» »

atlon 1333 se ne boota

atlon 1333 se ne boota

kivi113 ::

zdravo

imam ploščo lucky star na čipsetu kta133a in procesor amd athlon 1333 (thunderbird). računalnik se mi boota samo, če mam frekvenco od procesorja manjšo ali enako 1100mhz, če je pa več se pa ne zboota.

Ali je možno, da je to zato, ker imam samo 235w napajalnik?

Ostala oprema: geforce256 sdr, ibm 80giga disk, seagate 20gb disk, cdr in dvdrom. Ampak tudi če izklopim vso periferijo in pustim samo proc, plato in grafično, se noče zbootat na bistveno več kot 1100.

tnx in lp

kuglvinkl ::

Kakor te razumem, lahko bootaš mašino pri višjem cloclku, če imaš periferijo izklopljeno. Torej, trafa je problem.

Med nama: TB 1333 je skorajda v špici po porabi štroma, tako da brez min 300W ne bo šlo. Dej poglej, ko bootaš pri 1100 MHz, kakšna je voltaža na 3.3 in 5 V liniji. to bi utegnilo kaj razjasniti.

+ Geforce enke žrejo veliko štroma

+ flashaj platin BIOS.

Your focus determines your reallity

iration ::

Zelo dobrodošla tema zame: imam isti proc, na Asus A7A266 plati, s 512 rama, GF2gts64ddr, IBM ic35 60gb, WD120GB, dvd in cdr. Vse to na 300W napajalniku. IN ČIST ISTO mi laufa največ na 1100mhz, če ne se sicer zboota ampak pol kmal zmrzne. V biosu v HW monitorju sem parkrat opazu, da mi ena od voltaž pade - ne vem s kolk na koliko, je pa cifra rdeča. Temperatura je kriminalno visoka tudi pri 1333@1100, okol 60°C. Imam pa bakren GlobalWin cooler. Puter je prižgan 24/7/12/265.
Torej močnejši napajalc (Enermax-a imam v mislih) ali še kaj drugega?
Hvala!!!
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

kuglvinkl ::

Boš moral povedati, kolk je voltaža n 5V liniji.

Na 1100 si ga spravil s FSBjem ali z množilnikom? Na kolk MHz delajo RAMi?

+ si ziher, da je cooler dobro nameščen in izvrstno podmazan? Kakšen vent. je gor? Dej poizkusi tako, da odjebeš vso periferijo.
Your focus determines your reallity

iration ::

Hvala za odgovor!
Trenutno je voltaža na +5V liniji 4,91V (+-0,02V), se pa spomnim, da sem jo že videl pod 4V. Na 1100 sem ga spravil v biosu tako, da sem iz Auto dal na Manual, potem pa tam, kjer so napisane kombinacije (npr 34x??), spremeninjal na manjšo vrednost, dokler ni bil pc stabilen. Za cooler lahko samo upam, da je pravilno nameščen - so mi v Mlacomu to naštimal. Kupljen je bil maja lansko leto, torej točno eno leto in pol. Ne vem ali je še v garanciji (trenutno ne najdem računa), je pa zapečaten, ker se jest na HW ravno ne spoznam (obviously;)). Z drugimi besedami, odvzemanje in dodajanje periferije bi raje zaupal komu drugemu. Ram mislim da mi laufa na 266mhz - kje to preverim?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

kuglvinkl ::

Ta voltaža ni kritična, vendar je to verjetno pod idleom. Zaženi Toast in čez nekaj časa poglej, na koliko pade voltaža. Verjetno imaš MBM gor?!

Proc. je izgleda odklenjen. Kul, vsaj lahko nabiješ FSB do kolkr bo šel.

Hitrost RAMa preveriš z WCPUID ali s Sandra.

Prav dvomim, če imaš sploh kakšno pasto. Kišto bo treba odpret in razjasniti te dvome.
Your focus determines your reallity

iration ::

Dobr je, bom kišto jutr odpru (sej bi jo že zdele samo ze morm zment za backup za server, ki ga laufam).
Toast??
MBM pa imam gor, ja.
WCPUID pravi takole:
System bus: 213,98MHz
Multiplier: 10
System clock: 106,99MHz

Kje dobim oz. kaj sploh je Toast? Sliši se kot programček za polno obremenitev cpu-ja.
Ena pasta naj bi bila že tovarniško gor na GlobalWin-u.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

kuglvinkl ::

Toast sem ti posal na mail. Lucky you! :)

Sicer pa, v WCPUID vidiš v Toolbaru na koncu (zraven procesor #1)ikonco, ki ima takle znak: >. Klikni, in ko se ti GUI razširi boš videl tudi frekvenco RAMa.

