» »

DVB-T Xoro HRT 7510 - pregrevanje

DVB-T Xoro HRT 7510 - pregrevanje

Fifty ::

Danes sem priklopil omenjeni digitalni sprejemnik, pa me zanima če ga še kdo uporablja oz. če se še komu precej greje. Problem pa imam tudi pri predvajanju Divx-ov, in sicer ko ga nekaj časa predvajam se pojavi moteč zvok v ozadju, je kriv tv ali sprejemnik? LP

k4vz0024 ::

Koliko se pa greje?

Fifty ::

kar precej vroč postane, najbolj me pa moti to, če imam na tv preveliko glasnost, se v zvočnikih sliši zelo moteče šumenje v presledkih.

k4vz0024 ::

Povprašaj še servis. Mogoče je kaj narobe z Xorotom.

Bi te pa vprašal kako je s programiranim snemanjem? koliko dogodkov lahko največ posname in koliko je lahko maximalno velik disk, da ga še prepozna?

Je možno nastaviti pri programiranem snemanju, da samo preklopi na določen program ob določenem času?

Lp

Fifty ::

Kar se tiče velikosti diskov, ni problemov, saj sam uporabljam 500GB in dela bp. S snemanjem pa žal še nimam izkušenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Fifty ()

k4vz0024 ::

Če ima kdo izkušnje s snemanjem, me res zanima če je možno nastaviti pri programiranem snemanju, da samo preklopi na določen program ob določenem času in koliko dogodkov lahko največ posname, naj pove.

Lp

k4vz0024 ::

Pa je treba disk formatirati s Xorom? Ali je že zadosti, da je disk formatiran v NTFS?

Fifty ::

diska ni potrebno formatirati s Xorom, bere vse normalno ntfs, fat32...

k4vz0024 ::

Fifty, na Izid so mi zagotovili, da se ne pregreva. Mogoče je kaj narobe s tvojim.

Fifty ::

saj lahko da ni pregrevanje ampak da je v osnovi tako vroč kot je, je pa tudi možno da je z mojim kaj narobe.

Fifty ::

Zanima me, če kdo ve zakaj mi ne dela zvok pri predvajanju MKV-jev (720p in 1080p), s sliko pa ni problemov.

k4vz0024 ::

S prve roke ti lahko povem, da je topel toliko, da ga lahko brez težav držim v roki in to po 6 urah delovanja.

Moti me tisti moder širok trak, ki se pojavi med preklapljanjem programov. Ga je mogoče skenslati?


Me pa zanima, če je mogoče format pvr pretvoriti v mpeg2 in mpg4? Se opravičujem, ker nisem utegnil po googlati.

Tx

k4vz0024 ::

Ugotovil sem, da je format pvr v windowsih prikazan kot ts format. S katerim programom se pa ta, da pretvoriti v mpeg ali mpg4 format?

Fifty ::

Ja, saj v rokah se ga držati, ampak vseeno je po nekem času delovanja bolj topel kor hladen, hehe.

Tistega modrega traku, verjetno misliš tam kjer se ti izpiše kaj je na sporedu, ne. To tudi mene moti, sicer se ne da tega ugasniti, se pa da zapreti s tipko EXIT, vendar moraš to delati vsakič ko premakneš program.

Danes sem sicer nadgradil na zadnji firmware, ki ga dobiš tu
zanima pa me, če mi lahko poveš kateri je originalni firmware (piše tam pod software-hardware pod informacije).

k4vz0024 ::

Moj software sw različica SAMPLE.V2, HW različica: 5007.2836.1.

In kaj si pridobil z nadgradnjo?

A podpira 1T disk? mogoče 2T?

Fifty ::

nov software ti omogoči podporo zvoka pri 720p in 1080p filmih (prej mi ni delalo, sedaj dela normalno), glede 1T, 2T podpore pred nadgradnjo ne vem kako je bilo, lahko pa potrdim da z najnovejšim sw dela podpora za 1T in 2T, tako da vsekakor priporočam nadgradnjo.
To storiš pa tako, da daš firmware datoteko na usb in greš na sprejemniku pod glasbo, kjer ti najde to datoteko.

k4vz0024 ::

Pa je možen downgrade?

