» »

Tuš telekom

Tuš telekom

dox ::

Pozdravljeni. Danes sem pri punci hotel priklopit še en računalnik na obstoječi modem calisto 821+. Naredim novi kabel, vtaknem not lučke svetijo, vendar mi ne pridobi ip naslova. Potem iz prvega porta vtaknem kabel v drugega in mi na njen računalniku napiše enako. Torej izvem da deluje samo prvi port. Vendar pa sem probal drugi računalnik na prvi port in mi tudi ni pridobil ip naslova. Verjetno s kablom ni nič narobe če mi lučke svetijo ne? No pokličem na tuš telekom in mi pove da je ta modem stari in da deluje samo na prvem portu in da ne morejo zamenjat, ter naj nabavim ruter. Nevem samo zakaj mi tale drugi računalnik ni dodelil ip naslova, da bi se povezal. Si mogoče modem zapomni mac adresso prvega računalnika?

neeno ::

Tuš telekom so šalabajzerji. S tvojimi testi pa nisi dokazal nič, torej bo punca še nekaj časa brez interneta zgleda.

dox ::

Saj njej deluje. Rad bi še en računalnik priklopo. Samo zdaj nevem zakaj mi potem na drugem računalniku ni pridobili ipja. Ker verjetno če nebi vredu naredu konektorja nebi svetle lučke ne? Ruter mi ostane, vem ja. Samo nevem zakaj nimajo vseh 4 portov odprtih.

Poldi112 ::

Lahko da je kabel slab in da si drug pc skupaj s kablom testiral na 1. portu.
Lahko da bi moral vmes modem ugasnit in prižgat.
Lahko te sesuje autonegotiation. Ali pa duplex-mismatch. Lučke v tem primeru čisto ok svetijo.

A da bi router kupil pa ni opcija?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

alen1 ::

Rabiš router. Prvi port je internet drugi in tretji pa sta TV. Četrti je nefunkcionalen. Probaj resetirat modem ko priklopiš na drug pc. Drugače pa router bo rešil tvoj problem.

5er--> ::

Si kable povezal po eni od teh dveh shem?
 pinout

pinout

toxius ::

ali ima ta callisto modem več portov...
Če ima več portov potem sta 3. in 4. nastavljena na video ali na voice in v tem primeru moraš nastavit na data, če hočeš pridobiti IP naslov.
Če je samo en port, potem vpiši v TCP/IP nastavitve IP naslov, za PC npr. 192.168.1.10 za default gateway pa 192.168.1.1, subnet bo itak sam se izpisal takoj ko boš vpisal IP za mašino in potem kliknil v masko... Ne pozabi vpisat DNSjev še po potrebi od Tuša...

Poročaj kako je šlo ;)

servo ::

Tuševi modemi so prednastavljeni in nastavitve "zaklenjene"

Yacksy ::

Poizkusi jih prepričati, da ti zamenjajo modem s kakim Draytek Vigorjem (tudi njihov modem), kjer boš lahko gor priklopil 2 računalnika.
Shit happens


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1779551463 (94) Kroos
»

WiFi včasih dela, včasih ne

Oddelek: Omrežja in internet
316360 (1125) alfa_fan
»

Nova škatla, novi problemi

Oddelek: Omrežja in internet
198291 (4184) kihc
»

Windows nujna pomoč.

Oddelek: Operacijski sistemi
101182 (1010) ToniT
»

problemi z ruterjem

Oddelek: Omrežja in internet
81249 (1161) Amorphis

Več podobnih tem