» »

Povprečna omejitev na FRI?

Povprečna omejitev na FRI?

i33a ::

Sem še gimnazijec, in čez nekaj let se bom moral odločiti kam naprej, verjetno se bom vpisal na FRI.
Zanima me kakšne so omejitve, prosim povejte enostavno, npr. kakšen uspeh moraš imeti ali koliko točk na maturi?

Mavrik ::

Omejitev je smešna (okoli ~75 točk). Tak ti bom povedal: če z levo roko ne dosežeš omejitve za FRI, itak ne boš čez prvi letnik prišel.
The truth is rarely pure and never simple.

i33a ::

A je tako težak faks, npr. če bi bil na gimnaziji prav dober ali mogoče dober, misliš da bi šlo če se bi potrudil?

WarpedGone ::

Da.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mavrik ::

i33a je izjavil:

A je tako težak faks, npr. če bi bil na gimnaziji prav dober ali mogoče dober, misliš da bi šlo če se bi potrudil?


Komot - FRI ni težek faks. Zavedaj se sam da morš znati matematiko. Mel boš šanso se naučit, sam če ti matematika smrdi in jo komaj voziš čez srednjo šolo boš prvi letnik gladko cepno.

Druga stvar: hudo pomaga če vzameš mat na višjem nivoju. Sicer ne zaradi točk, boš pa veliko lažje naredil prvi letnik ker ti bo dosti težjih stvari znanih.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Blinder ::

pa programiranje ne pozabi :))
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mihec87 ::

i33a menim da je tole špekuliranje rahlo mem,ker enostavno poskušaš imeti čim boljši uspeh tiste nekaj učenja več ti bo prišlo prav v obliki učnih navad za naprej.Seveda da se boš sedaj cele dneve samo učil tidu ni vredu.

enxtip ::

Hint: Uči se že zdaj diskretne strukture :D

Ciklamen ::

Pa če nisi vešč v programiranju, ti priporočam tudi da se Javo začneš učit :P Meni dela to ful probleme, ker nisem nikoli programiral (ker dosti krat nimam sploh idej kaj bi programiral, če bi se že spravil to delat), in je UNI program za mene pretežek, zato razmišljam da se prepišem na VŠ program, ki je baje nekoliko "lažji".

Se mi pa zdi, da matematika še je nekako eden izmed lažjih predmetov v tem prvem semestru (mislim na Osnove Matematične Analize), bolj problematičen predmet so Diskretne Strukture (čeprav je tu tudi sama matematika, pa tudi ogromno logike).

Sicer je pa tako, letos ni bilo omejitve na FRIju, UNI program, VŠ je imel omejitev (ampak ne vem kako visoko).

Skratka, če boš hotel FRI naredit, pa nisi vešč kaj preveč pri matematiki in programiranju boš se moral pošteno potrudit, da ti bo uspelo. Pa nočem te prestrašit ali kar koli, takšna je pač resnica :) Faks ni niti približno podobno srednji šoli.
- End of the Post ->

Squeazer ::

Malo pozno, ampak tu je en uporabn link:

http://www.vpis.uni-lj.si/podatki/htm/6...

x3ca ::

Če ti ne gre matematika, pojdi na VS, tam jo je dost manj, pa tud ni nevem kok težja od tiste v srednje šoli (no odvisn tud kam si hodu).

Adrijan0 ::

Kar bom napisal pišem za bolonjski študij. Matematika ni pretežka (govorim za prvi letnik), mogoče samo diskretne strutkure, pa še to sam teoretični del, ker se je treba ene par stvari napiflat, kar pa meni ne leži (piflarija). Če pa ti programiranje ne gre in si že veliko programiral moreš tud dobro razmislit, ker prvi letnik že narediš, ampak potem lahko nastane težava v drugem (APS - veliko ljudi ma težave za pridobit pogoje, da lahko grejo sploh na izpit in za umetno inteligenco. Sam moreš vedet, da ti je to problem če res nimaš pojma). Edino malo večje čudo matematike je verjetnost in statistika, tm pa moreš met tud mal sreče ne sam znanje :D

suffix ::

Kdor ti bo rekel da fri ni težek faks, tega ne verjemi(dostikrat to rečejo ljudje, ki gledajo za nazaj. oz so ze koncali fax).Je med faxi v Lj ko treba vložit zelo dosti dela(seminarske, "domače naloge", ki so vbistvu pri enih predmetih seminarske, lol).

barakus ::

Če hočeš lažji faks z isto stopnjo in področjem lahko še vedno greš na famnit na obali...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7114106 (5648) PH03N1X
»

Najbrž ne bom sprejet na FRI, druga opcija FERI ali VSŠ, par uprašanj za študente FER

Oddelek: Šola
132812 (1986) avtek
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420397 (16807) SimplyMiha
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146752 (34272) awy
»

Življenjska dilema

Oddelek: Šola
253391 (2562) tx-z

Več podobnih tem