Fifty ::

ja je možen downgrade, samo jaz zaenkrat ne vidim razloga. Originalen fw dobiš na uradni strani ali pa pošlješ mail na izid.si pa ti pošljejo, lahko ti pa jaz pošljem če ti ne bo delalo v redu.

k4vz0024 ::

Na uradni strani hočejo nek password.

Če ti ni odveč mi ga pošlji na zasebni e-mail, pod ZS.

Hvala.

Pa če si opazil kakšne druge izboljšave tudi sporoči.

k4vz0024 ::

Pa še to zaenkrat sem ugotovil, da se da nastaviti najmanj 20 programiranih snemanj.

Moteče je to, da ga motijo prikrivajoči časi snemanj.

Fifty ::

aja, pa po nadgradnji se mi je signal nekoliko ojačal oz. mi sedaj lovi en program več kot prej.

k4vz0024 ::

A ti ujame kašen avstrijski program?

Fifty ::

orf1 in orf2, ampak to je spet odvisno od lokacije. Ravno ta dva mi prej nista delala, zdaj pa lepo dela.

k4vz0024 ::

Res prejšnja verzija HW ne podpira 1 T.

k4vz0024 ::

Zdaj mi piše da je HW upgrade in da naj ga restartam. Kako?

Fifty ::

restartaš ga tako ta ga izklopiš iz elektrike in vklopiš nazaj.

k4vz0024 ::

Sedaj je šel na verzijo ..38.1.

Ampak tam, kjer je moč antene še vedno ne morem vklopiti?

Hvala, sedaj snema na 1 T.

LP,

K

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Probal sem prenesti film s DVD na Hd, pa ne predvaja podnapisov. Kakšen predlog, kako to popraviti?

k4vz0024 ::

Fifty, ti predvaja ekstrahirne filme iz DVD na HD, oz. ti kaže podnapise?

Primoz78 ::

A ima se kdo probleme z daljincem? Kupil sem tega xorota za babico in dedka a daljinec ne prime...oz. prime samo pod tocno dolocenim kotom in na max razdalji 1,5m kar je pratkicno neuporabno in je treba preklapljat programe rocno. Zamenjal sem tudi baterije v daljincu pa ni pomagalo. Sestra ima pol leta star Xoro 7500 pa dela bp...

A je upravicen servis ali je tko kot je in raje zamenjam za drug sprejemnik?

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

mare87 ::

Si pogledal za zaščitno folijo spredaj čez senzor? Pri 7000 je taka čisto tanka čez in precej pomaga ko se odstrani, ampak že v osnovi precej dobro zaznava.

Primoz78 ::

Tiste folije sicer nisem odstranil ker sem se dogovoril z prodajalcem, da mi ga zamenja....a bom sprobal se to varianto, da se ne bom osmesil. Ampak resnicno slabo lovi, daljinec prakticno neuporaben...

Lp
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

j3rn3jk ::

Pravkar sem odpakiral to škatlico, in sem opazil da mi ne dela smerna tipka za pomik v desno in tipka OK.
GRRRRRRRRR

k4vz0024 ::

A komu sploh predvaja skoprane DVDje na HD s Slovenskimi podnapisi?

j2e2r ::

Imam problem z tem pretvornikom, saj kar naenkrat mi ni več lovil večino programov( slo 1,2,3, pop,..) lovil mi je le še (tv3,in 3 druga), ko sem šel na samodejno iskanje mi je tudi dobilo samo tri.
Ima kdo kakšno idejo kaj naredit?

