» »

Kateri fotoaparat?

Kateri fotoaparat?

«
1
2

Axl Rose ::

Kupujem fotoaparat in nevem ali je bolši Nikon ali Canon.
Prosim tudi, če kdo predlaga kateri fotoaparat, ker nevem katerega naj kupim :), lahko je tudi rabljen.

lebang1 ::

Pa povej malo več kaj hočeš imeti... vsaj okvirno ceno fotoaparata,
pa zakaj omenjaš le Nikon in Cannon, ko je pa še veliko drugih znamk ki so ravno tako dobre.

(Jaz imam tega in sem z njim zadovoljen)

Axl Rose ::

mislim kupiti zrcalnorefleksni fotoaparat :)

Dromar ::

Načeloma je tako, da za isto vsoto denarja dobiš od Nikona več, je pa stvar okusa, katera firma ti bo bolj odgovarjala. Za mene je Nikon boljš, zdijo se mi barve bolj naravne in tople, medtem ko nekateri ne pogledajo stran od Canona...
Seveda je zelo odvisno od tega, v katerem cenovnem rangu kupuješ, ker recimo za okrog 700EUR dobiš od Canona kr ornh 550D, za 900 po drugi strani pa Nikona D90, ki za moje pojme čisto raztura.
Moj foter je šaltal iz 6let starga zrcalnoreflexnega Nikona (nevem modela) na Canon 5D mark 2, pa ni pretirano zadovoln s Canonom. Ponavadi je tak, da tista firma, ki jo imaš prvo, na tisto si navajen in ti bolj odgovarja. Za moje pojme Nikon že ko ga držiš da nek občutek kvalitete, medtem ko Canon tega ne nardi, razen v res visokem rangu, torej 5D, 1D, 7D itd.
Pametno se odloči in uživaj v fotkanju!

harvey ::

Za moje pojme Nikon že ko ga držiš da nek občutek kvalitete,


Tole je čisto na nivoju ali je laško boljši od uniona :D. Že ko držip flašo laškega v roki veš da jo boš spil...

mislim kupiti zrcalnorefleksni fotoaparat :)


Najprej malo bolj definiraj osnovne pojme, potem se pa lahko razvije debata.

a) kaj nameravaš fotografirati (portrete, makro, pokrajino, studijsko...)
b) cenovni okvir (za body in za objektive)

Če še ne veš, najprej fotkaj kako leto z kakim trotlom, ki omogoča ročne nastavitve in spotoma obišči kak fotoklub na kakšni debati (samo upam, da te ne bodo preveč zamorili :))).
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Dromar ::

Očitno si kar ornh spregledal, da sem napisal, da je to za moje pojme. Ko v rokah držim Canona 400D mi ne da občutka, da držim v roki dejansko kvaliteten in drag fotoaparat, medtem ko mi 6let star Nikon, ki je takrat stal 800EUR, da ta filing.
In to nima nobenega vpliva na kakovost fotografij, to ne rečem, samo pravim, kak filing daje meni. In verjetno se boš strinjal, da ma vsako tele svoj okus in da pač nekaterim zato bolj sede Nikon, drugim pa Canon. Meni pač Nikon!

bluefish ::

Ponavadi je tak, da tista firma, ki jo imaš prvo, na tisto si navajen in ti bolj odgovarja.
Predvsem na račun morebitne zaloge objektivov. Za nekoga, ki ima le kit verzijo, je pri menjavi pripadnost znamki odveč.

Axl Rose ::

men sta Canon in Nikon super, vendar se mi zdi Nikon lepši in nekoliko boljši... vendar se ne spoznam na to, ker šele začenjam s tem :) Mislim pa fotografirati predvsem naravo, ljudi in kakšne predmete :)
drugače pa trenutno mi je eden ponudil Nikon D3000, pa me zanima kako se vam zdi? :)

bluefish je izjavil:

Ponavadi je tak, da tista firma, ki jo imaš prvo, na tisto si navajen in ti bolj odgovarja.
Predvsem na račun morebitne zaloge objektivov. Za nekoga, ki ima le kit verzijo, je pri menjavi pripadnost znamki odveč.

kakšna je kit verzija? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Axl Rose ()

sss ::

Resno ti svetujem, da se za mesec ali dva zakoplješ v literaturo, ki jo najdeš na spletu

Najprej povej zakaj bi rad DSLR?

