» »

usb 3.0

usb 3.0

avokado ::

Zanima me, če je možno na asusovo matično, ki nima podpore za usb 3.0 namestiti pci kartico:
http://www.mimovrste.com/artikel/245001...
in s tem doseči hitrost usb 3.0

Zheegec ::

PCI kartico ne, PCI-express kartico pa ja, če seveda ima matična plošča ta priključek.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gregor_m ::

Ja PCIe kartico z USB3 kontrolerjem lahko namestiš v vsak računalnik (seveda mora imeti PCIe priključek). Seveda moraš imeti napravo, ki podpira USB3 hitrost. Če imaš recimo znanji trdi disk, ki deluje z USB2 hitrostjo ne bo deloval nič hitreje na USB3 krmilniku.

KoMar- ::

Čisto tako BTW, tole je epic za v laptop, ker ne štrli ven:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...

Dela super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

gregor_m ::

KoMar- je izjavil:

Čisto tako BTW, tole je epic za v laptop, ker ne štrli ven:

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?Vi...

Dela super.



Sicer dobiš kar nekaj na hitrosti, toda pcmcia express ima maksimalen teoretični prenos 3Gb/s. V primerjavi z USB3 (5Gb/s) predstavlja ozko grlo.

bbruder ::

Živijo. Tudi jaz imam 'problem' z nakupom krmilnika USB 3.0

Imam zunanji disk WD My Passport Essential SE 1TB, ki podpira USB3 hitrost, na računalniku pa imam le USB2 priključke. Zato se odločam za nakup krmilnika USB3. Moja matična ima prost PCIe priključek.
Prosil bi Vas, če mi lahko kdo razloži, zakaj cene USB3 krmilnikov tako zelo variirajo - od 20EUR na mimovrste (Krmilnik ASRock USB 3.0, PCI Express 2.0 x) do 40EUR v Big Bang-u in še dražje se najde...

Za odgovor se najlepše zahvaljujem.
Lp, Boris

P.S.: Prodajalec v ComShop-u mi je rekel, da je višja cena posledica 'kakovostnejše' znamke, lepšega pakiranja itd. in da naj raje kupim cenejšega. Prenos naj bi imeli vsi enak (od najcenejših do najdražjih).

kixs ::

Vsi trenutni izdelki za USB3 podporo uporabljajo NEC oz. RENESAS chip. Kar pomeni, da ni razlik med proizvajalci. Pri maticnih sicer lahko pride do razlik v implementaciji.

Boljse pa so tiste kartice, ki imajo moznost za dodatno napajanje preko molex prikljucka.

PS:
Sem pa opazil, ko sem priklopil USB3 trdi disk na USB2 kontroler, da je bil prenos (pisanje) podatkov na disk dosti vecji, kot sicer - okoli 38MB/s, kar doslej se nisem opazil na USB2 kontrolerjih (branje je bilo enako). Prenasalo pa se je cca 400GB podatkov - tako, da kaksen cache tule nima veze.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

bbruder ::

Najprej hvala za odgovor.

Ker nisem ravno računalniški strokovnjak, bi postavil še tri vprašanja:

1. Ali dodatno napajanje pomeni hitrejši prenos, zanesljivejšo povezavo...? Skratka, kako dodatno napajanje pomaga pisanju, branju, pisanju/branju?

2. Kako vem, da ima kartica možnost dodatnega napajanja preko molex modula? Opisi izdelkov na spletnih straneh trgovin in na uradnih spletnih straneh proizvajalcev so večinoma bolj skopi. Za nekaj krmilnikov, ki so v ožjem izboru, tega podatka namreč ne najdem... Pri izdelkih nižje cene imam vedno težavo najti podrobne tehnične specifikacije.

3. Ali je potrebno pri tovrstni kartici dokupiti kakšen kabelček za dodatno napajanje, ali to po navadi pride zraven kartice?

Hvala.
Lp, Boris


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB 3.0 razširitveno kartico z internim konektorjem

Oddelek: Kaj kupiti
154947 (4275) Mavrik
»

USB 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
5013093 (11163) Dr_M
»

Svetujte mi en dvb Tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
182929 (2532) Alexius Heristalski
»

RS485 na USB, kako povezati?

Oddelek: Kaj kupiti
5806 (732) cinkaCR7
»

USB 3.0 pokazal, kaj zmore

Oddelek: Novice / Matične plošče
205625 (4103) jype

Več podobnih tem