» »

Ojačanje signala WLAN

Ojačanje signala WLAN

vrecek96 ::

Pozdravljeni vsi skupaj!
Sem nov na slotech in me zanima kako bi lahko ojačal signal routerja ki nima zunanjih anten(8 anten je v notranjosti ohišja). Router imam v svoji sobi računalnik pa imam približno 20m stran. Med routerjem in računalnikom je 6 sten... Če grem z računalnikom pred tisto sobo v kateri ga imam (se pravi da je vmes samo 5 sten) mi že vleče signal mojega routerja(čeprav bolj slab). Mi lahko kdo pove kako naj ojačam signal, da mi bo vleklo tudi za 6 stenami.

HVALA!
  • spremenil: vrecek96 ()

balocom ::

glede na to da ima notranje antene normalne rešitve ne poznam, sicer pa v vsakem primeru (če se gre za stacionarca) da potegneš utp kabel>:D
Če maš pa prenosnik si pa dostopno točko/router prestavi v sobo ali pa vsaj kam bližje.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

lonz ::

Mislim da ima veliko WLAN routerjev tudi acess point funkcijo, katero lahko baje uporabiš za "štukat" signal. Torej kupiš še en router, ga nastaviš na acess point funkcijo in ga postaviš nekje nasred. Nisem pa še sam preveril.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Narayan ::

Za poskusit je tudi kakšen custom firmware, če se jih da na tvoj router naložit. DD-WRT ima recimo možnost ojačanja signala. Če imaš slučajno WRT54GL od Linksysa, je ta firmware zmaga. Sam sem si signal zelo pojačal in router že dve leti dela brez problemov.

blackbfm ::

Pri wrt54gl loh daš moč oddajanja na max pa ne bo nekega bistvenega efekta.

V glavnem, najlažji rešitvi sta:

a) potegneš kabel in router postaviš nekam vmes med tvojo sobo in lokacijo računalnika. Tak bo signal prišel povsod
b) če tvoj router podpira wds (wireless distribution), bi lahko kupil enakega in ga prav tako postavil nekam vmes..razlika z opcijo (a) je v tem da ti ni treba vlečt kabla

duff ::

blackbfm je izjavil:

Pri wrt54gl loh daš moč oddajanja na max pa ne bo nekega bistvenega efekta.


Ne vem če bo to držalo. Sam sem si ravno s tem signal ojačal in sedaj mi deluje BP. Router imam na podstrešju, lovi mi pa skoraj poln signal 2 štuka nižje. Z original nastavitvami pa 2 štuka nižje sem bil popolnoma brez signala. Pa ga nisem dal na MAX.

ToniT ::

Vmes postaviš wrt54gl z dd-wrt firmware in ga nastaviš v repeater mode.

Spajky ::

Nastaviš ruter na B-Only mode, če še ni zadosti, pa za njim postaviš kaki pleh (kos kartona z alu folijo gor ali iz tetrapaka narejeno) za ruterjem in premikaš ruter bližje in dlje od tega pleha, dokler signal ni najmočnejši za tistimi 6-imi stenami ... nič ne stane pol :-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

boogie_xlr ::

802.11n?

rfmw ::

Uporabiš router z več antenami.
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Spajky ::

>:D Ja, kupiš iz druge roke starega pre_N Belkina za male pare (s fixsnimi tremi pokončnimi antencami, kateremu ziher nese signal po vidni razdalji preko 10km , če je na drugi strani res močna kartonska tetrapak antena ... :D :D :D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ojačevalnik WiFI signala: katerega izbrati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6033147 (2986) 135063
»

Linksys WRT54GL (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
516395 (2750) Senitel
»

Kako izboljšat sprejem signala

Oddelek: Omrežja in internet
171557 (1230) BlaY0
»

Deljenje WIFI povezave - razdalja

Oddelek: Omrežja in internet
154078 (3609) Spajky
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011808 (9662) Pyr0Beast

Več podobnih tem