» »

Printanje sesuje Windowse

Printanje sesuje Windowse

madmitch ::

Se morda komu sanja zakaj mi, vsakič, ko karkoli tiskam (HP 4L), ne glede iz katerega programa, po približno 1 do 2 minutah windowsi (2K in XP) pokažejo lep Blue Screen.

Nobody is perfect, my name is Nob Ody

cekr ::

Zanič gonilnik. Gonilnike za starejše tiskalnike so na hitro skupaj spacali, tako da jih ima kar veliko probleme. Uporabi gonilnike, ki jih dobiš na HP-jevi strani, za Win2000. Najprej pa prejšnje izbriši.

Highlag ::

Upam, da imaš dovolj prostora na disku, kjer imaš spool direktorij? Nekatere spool datoteke so ogromne. Če se ti okna sesujejo je možno, da imaš cel kup teh datotek kje na disku.

madmitch ::

O ja, pa to kakšne, OGROMNE!!!
Vse skupaj jih je bilo za cca 2GB. ;(
Očistil >:D
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

madmitch ::

Ne dela, sem namestil nove driverje, stvar je ista, le da nekoliko dlje traja preden ga sesuje.

Aja, še nekaj, pred printerjem imam še Scanner Umax 2000P. Mislite, da bi lahko bil to vzrok. Morda pa kabli niso pravi.

Na dan z idejami, tole sesuvanje postaja počasi nadležno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

gkovac ::

moj nasvet je tak, da lepo odklopiš scanner in priklopiš samo printer če jih imaš oba na istem portu.

sicer pa... a nobena od teh dveh naprav nima USB možnosti? Vrži eno na USB in drugo na LPT poišči prave drajverje in zadeva bi ti mogladelat!

Če pa nimaš USB-ja pa kupi pretvornik... meni je to delovalo brez problema.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

madmitch ::

SuLc: in zakaj se nisem sam tega spomnil, verjetno je bilo preenostavno in preveč "pred nosom".

Zaenkrat sem Scanner odklopil, bomo videli kaj bo.

Če bo to delovalo bom pač kupil PCI kartico s še enim LPT izhodom.

Na žalost sta obe kišti še iz časov, ko je bil USB le pobožna želja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

PhotoBlaz ::

Zdej ti bom pa neki povedal......jst sm mel enake probleme in se jih ni dalo resit nikakor!

Drajverji so bili ZANIC ! (ker ej bil pac starejsi printer LEXMARK 3200)

Trpel sem 1 leto, ker sem pac mislu, da je nek problem v windosih to,..spraseval sem tud na temu forumu, pa ni znal noben kej pametnega povedat,..........no dokler mi en tipo ni reku, da so drajverji zanic in da se tezave ne bom resu in da bo ta printer vedno sesuval XP-je.

Sel sem v stacuno, kupil LEXMARK Z33 printer(najcenejsa varjanta) za 14.000 SIT, in sesuvanje se je koncalo!

No ce pa tega noces naredit, potem pa imam se eno varjanto, s katero sem se cez prebil, da mi ni vseh zivcov pobralo(to sem pa iznajdu sam) :D

Gres v CONTROL PANEL - ADMINISTRATIVE TOOLS - SERVICES, tam poisces PRINT SPOOLER
in po vsakem printu pritisnes RESTART(tega print spooler-ja).

Pa naredi si Shortcut na desktopu do teh Services-ov, ker se ti bo zmesal vsakic klikat, da bos prsu do tja :-)

No probej, pa javi, ce ti to pomaga, sm prou zadovolen, da sm enmu resu take probleme, k so mene skor ob pamet spravl (pac studiram arhitekturo in OGROMNO printam) :-))

Bye


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo glede nakupa HPjevih printerjev

Oddelek: Strojna oprema
426895 (5756) blackbfm
»

RPC strežnik ni na voljo

Oddelek: Pomoč in nasveti
132685 (2489) Mati
»

Problem s printerjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91552 (1321) rescue112
»

Canon MP520 problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
192369 (1939) overdovs
»

Printer rabi 100 let, da stvar naprinta

Oddelek: Pomoč in nasveti
101352 (1133) Matthew

Več podobnih tem