Axl Rose ::

ker se želim s tem začet ukvarjat. In prosim samo za svetovanje katerega kupit :)

sss ::

Nikon D3s

Povej kakšen imaš proračun

Axl Rose ::

kupujem do nekje 700-800EUR, z objektivom :)

BALAST ::

Canon 550D 675EUR +10EUR poštnina.
Lahko še vzameš zraven torbico, zaščito za zaslon in 8Gb pomnilniško kartico za 40EUR, kar se meni zdi vredu ponudba.

Potem pa še najdeš kakšen ugoden objektiv tam do 300mm (poceni demo ali rabljeni)
Recimo tale servisirana sigma 28-300 je zelo dobro ocenjen vsestranski objektiv.

bluefish ::

550D je trenutno nesmiselno kupovati iz tujine, ker ga pri nas dobiš za 650EUR v Harvey Normanu skupaj z dodatno baterijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Axl Rose ::

kako pa naj to naročim? :)

overlord_tm ::

Cisto tako, vsi govorijo samo o Canonu in Nikonu, Obstaja se pentax in se kaka firma. Za tvoj budget si lahko privoscis Pentaxa kx in en soliden objektiv, ali pa osnovni kit k7. Cena je res ugodna, sploh v tujini. Imajo pa pentaxi ponavadi vec suma na visjih ISO.

lexios ::

Poglej si Pentax K-r in Nikon D90

glistovje ::

jaz si lastim nikona d3000 in zadeva trga gate. dobis ga na enaA z nahrbtnikom + 18-55 vr lens + 8gb kartica = 399EUR.

če si začetnik in bi rad stopil v svet dslr, vzemi Nikona d3000 ali cannon 1000d ki ga tudi dobiš v mercator tehniki za 380EUR + 8 gb kartica.

če misliš pa kupit profesionalni dslr kot začetnik, delaš napako. Prvo se ga nauči uporabljat kot hobi ( z kakim vstopnim dslr-jem Nikon d3000 ali cannon 1000d) potem se pa spusti v profesionalne vode in kupi drugi profesionalni body in obdrži stare leće.

Zgodovina sprememb…

Axl Rose ::

ja saj se ne mislim nekaj profesionalnega, ker se ne spoznam zaenkrat. Drugace gleadam tega nikona d3000 za 300EUR.
dali pa so mi tudi ideje za nikon DG0X, Canon EOS 400D in EOS 450D

glistovje ::

lej za te modele ne vem, no lahko ti opišem svojega. Imaš vodič-a /guide ki ti bo pokazal vse scene slikanja , nastavitve za takšno situacijo, ... uglavnm pokaže ti bistvo dslr fotografije, in ko to čez čas zleze pod kožo, ti preostane samo še domišljija ki jo kombiniraš s svojim znanjem, in ustvariš slike "stoj pa glej". ;) vaja dela mojstra.

če se ti pa ne da ukvarjati z toliko nastavitvami, lečami, bliskavicami. si kupi kakšnega kompakta nikon p100 npr al pa fuji hs10. ta dva sta nekako umesna kategorija med slr in kompaktom z veliko zooma. z njimi se tudi da upravljati manual, vendar je pa manjša razlika v kvaliteti slike. vendar to razliko bo le opazil profesionalec , ki dela z vrhunsko robo.

uglavnem z vsemi temi fotoaparati se da narediti čudovito sliko.

