» »

Računalnik se ne ugasni, ampak resetira

Računalnik se ne ugasni, ampak resetira

rzhektor ::

Pred kratkim mi je crknila matična plošča, zato sem kupil novo, jo danes dobil, vse lepo po navodilih sestavil, naložil win7, vse potrebne driverje,... skratka do tu vse lepo in prav. No težava pa se pojavi, ko želim ugasnit računalnik. To mi nikakor ne uspe, ko kliknem na "shut down" se računalnik sicer ugasne, a po cca 5 sekundah sam od sebe prižge nazaj. Se komu sanja, v čem je problem

LP
R

Duhec ::

Bodi bolj jasen ! Kaj zdaj ? Ko daš Shutdown se resetira ali se ugasne in se potem sam od sebe prižge ?
Izštekaj mrežni kabel in naredi v Win klasični ShutDown. Če se PC lepo ugasne in se ne prižge sam od sebe nazaj potem poglej v Cmos nastavitvah biosa okoli WOL (wake on lan) pri mrežni kartici in disejblaj nastavitev.
Poročaj.

rzhektor ::

Ko dam shutdown se računalo ugasne, a se sam od sebe nazaj prižge po cca 3 sekundah. Sem izštekal mrežni kabel, zgodi se isto. WOL pa ne morem disejblat, ker ga potrebujem. Mi je pa brat omenil, da je imel podobne težave pred kratkim in da so krivi driverji za matično. Bom driverje posodobil danes..

Duhec ::

Hm, potem očitno dobivaš vseskozi paketek za WOL in se PC vedno zbudi preko mrežne. Tu driver za mrežno nima veze saj nastopi šele, ko se Win naloži.
Če je mrežna na osn. polšči potem prej poglej, če obstaja novejši bios.
Drugače pa poizkusi z dodatno low-cost pci mrežno kartico, če se obnaša podobno.

rzhektor ::

Težava ni v mrežni, saj sem jo disejblal v biosu in vseeno ni mogoče ugasnit računalnika. Prav tako sem ponovno instaliral win 7, ampak težave še vedno nisem odpravil. Zdajle bom poskušal naložit XPje, da vidim, če bo tako praviolno delovalo.

Scorpia ::

Probi naštimat računalnik, da se prižge na tipkovnici. Nato izštekaj kabel, ki povezuje gumb in matično ploščo. Lahko je sam problem tukaj, da ni pravilno vezano.
////

rzhektor ::

pravkar sem naložil XPje, a zopet isto sranje.
Scorpia, dober namig, bom porabal, sam da mi na novo naloži winse.
Ko sem v biosu spreminjal vse možne nastavitve, sem zasledil tudi funkcijo, da prižgeš računalo s tipkovnico. Sam kako pa pol prižgeš računalnik s tipkovnico, ko seveda v BIOSu omogočiš to možnost??

Metulj-1 ::

Podoben problem imam že 1 leto samo da men se ugasne ko dam shut down v primeru sleep ali hibernacije se mi prižge po 2 sekundah.
Poskusil vse možne variante pa še vseeno ne dela.Zanimivo je to, da v drugem poizkusu pa stvar ugasne.

Duhec ::

Katero osn. ploščo imaš in verzijo biosa ?
Če bios to omogoča potem se PC lahko vklopi z neko ali katerokoli tipko ali pa celo z miško (ne vem, če ravno s premikom kar bi bilo lahko nerodno pri optičnih miškah). Mogoče te pa to heca.

rzhektor ::

Plošča je ASrock P45XE
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...

Na enem forumu sem zasledil, da je imel nekdo podobne težave in da jih je rešil z drugo grafično.
Moja grafičan kartica je Geforce 8500GT, ki deluje na PCIE x16, medtem ko ima ta plošča PCI Express 2.0
Moram nekje dobit eno novejšo grafično in probat, mogoče je tudi pri meni ta problem

Metulj-1 je izjavil:

Podoben problem imam že 1 leto samo da men se ugasne ko dam shut down v primeru sleep ali hibernacije se mi prižge po 2 sekundah.
Poskusil vse možne variante pa še vseeno ne dela.Zanimivo je to, da v drugem poizkusu pa stvar ugasne.


Katero plato pa imaš??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rzhektor ()

Metulj-1 ::

Mam plato Asus m4a79xtd evo.

Duhec ::

@rzhektor, odgovarjaš polovično zato ne pričakuj tudi kake hitrosti okoli reševanja ...
Še 1x, povej verzijo biosa in poglej, če obstaja novejša. Če, flešaj bios. To te stane praktično nič. Kolikor sem zasledil sta zadnji dve verziji biosa popravek okoli mac naslova, in kaj pa veš, če niso še kaj poflikali okoli S3.

rzhektor ::

Fantje, rešil problem. Na matični je bil jumper že v osnovi naštiman tako, da omogoča prebujanje računalnika preko PS2 oz USB. To sem sedaj disejblal in rešil težavo.

@metulj, mogoče je tudi pri tebi kaj podobnega, malo poglej v navodila od matične


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ventilatorji se ne ugasnejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5110350 (8941) inbox
»

Problem pri zaustavitvi sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
211776 (1408) energetik
»

Windows 7 - preprosto noče ugasniti

Oddelek: Pomoč in nasveti
392427 (2007) Shadow666
»

Računalnik se prižiga - sam od sebe

Oddelek: Pomoč in nasveti
92191 (1852) refosk
»

Samodejen zagon ATX racunalnika ob vklopu v strom

Oddelek: Pomoč in nasveti
81452 (1293) NupY

Več podobnih tem