Default pasta: Ježeš Marija! To je največji poden od podna! Absolutno in nujno jo je zamenjati z AS3 (2k SIT).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

iration ::

Hvala za vso pomoč!!

Ampak še enkrat bi rad slišal, ali rabim nujno tudi močnejši napajalnik? AS3 bom dal zihr gor.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

kuglvinkl ::

Veš kaj me bega. Naslov .jpg: Po. Hočeš reči, da ti Toast ni več laufal, pa si pogledal? Čem met MEDTEM KO Toast 20 min laufa!

Mirno postaj rezultatu tu, da bodo še ostali videli.

Your focus determines your reallity

iration ::

Ne, to ni bilo dejansko po tem, ampak po parih minutah toastanja. Sem pa naredil nov screenshot po 18 minutah toastanja:

Par sekund po tistem (najbrž ko je šla temp čez 80) se mi je pc sesul, in to ne kar tako: najprej je nehu delat cooler, sekundo zatem pa seveda še cpu. Potem sem probavu ga zbootat pa ni blo nč. Sem si mislu zdej je pa konc, že iskou garancijo in to, potem pa še enkrat probu zagnat in je delal čist ok. Temp. je bila 55°C, po parih minutah pa se je spet NEKI zgodil in je šla temp spet na 70 v idlu. Kaj je blo to neki? Zdaj ne vem kaj naj naredim, ker je pc še zapečaten, naj ga odnesem na Mlacom al je problem samo v previsoki temperaturi in jo lahko sam znižam.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Highlag ::

Čudne stvari se ti dogajajo.
Imam A1.333GHz na MSI6341 matični plošči. Hladilnik je Thermaltake vulcano 6cu+ / na pribl 4300 obratih. In nikoli ne dobim temperature preko 65oC, pa je ohišje toplotno izolirano. Med hladilnikom in procesorjem imam samo navadno silikonsko pasto, ki se uporablja v elektrotehniki. (bele barve)

Procesor ni navit. Napajalnik je 300W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

iration ::

Moj proc je odvit :D
Ja, nekaj je treba naredit. Če bi bil ziher, da je problem samo v temperaturi, se pravi v slabi pasti ali slabi montaži coolerja, potem bi to sam poštimal. Tako pa se mi zdi, da je problem še nekje drugje, predvidevam da v napajalniku. Mi preostane servis? Kaj naj bi jim sploh reku, glede na Mlacomovo splošno znano ignoranco?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Boško ::

99% upam trit, da ko boš dal hladilnik dol, pa tisto pasto temelito ščistil iz hladilnika in procesorja, ter namazal z novo pasto (lahko je tud AS alumina ni nujno da je AS3, je pa priporočlivo), lepo previdno nazaj sestavu, bo temperatura bistveno nižja in posledično sistem stabilnejši!!! 5V linija, pa dokler ne pade pod 4.6V ni problem!!! Vrjemi in poiskusi!

:))
L.p.

kuglvinkl ::

Odpi kišto, potem te bo kap, ker boš videl, da je pasta samo po enem delu CPUja. Skratka, vrži dol HSF, očisti, namaži, namontiraj nazaj. Če se bo dogajalo isto, poglej, če ni kaj narobe z rebri oz. če pokrijejo celotno površino jedra.

Sicer pa, ali nisi zgoraj rekel, da imaš kišto že kar nekja časa?! In v vsem tem času, ko je bila pod garancijo nisi nesel nazaj?!

Voltaža ni kritična.
Your focus determines your reallity

iration ::

Hvala obema!! To bom tud naredu.
Zanima me pa še tole: ob večji obremenitvi se začnejo kazat pikce po ekranu, v špilih pa se prikazujejo črte, itd. Ali se to vedno dogaja ob tako visokih temperaturah? Pa osveževanje je ob temperaturah nad 70 kot bi imel naštiman na 40 herzov (v resnici je na 100hz).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Athlona XP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
615404 (3967) Pyr0Beast
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017696 (5486) the_unborn
»

Celeron 1000, Advance 10-t Overclock

Oddelek: Navijanje
9849 (684) V-i-p
»

tooo damn hot...65

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
341696 (1047) SaS
»

Morgan na Abit KT7E??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191258 (1073) jamiroq

Več podobnih tem