» »

Dodajanje X k AT (ohišje)

Dodajanje X k AT (ohišje)

BoGo ::

Pozdravljeni.

Prvo kot prvo se ne (preveč) smejat, ker sem novinec v teh zadevah. :8)

Doma mam AT Big tower kišto. Imam tudi ATX napajalnik (sicer 230, a lahko zraven nabavim še kakega).

Pa me zanima, če je možno kišto kako predelati, da bo ustrezala ATX plošči in pa tudi da bo sprejela PS2 kable za miško in tipkovnico namesto PS1. Obstaja o tem kaki članek, ali pa mi je najboljše kupiti kako poceni ATX ohišje ter ATX in PS2 "luknje" premontirat v Big Tower. Rad bi si modificiral to Big tower ohišje.

A obstaja o tem že kak članek, ali pa se mi to sploh ne splača delat...

msmiha ::

Z žago in kladivom se da narediti vse:D. Ne resno. AT ohišje bi se dalo predelat v ATX še posebej če je BIG Tower. Zamenjaš napajalnik z ATXovim in pa za tiste luknje zadi pa zrežeš ven pravokotno luknjo in potem daš plošico za priključke tisno od ATX matične plošče,ki jo ponavadi dobiš zraven plošče. Seveda boš pa mogel ploščo tudi pritrditi to narediš tako da na novo zvrtaš lukjnje tam kjer morejo biti in potem vrežeš kvinte(navoje).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

BoGo ::

Hvala.

Tako nekako sem si tudi zamisljal potek dela. Verjetno bom pa moral malo pocakati, ker mam se racunalnik v garanciji in me ZELO moti tista nalepka na strani. Bom verjetno premontiral direkt iz nove kiste.

SkIDiver ::

To je pa slaba stran kupovanja komplet PC-ja v štacuni, garancijska nalepka. Men je pred 5 leti niso napopal še gor tako, da sem 4x še kot laik zjebu mašino pa smo use uredel pod garancijo>:D Lucky me

msmiha ::

Pa garancijska nalepka, če je gor se da čisto preprosto dol dobit pa nazaj gor dat. Potrebujete samo fen pa segrejete nalepko potem pa samo počasi odpiraš stranico (deluje vprašajte Eurocom kolkrat so mi mogli pod garancijo staro kišto zamenja :)).
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

BoGo ::

msmiha, dobra ideja. Bom preveril se danes!

>:D >:D >:D

LP
BoGo

msmiha ::

Ideje ni treba preverjat, ker 100% deluje. Vem tudi ker moj brat odklepa telefone pa nalepko od Teleraya dobi dol na enak način.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Pepe ::

Če je nalepka PVC, ne rabiš gret. Samo lepo počasi, da se ne bi raztegnila preveč. Mislim da ma take PC plus.
LP

BoGo ::

Ja, potem pa se res ne splaca kupovati se enega ATX ohisja. Je pa se ena zadeva, in sicer power stikalo. AT power stikalo zagotovo ne bo dobro za ATX napajalnik ali za plosco. Se da predelati npr. stara reset tipka? Pac bi prevezal zice ipd?

~Panter~ ::

Ja, reset gumb prou fino nadomesti power gumb, preverjeno. Sam hec je pol, k nimaš reseta, a ne>:D Pač namest da bi na plati prkluču power gumb daš gor na konektorje reset gumb pa je.
Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Silence-r ::

Za power pri atx rabis samo kontakt in ne celega zaprtega el. kroga. Teoreticno pol lahko staro stikalo prikljucis na MB in s kontaktom (izklop/vklop) zazenes racunalnik.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

Zgodovina sprememb…

msmiha ::

Človek kupi si tipko. Saj te ne bo pobralo za tistih par tolarjev. Pol jo pa sam zamenjaš s stikalom pa je to to.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

BojlerTM ::

vsako stikalo se da predelati oz. pokvariti v tipko..
"Salt?"
"Pepper?"
"Oh, it's...it's all right. I don't like you either."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BojlerTM ()

BoGo ::

Saj ni problem. Tudi kupim si tipko, samo če že imam na izbiro, zakaj bi potem kupoval? Bom videl.

Za zdaj me najbolj muči dizajn kište.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317379 (13502) G_mAn
»

manjše ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274360 (3876) opeter
»

Katero ohišje mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533907 (3138) no-limits
»

mam atx midi... kupu bi at big tower?

Oddelek: Kaj kupiti
7881 (822) Kleto
»

podroben opis mojega case-moda

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111184 (956) xpozed

Več podobnih tem