» »

XP HOME- datoteke za pomoč in podporo

XP HOME- datoteke za pomoč in podporo

Konlov ::

Po "nesreči" smo pobrisali datoteke za pomoč in podporo. Kako bi jih lahko instalirali ponovno?

Cold1 ::

Namesti okna v navidezni stroj, posodobi in skopiraj mankajoče datoteke iz VM-a tja od koder ste jih pobrisali?

Konlov ::

Uff, tole bo pa prehuda za mene... Hvala vseeno za pomoč...

Duhec ::

Odpri raziskovalca in pritisni F1 funkcijsko tipko. Kaj se zgodi?
V raziskovalcu zgoraj v menijih klikni na Help in izberi Center za pomoč in podporo. Kaj se zgodi?
Poglej, če obstaja mapa Help v Windows direktoriju, torej C:\Windows\help
in seveda, če vsebuje kaj datotek.
Če nimaš nič potem vstavi original sistemski cd, odpri Start/Run in v polje odtipkaj:
sfc /scannow
Upam, da bo sfc (system file checker) zaznal, da ti manjkajo tudi help datoteke in jih bo obnovil iz cdja.
Poročaj na moja vprašanja.

Konlov ::

1. Ob odprtem raziskovalcu se mi z pritiskom na F1 odpre Center za pomoč in podporo
2. Če odprem C:\Windows\help je notri 8 datotek
3.Odpre se okno zaščita datotek programa windows ki zahteva, da vstavim Windows Professional Service Pack 3 CD, jaz pa imam Home edition Sp.1a

Duhec ::

Hm, potem imaš na računalniku XP Pro in ne Home ! Boš moral vstaviti zahtevani CD.
Poglej še v koš, če se tam nahajajo te datoteke. :P
Lahko poveš kako ste jih izbrisali ?

Konlov ::

1.Imam XP Home.
2.Zaradi sprošćanja prostora na diku

Duhec ::

Če imaš na računalniku XP Home potem vstavi HP Home cd in počakaj, da SFC naredi do konca. Restartaš in preizkusiš.
Nisem spraševal zakaj ste jih izbrisali ampak kako; npr. z ukazom "izbriši" v raziskovalcu ali kako drugače, zato tudi namig, da poglej v koš.

Konlov ::

Datoteke so bile zbrisane z ukazom izbriši, koš pa redno praznim in ni nič notri.
Če dam disk od XP home notri, se pokaže welcome okno z opcijo Install XP,optional Windows components, preform aditional tasks, check sistem compability. Če kliknem install Windows samo malo pomelje, in ne gre naprej.

Duhec ::

Ne vem kdo ti je rekel, da klikaj na Install ? 8-O
Če se pokaže Welcome okno ga samo prekini. Važno je samo, da imaš XP cd v enoti, ki jih ukaz SFC /scannow po potrebi prebere in na novo razčleni.

Konlov ::

Sedaj pa je šel skozi sfc /scannow. Nekajkrat je bilo treba klikniti poizkusi znova. Ampak datoteke pomoči še vedno ne delujejo?

Kaj pa če zaženem z CD in dam repair?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Duhec ::

Ne (še), če res ni nujno. :)
Če so se datoteke izbrisale potem jih je treba ekstrahirati iz cdja. (to bo mogoče drug korak) :)

Preizkusi še Start/Zaženi in v okno napiši:
helpctr
in stisni "V redu".
Se ti odpre okno za "Pomoč in podporo" ali javi kako napako ?

p.s.
Še nekaj poglej..., če imaš v mapi C:\Windows\Help kako podmapo z imenom MUI, ki ima podmapo 0424 ? Torej če obstaja lokacija:
C:\Windows\Help\Mui\0424\
in če so tam notri kake datoteke s končnico .chm ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Konlov ::

1. Ja, odpre se mi center za pomoč in podporo
Ko pa kliknem npr na Novosti programa Windows XP Home, pa se mi na desni strani pokaže tole:
Strani ni mogoče prikazati
Strani, ki jo želite videti, ni mogoče prikazati. Možni vzroki:
Če si ogledujete vsebino prek omrežja, je to morda preobremenjeno ali pa imate težave s povezavo.
Morda je napaka v naslovu strani.
Stran morda ni na voljo.
Preverite svojo omrežno povezavo ali poskusite odpreti neko drugo stran.

2. V mapi C:\Windows\Help nimam Mui mape
Pa hvala za enkrat za pomoč...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Duhec ::

Ja, očitno manjkajo te posamezne .chm datoteke.
Če je cd medij XP Home v angleščini ste po vsej verjetnosti dobili zraven še en cd na katerem je slovenski jezikovni vmesnik - Language Interface Pack (LIP).
Ta LIP je treba še 1x reinštalirat.

Konlov ::

Po restartu slo jezika stanje isto. Je pa v C:\Windows\Help sedaj tudi Mui\0424\mapa, kjer pa je nekaj HTML help fajlov in en windows chw fajl.
Najbrže je težava že v tem, ko sem zagnal "helpctr", mi tudi angleški help center ni deloval...

Še kaj upanja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Konlov ()

Konlov ::

Zanima me še, kaj se dogodi, če daš recovery ali kaj z XP home CD-jem:
- ali bi mi namestilo manjkajoče help datoteke?
- ali to pomeni ponovna dolgotrajna instalacija in registracija na Microsoft?
- ali bi zopet bilo potrebno nalagati SP3 in vse popravke?

Cold1 ::

Recovery uporabiš, če sistema sicer ni mogoče uporabljati; na vsa tri vprašanja je odgovor DA.
Kolikokrat pa sploh uporabljaš pomoč? Večina uporabnikov je skoraj nikoli, morda pa lahko pač pustiš kot je?

Konlov ::

Bo najbolje, ja...

Duhec ::

Da, Repair Install ti pobriše vse Windowsupdate popravke, torej tudi Service Pack (SP3). Ne izbriše pa ti inštaliranih programov, recimo Officea in ostalih ProgramFiles aplikacij ter podatkov.
Osebno bi pred Repairom poizkusil najti izbrisane help datoteke s kakim programčkom ala Recuva:
http://www.piriform.com/recuva

Če pa se odločiš za Recover Install pa :
http://www.webtree.ca/windowsxp/repair_...
Spodaj najdi link "How To Run a Repair Install" ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

fosil ::

Tista pomoč itak ni ne vem kaj in si običajno z njo ne moreš kaj dosti pomagat. Če imaš kakšno težavo raje pobrskaj na internetu (google) ali na microsoftovih staneh.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po kloniranju sistema sfc javlja "Windows Resource Protection found corrupt files but

Oddelek: Operacijski sistemi
6745 (557) k4vz0024
»

sfc/scannow - ogromno napak

Oddelek: Pomoč in nasveti
101322 (1097) Twix
»

Windows File Explorer

Oddelek: Pomoč in nasveti
121109 (880) Duhec
»

Pomoč - WinXp se ne zažene v normal mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
252985 (2720) Tea Time
»

outlook expres priponka

Oddelek: Programska oprema
122320 (1986) sloxl8

Več podobnih tem