovi suite. Ta backup sem kopiral v restore direktorij na telefonu pa mi ga ne prepozna.
Prosim za razumevanje sem že čisto mlečen uporabnik N900.

lopov ::

Kinjorts je izjavil:

Backup sem naredil v ovi suite. Ta backup sem kopiral v restore direktorij na telefonu pa mi ga ne prepozna.
Prosim za razumevanje sem že čisto mlečen uporabnik N900.


Hja, štala. Sem sprobal tudi to opcijo in je naredilo manj kot 2 mega velik fajl s končnico "nbu". Ta restore delaš z Ovi & pri meni se ni zgodilo nič. Upam, da boš mel več sreče.

Na telefonu imaš med aplikacijami "Backup" -- ta naredi "tazaresen" backup zadev. Preverjeno mi je shranil vse kontakte, maile, SMS, seznam aplikacij, nastavitve za WiFI ... skratka, vse. Shrani na telefon, zato je fajn vse skupaj prenest na varno mesto in kasneje preneseš nazaj in z istim programom narediš restore.

Kinjorts ::

Pri meni pa ta .nbu fajl znaša 1,6 GB, to pomeni vse kar sem imel na telefonu tisti trenutek. Težava pa je v tem, da restore na telfonu ne prepozna tega fajla. Mogoče kdo pozna rešitv. Žal mi je samo za aplikacije.

martincek1 ::

Sicer nimam tega telefona, ampak samo Poizkušam misliti logično :) Verjetno bo potrebno za restore .nbu fajla tudi downgradat FW ... verjetno kakšna sicer čudna nekompatibilnost med verzijama...

lopov ::

Ne!

Sem napisal -- ta fajl uporabiš v kombinaciji z Ovi suite & narediš restore.

Ono drugo ne gre več, si že povozil zadevo.

js osebno ::

^lopov ima IMO pravi odgovor. .nbu restoraš s pomočjo OVI/PC Suita.

Sami ::

Meni tudi Restore po posodobitvi ne deluje, grrr.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

moxon ::

Pozdravljeni,
da ne odpiram nove teme bom kar to izkoristil. No danes bom najverjetneje zamenjaj svoj HTC Legend za N900 pa me zanima realno, kako dolgo vam zdrži baterija na tej Nokiji če imate vklopljeno sinhronizacijo emailov nonstop? Nasploh vidim, da baterija ni ravno joker tega aparata in tudi ne ostalih smartphonov, ampak vendarle za enega hard userja koliko se lahko pričakuje avtonomije. Rad bi realno oceno. Hvala! :)

lopov ::

* telefon, wifi, gprs - cel dan
* telefon (2G) - do dva dni
* BT off in ga vklapljam ročno & po potrebi (samo za slušalke), se pa kar pozna na bateriji

Maili preko wifi (imap), drugače pa na 30 minut pushmail preko gprs in sicer preko Nokia messaging (mam 2gb/mesec kar zadostuje).

Je pa tko, da zadev nimam ves čas vklopljenih in uporabljam dodatno aplikacijo "AutoDisconnect".

---
OT: no hard feelings, but ... si ziher, da si zbral pravi telefon?

moxon ::

lopov je izjavil:

* OT: no hard feelings, but ... si ziher, da si zbral pravi telefon?


to je tvoj podpis ali vprašanje zame? :)

lopov ::

Vprašanje; namreč, na maemo talk je kar nekaj folka kateri se pridejo "poslovit", ker zadeva ni to kar so pričakovali.