Alexius Heristalski ::

Mux A se seli na nove kanale, mogoče je to (če sprejemaš z enega od teh oddajnikov)? Če imaš več anten in kanalske ojačevalce, tvoj antenski sistem verjetno ne prepušča novega kanala.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

j2e2r ::

ja to bo
hvala

plavko61 ::

A lahko kdo napiše kateri zunaji diski delujejo na Xoro HRT-7510 FW 5007.2838.1.
Jaz sem sprobal z kolegovim WD my passport 160GB usb2.0 NTFS formatiran, ni hotel snemat na njega, ampak predvalal je.

Sedaj kupujem disk in se pojavljajo WD usb 3.0 in me zanima če kateri deluje?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Kavbojc ::

Fifty je izjavil:

nov software ti omogoči podporo zvoka pri 720p in 1080p filmih (prej mi ni delalo, sedaj dela normalno), glede 1T, 2T podpore pred nadgradnjo ne vem kako je bilo, lahko pa potrdim da z najnovejšim sw dela podpora za 1T in 2T, tako da vsekakor priporočam nadgradnjo.
To storiš pa tako, da daš firmware datoteko na usb in greš na sprejemniku pod glasbo, kjer ti najde to datoteko.


Zdravo.
Meni pa enostavo ne prikaze nobene datoteke ko grem na sprejemniku pod glasbo .Tako sploh ne morem update-at firmware-a. A mogoče kdo ve zakaj je temu tako?
Hvala.

Kavbojc ::

Kavbojc je izjavil:

Fifty je izjavil:

nov software ti omogoči podporo zvoka pri 720p in 1080p filmih (prej mi ni delalo, sedaj dela normalno), glede 1T, 2T podpore pred nadgradnjo ne vem kako je bilo, lahko pa potrdim da z najnovejšim sw dela podpora za 1T in 2T, tako da vsekakor priporočam nadgradnjo.
To storiš pa tako, da daš firmware datoteko na usb in greš na sprejemniku pod glasbo, kjer ti najde to datoteko.


Zdravo.
Meni pa enostavo ne prikaze nobene datoteke ko grem na sprejemniku pod glasbo .Tako sploh ne morem update-at firmware-a. A mogoče kdo ve zakaj je temu tako?
Hvala.


Uspel narediti update. In sicer ključek mora biti formatiran na fat32 in direkt v ključku posnet file pod tocnim imenom, ki je: GIEC_MSD7828_HD008.AP
V tem primeru lepo zazna update in ga tudi opravi, vendar s tem nisem rešil problema zvoka pri nekaterih HD blue ray filmih. Kjer je avdio codec DST, zvoka enostavno ni. Ali obstaja kje update, ki podpira tudi ta avdio codec?

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kavbojc ()

Alexius Heristalski ::

Po mojem mnenju nobena od teh mašinc ne podpira zvoka DTS. Obstaja pa en programček, ki brez muk DTS pretvori v AC3, pogooglaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Kavbojc ::

Alexius Heristalski je izjavil:

Po mojem mnenju nobena od teh mašinc ne podpira zvoka DTS. Obstaja pa en programček, ki brez muk DTS pretvori v AC3, pogooglaj.


Hvala lepa.
Sem pogooglal in res poiskal programček, s katerim enostavno pretvoris dst zvok v ac3, vendar pa traja in traja.... :)

Yossarian ::

Kolega nastavi snemanje nekega filma. Ker se film ne začne točno ob uri, se prej posnamejo še reklame pred filmom in sam film. Zdaj pa probljem. Ko si hoče to ogledat, mu pokaže reklame, filma pa ne več, ampak samo zvok. Če pa taisti ključek priklopi npr. na TV ali čarunalnik, pa vse lepo gladko špila. Zakaj torej ne more gledati filma na xorotu?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862311 (14801) Buffy
»

chiliGreen MR1210 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7712910 (7125) bizi72
»

WD TV.. kdo ima? (strani: 1 2 3 429 30 31 32 )

Oddelek: Zvok in slika
1551151093 (33662) king67
»

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
309281 (7645) asterix2000
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724383 (8997) bizi72

Več podobnih tem