» »

WordPress blog: postavitev, konfiguracija itd.

WordPress blog: postavitev, konfiguracija itd.

satyr ::

Imam zelo podobno (oz. skoraj identično) vprašanje kot uporabnica Domina v temi Localhost wordpress stran - kako jo dati online ?, pa da ji ne bom "skakal v zelje"... :) raje odpiram novo temo.

Na splet bi rad spravil WordPress stran oz. blog za neko filozofsko revijo LOGOS, pri čemer je domena že dolgo zakupljena (stran že leta obstaja, ampak je totalno Web 1.0 :(, meni pa so zaupali tehnično plat posodobitve), hostanje pa bo na NUK-ovih serverjih, torej kar se tega obojega tiče je že urejeno.

Bolj me skratka zanima sama izvedba (implementacija WordPressa in osnovna konfiguracija); kakor sem se pozanimal, je vse kar je treba vedeti to, da server podpira PHP in MySQL, glede konfiguracije pa naj bi vse potrebno pisalo na WordPress strani.

Ampak vseeno bi prosil (ker bom pač to počel prvič; do sedaj imam izkušnje samo s konfiguracijo že obstoječega WordPress bloga), če mi lahko morda kdo - malce bolj detajlno - opiše/razloži celoten postopek.

Zaenkrat si stvar predstavljam tako: zdownloadaš WordPress paket (kakšen 200 MB .zip ali .rar fajl?), ga kopiraš na server (kam točno, v root direktorij?), samo kaj pa potem? Kaj približno lahko sploh pričakujem? Je celoten postopek zapleten ali čisto v izzy?

P.S. Mogoče bi bilo smiselno, da omenim tudi to, da obvladam HTML (oz. točneje XHTML :D) in CSS, pa jasno tudi osnove PHP-ja, JavaScripta in SQL-a.

Hvala vnaprej za kakršenkoli odgovor, satyr

oslaj ::

Poldi112 ::

Celoten postopek imaš detajlno opisan na wordpress strani.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

satyr ::

oslaj je izjavil:

Klik

Hvala, hehe, poznam "Let me google that for you" (in tudi sam rad napotim folk tja! :D) in ja, slej kot prej bi jasno obiskal (in podrobno preštudiral) Installing WordPress.

Hotel sem samo..., ne vem, recimo kakšen dodaten nasvet (npr. na kaj naj bom posebej pozoren itd.) in pa odgovor na vprašanje glede samega postopka (koliko je zapleten za nekoga, ki tega še ni počel), torej kaj približno lahko pričakujem.

Poldi112 je izjavil:

Celoten postopek imaš detajlno opisan na wordpress strani.

OK tnx., to je potem to... Hvala vama obema za tako hiter odgovor!
"Ei incumbit probatio qui dicit, non qui negat."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: satyr ()

Poldi112 ::

Glede na napisano ne bi smel imeti problemov. Če jih boš imel se pa oglasi takrat, ane :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se bo WordPress množično posodabljal

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
185549 (4186) Hermit Bob
»

Wordpress vpis NE GRE - 404 stran

Oddelek: Izdelava spletišč
81011 (760) Manager
»

Wordpress in gostovanje

Oddelek: Izdelava spletišč
338117 (3934) BigWhale
»

Wordpress - negre odpreti wp-admin

Oddelek: Izdelava spletišč
141813 (1445) cosa nostra
»

WORDPRESS.ORG - vzdrževanje strani ?

Oddelek: Izdelava spletišč
111632 (1137) Gandalfar

Več podobnih tem