Še to -- tisto zgoraj velja za PR1.2; 1.3 naj bi zmanjšal porabo baterije, sam trenutno telefon ves čas nekaj drkam in mam par rebootov dnevno. No, vseen mi zdrži cel dan :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

moxon ::

V čem pa je glavni problem, da ljudje ne dobijo tega, kar so pričakovali? Kaj so prednosti oz slabosti če bi lahko povedal.

lopov ::

Rajši povej, kaj želiš od naprave - kaj je najpomembnejše (razen porabe :)

moxon ::

Tako je, od telefona pričakujem:
- dobro povezljivost z WiFijem in 3G (Tukaj HTC Legend malenkost šepa, dostikrat je šibek signal)
- dober e-mail client za poslovno in domačo uporabo
- navigacijo vsaj tako dobro kot Copilot - Sygic
- OS delovanje brez lag-a in drugih problemov
- dovolj dober fotoaparat za šklocanje spominskih fotk
- IM messaging aplikacije ala MSN Windows, Skype
- aplikacije za FaceBook, Twitter,
- igranje kakšne igrice tu pa tam,
- dobra pisarniška orodja ala opomniki, koledar, kalkulator, file browser
- sinhronizacija z Google-om (koledarji/beležke)
- dober web browser
- multimedijska podprtost, predvsem gledanje filmov
- fizična tipkovnica in dober touch screen

To bi bilo bolj ali manj vse. HTC Legend se v večini zgoraj navedenih zahtevah odlično obnese, v minus mu štejem edino slab signal in povezljivost. Ponavadi se na domači WiFi sploh ne morem povezati zaradi dongle-a, ki ni najbolj kompatibilen menda z HTCjem? nasploh se mi zdi povezljivost slaba pri HTCju...

Zanima me ali Nokia N900 prikaze v mobile view-ju spletne strani (se da to nastaviti) glede na to, da ima mozillin browser in je kao internet tablet. To mi je pomembno zaradi prenesene količine podatkov. Skratka ali Nokia n900 optimizira strani za manjšo porabo podatkov? Kako je s touch screenom pri nokiji n900 saj je resistiven, deluje OK ali je treba konkretno sratch-ati po zaslonu? Tattoo z resistivnim zaslonom je poraz napram Legendu. Slišal sem, da se da dobiti crackano verzijo Sygic navigacije za N900, kako je s tem in ali deluje dovolj OK?

Ful hvala za reply :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moxon ()

lopov ::

Wow, dolg spisek :)

- wifi je b/g, 3G dela hitro; wifi signal pa ne bi glih hvalil
- vgrajeni mail je za moje potrebe OK, podpira imap in pop ter preko nokia messaging push (yahoo, gmail in ostala šara, prenos podatkov se seveda plača posebej). Za 1.2 je patchan offline klient in pričakujem, da bo v kratkem tudi za 1.3
- ovi maps so tko-tko -- mape sicer naložiš na telefon, a ne podpira offline iskanja; sygic maš 9 in 10, oboje moraš "poiskat".
- fotkiče je za dnevne fotke super, čim uporabiš flash je pa štala; menda zaradi odseva kromirane plastike okoli leč; telefon podpira HDR posnetke (dodatni programi) in zna "zložiti" panoramo že na telefonu (z ovi snameš brezplačno alikacijo Panorama; glede na to da se preračunavanje izvrši na telefonu je v tem času delovanje naprave oteženo (boljš da ne dobiš nobenga klica :)) Kamera ne podpira 720p, pa zajem videa je lahko "choppy" -- če maš srečo je vse gladko, ampak večinoma vedno kaj preskakuje :/
- Skype je priložen samemu sistem in podpira video klice; vse ostale protokole enostavno dodaš (MSN, Yahoo, googletalk ...)
- Facebook = facebrick, ampak! Vgrajeni browser podpira flash 9 in prikazuje "polne strani", tko da greš na FB pa vidiš isto kot na desktopu; za twiter maš najmanj 1 aplikacijo (ne uporabljam, tko da ...)
- Angry birds maš 3 stopnje (*khm*), pol če naložiš par knjižnic lahko poganjaš večino iger za PalmPre (Sims, NFS undeground, Asphalt -- te preverjeno delajo), neki iger je priloženih (sudoku, šah, ...)
- imaš pregledovalnik Koffice + plugin za online editiranje (kar še nisem sprobal), kupiš lahko DocsToGo; jaz uglavnem rabim le za gledat
- Erminig-NG je dvosmerni sinhronizator za vgrajeni in google koledar; dela super!
- Firefox 3.6, Fennec (Firefox 4b2), chrome, opera 10.1 beta --> ne podpirajo flasha, tega podpira samo vgrajeni browser (ki je za moje potrebe super)
- flv, avi, wmv, ogg ... nekaj podpore je vgrajene, ostalo dodaš s plugini, prav tako podporo za podnapise; velikost videa omejena na 800x480 -- ne sme presegati, drugače ne predvaja; od predvajalnikov maš vgrajenega, MPLayer, SMPlayer, VLC, pa neke starejše še z N8x0 ki delajo al pa ne
- fizična tipkovnica mi je super, obstaja patch da premapiraš nekaj znakov in lahko dostopaš do šumnikov; šumnike drugače dobiš z virtualno slovensko tipkovnico ki pa je spet zbugana, ker brez predelave nimaš ! in ?
- zaslon je kul; moj prvi touch telefon, tko da ne morem primerjat, se mi pa zdi da se na soncu vidi bistveno bolje kot na drugih telefonih, jaz praktično nimam problemov z vidljivostjo.

