» »

Dynamic disk invalid

Dynamic disk invalid

Lion29 ::

Torej tako... svojo desktop masino sem zamenjal za prenosnika s SSDjem,

na svoji stari masini pa sem pobral ven disk in ga fliknil v ohisje za zunanje diske in ga prek USB3 kabla priklopil na prenosnika...

ampak klincevi windowsi mi diska ne zaznajo... pravzaprav mi ga ampak mi ga v disk managementu oznacijo kot Disk3 Dynamic... spodaj pa Invalid...

malo sem gledal okoli pa nisem nasel resitve... pobral sem si dol tudi Dynamic Disk Converter 3.0, ki pa se vsakic sesuje ko ga zazenem, tak da ne pridem niti v app...

any advice?
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Lion29 ::

aham, naj povem se, da ce kliknem z desnim gor, mi pise, da lahko konvertiram v basic ampak da bom izgubil vse podatke
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Izi ::

I know you speak English, so no translation for you :P
Try this:

"I downloaded HxD, a disk hex editor and opened the disk in it. In sector 0, location 1C2, the value read "42." This means dynamic drive, so I changed the value to "07" and saved the changes and rebooted.

Upon reboot I went back to Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management and there it was, no longer 'invalid' but instead said 'healthy, NTFS, basic.' Glee!

I had to reboot again though for some reason because I was unable to change the drive's name (not path, just name) and also the drive was not appearing on the left in my library's window. After a 2nd reboot though it was back to the way it was and the disk is no longer dynamic."


HxD Hex Editor 1.7.7.0

Lion29 ::

sem probal, pa ne dela!
od 4ih particij ki so ble gor, mi je prepoznal samo eno... in ko v explorerju kliknem nanjo, mi rece, da moram formatirat disk!

ce disk priklopim nazaj na staro masino, dela vse ok!
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Izi ::

Sem mislil, da je samo ena particija.

A si probal zagnati Dynamic Disk Converter kot Administrator?
Pa da nimaš kakšne slabo skrekane piratske verzije? >:D

Drugače pa preklopi nazaj na staro mašino, naredi backup, formatiraj disk na basic in vse skupaj skopiraj nazaj.

Lion29 ::

ja, zgleda bo treba res tko narest backup

in ja, semz alaufal kot admin :D..ocitno je slabo skrekana piratska verzija :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hex-editor! Help me!!!

Oddelek: Programiranje
81465 (715) BivšiUser2
»

Windows ne prepozna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
81098 (882) strojnik87
»

Particija ,ki ne obstaja v Nortom Partition magic

Oddelek: Pomoč in nasveti
71577 (1483) StratOS
»

USB ključ error => disk is not formatted

Oddelek: Pomoč in nasveti
194127 (3684) muzičar
»

kako spojiti diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
191949 (1610) OldSkul

Več podobnih tem