Zraven dobiš video kabel, tko da se da sliko speljat na tv/projektor.

Lag ... če nimaš pognane šare je telefon odziven; jaz mam ponavadi v fg messaging (SMS, občasno skype) v bg pa mail in telefon, pa morda terminal in nimam pripomb.

Lahko si namestiš Easy Debian, ki je polni desktop debian, prilagojen za maemo (http://wiki.maemo.org/Easy_Debian)

Portan maš android (nitdroid) in MeeGo 1.1; za oboje rabiš titanov kernel (na 1.2) oz. 1.3 (že ma kernel s kexec podporo) + kexec tools + uboot + čimhitrejšo SD kartico

IIRC z dodatno javo lahko poganjaš opera mobile (ni isto kot 10.1 beta) in boš imel prilagojene strani -- vsi ostali browserji se obnašajo enako kot na desktopu (javo maš mobilno verzijo in desktop).

Pa fajn bi blo da povprašaš še kje drugje, velik informacij maš že na slovenskem Alter forumu, glavni vir ti je pa talk.maemo.org.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

der_Alte ::

Hmm, jaz sem pa nadgradil vse kar z App Managerjem. Lepo dela vse. Za vsak slučaj sem sicer z Backup naredil kopijo stvari, pa ni bilo potrebe po kakršnemkoli restavriranju podatkov.

Edina stvar, ki se je pokvarila, da nekako nisem mogel več do NLB certifikata. Vedno je ob uporabi telefon javil, da sem vtipkal napačno geslo. Certifikat sem še enkrat uvozil in zdaj dela.

Zakaj bi torej nekaj počel z računalnikom?

PS. Kar se tiče Ovi Suite, N900 prej sploh ni bila podprta. Z najnovejšo verzijo Ovi Suite in FW 1.3 na N900 pa naj bi zadeva končno delovala.

PPS. N900 je samostojen računalnik, zakaj bi ga uporabljal drugače?
Umri mlad! Bodi lepo trupelce!

lopov ::

der_Alte je izjavil:

Hmm, jaz sem pa nadgradil vse kar z App Managerjem. Lepo dela vse. Za vsak slučaj sem sicer z Backup naredil kopijo stvari, pa ni bilo potrebe po kakršnemkoli restavriranju podatkov.

Edina stvar, ki se je pokvarila, da nekako nisem mogel več do NLB certifikata. Vedno je ob uporabi telefon javil, da sem vtipkal napačno geslo. Certifikat sem še enkrat uvozil in zdaj dela.

Zakaj bi torej nekaj počel z računalnikom?

PS. Kar se tiče Ovi Suite, N900 prej sploh ni bila podprta. Z najnovejšo verzijo Ovi Suite in FW 1.3 na N900 pa naj bi zadeva končno delovala.

PPS. N900 je samostojen računalnik, zakaj bi ga uporabljal drugače?


Glede Ovi -- s PR1.2 (torej nekako od maja 2010) je Ovi suite podpiral sinhronizacijo kontaktov, slik in glazbe. S PR1.3 naj bi podprli tudi sporočila, a na žalost *večini* ne deluje in tokrat ni problem v verziji windows, ker se dogaja tako na XP, visti in W7, ne glede na verzijo x86 ali x64. Žal ...

Pa še dodatek -- kdor ima dostop do eduroam ga zna boleti glava -- EAP TTLS najprej ni bil podprt, pol izda Nokia nek neuraden dodatek, ki pa spet - dela ali ne dela + nastavitve za eduroam celo v Slo niso enotne, konkretno skonfigurirat uni-lj je "mission imposible" ... Itak je pa Nokia znan eduroam hater ;((

der_Alte ::

eduroam lepo dela. Vse kar potrebuješ je wlantool, s katerim »odkleneš« določene skrite reči v nastavitvah WiFi povezav. Je pa res, da s 1.3 še nisem preskusil.
Umri mlad! Bodi lepo trupelce!

lopov ::

Men so danes čudežno začeli delovati SMS-i v Ovi. Pa nisem nč tacga naredil :))

dbevfat ::

lopov je izjavil:

- fizična tipkovnica mi je super, obstaja patch da premapiraš nekaj znakov in lahko dostopaš do šumnikov; šumnike drugače dobiš z virtualno slovensko tipkovnico ki pa je spet zbugana, ker brez predelave nimaš ! in ?

Kako zmapiraš fizične tipke? Na katere kombinacije si si dal šumnike?
nvr2fat

lopov ::

Poglej sem: http://www.alter.si/tabla/showflat.php/...

Nekje proti koncu imaš omenjeno, avtor je tsunami. Vem, da obstaja, a ne uporabljam. Srečno!

PeternelG ::

Živjo!

Jutri dobim Nokio N900 in me zanima, če ima naloženo Izmenjava (koledar, SMSi, ipd) oziroma, kako bi najlažje prenesel potem stvari iz enega telefona na drugega?

Hvala na odgovorih.

lopov ::

PeternelG je izjavil:

Živjo!

Jutri dobim Nokio N900 in me zanima, če ima naloženo Izmenjava (koledar, SMSi, ipd) oziroma, kako bi najlažje prenesel potem stvari iz enega telefona na drugega?

Hvala na odgovorih.


Mislim da kar preko ovi -- tam narediš backup v NBU fajl in ga nato restoraš. Ma pa N900 v nastavitvah tudi "transfer and sync", a pri tem omenja PC suite. Jaz sem mel pred tem SE in nisem nič prenašal, tko da nimam izkušenj. Mal pogooglaj, ziher obstaja na netu.

PeternelG ::

uspelo mi je kar s sinhronizacijo med dvema telefonoma :)

beban ::

Se splača kupiti Nokio n900, zdaj ko je že tako stara? .. glede na to da je ne misliš nadgrajevati in uporablati takšno kot je ? hvala

koro13 ::

Hm... Kakašen telefon pa iščeš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprto pismo Nokii in Microsoftu: Sodelujta (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
7625448 (22638) LordPero
»

N900 10.2010.19.1 update

Oddelek: Mobilne tehnologije
141633 (1283) Gregor P
»

symbian pravi backup (obnovi ves OS z vsemi programi)kopija

Oddelek: Mobilne tehnologije
9786 (666) ales400
»

Nokia E52 in wireless

Oddelek: Mobilne tehnologije
271636 (1357) atomc
»

Nokia N900 ali E72 ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
52120 (1859) lopov

Več podobnih tem