Zdaj je pa odločitev tvoja, v katero vodo se boš spustil.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Načeloma naj bi nekdo, ki se odloča za nakup DSLR-ja, že poznal osnove fotografije; tisti vodiči so potem pri mnogih bolj ko ne za potuho.

glistovje ::

bluefish je izjavil:

Načeloma naj bi nekdo, ki se odloča za nakup DSLR-ja, že poznal osnove fotografije; tisti vodiči so potem pri mnogih bolj ko ne za potuho.


res je, če ne veš kaj je iso , apertura,... se je res težko učiti. prvo se treba usedt

uglavnem ni hudega. vse se da.

Valvoline ::

Sony anyone?
Alpha modeli so kar hudi.
http://www.digitaltrends.com/digital-ca...

glistovje ::

kok sem ga jaz kupoval, sem gledal da nima neumnosti kot so snemanje hd filmou, gps,... uglavnem bedarije ki jih ne potrebuješ da fotkaš.

če bi hotel snemat filme bi kupil video kamero.

uglavnem so pa hudi sony sam kaj ku leče rabljene npr, ne boš dobil tako zlahka. Največ je nikon ter canon.

pa če imaš kakega prijatelja ki ima fotoaparat iste firme da si lahko vsaj lečo sposodiš.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Sonyjevi a55 in a33 trenutni best buy,pometejo z konkurenco. a55 se kamot kosa z profi škatlicami cene 5000e+.

bluefish ::

Pretiravati pa spet ne.

klinker ::

glistovje je izjavil:

če bi hotel snemat filme bi kupil video kamero.


Ocitno ne ves da so dobri DSLR fotkici z moznostjo snemanja videa v fullHD dosti dosti bolsi od prakticno vsake HD kamere (ce izvzamemo res profi robo) ki jo dobis v stacuni.

BALAST ::

Valvoline ja v metanju v steno se pa res lahko kosa. :))

glistovje ::

klinker je izjavil:

glistovje je izjavil:

če bi hotel snemat filme bi kupil video kamero.


Ocitno ne ves da so dobri DSLR fotkici z moznostjo snemanja videa v fullHD dosti dosti bolsi od prakticno vsake HD kamere (ce izvzamemo res profi robo) ki jo dobis v stacuni.


who gives a fck? če ga ne rabm?

Valvoline je izjavil:

Sonyjevi a55 in a33 trenutni best buy,pometejo z konkurenco. a55 se kamot kosa z profi škatlicami cene 5000e+.


u on drugz?

Zgodovina sprememb…

klinker ::

glistovje je izjavil:

klinker je izjavil:

glistovje je izjavil:

če bi hotel snemat filme bi kupil video kamero.


Ocitno ne ves da so dobri DSLR fotkici z moznostjo snemanja videa v fullHD dosti dosti bolsi od prakticno vsake HD kamere (ce izvzamemo res profi robo) ki jo dobis v stacuni.


who gives a fck? če ga ne rabm?


who gives a fck? če ga ne rabis ti! "jst" ga pogosto in je bomba optional :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

glistovje ::

:D

klinker ::

;)

bluefish ::

No, umirita se. Snemanje videa za večino ni ključna funkcija, je pa fin bonus.

glistovje ::

fin bonus je kaka huda leča zravn :D vsaj zame

klinker ::

Sej to je bil point mojega posta, da je fin bonus, sploh glede na to da DSLRji snemajo res fenomenalno dobro in se zato zelo uporabljajo tudi v pro video snemanju reklam, filmov, itd.
Drugace pa se strinjam z glistovjem...dobra leca je to to za pravega fotografa ;)

Axl Rose ::

glistovje je izjavil:

lej za te modele ne vem, no lahko ti opišem svojega. Imaš vodič-a /guide ki ti bo pokazal vse scene slikanja , nastavitve za takšno situacijo, ... uglavnm pokaže ti bistvo dslr fotografije, in ko to čez čas zleze pod kožo, ti preostane samo še domišljija ki jo kombiniraš s svojim znanjem, in ustvariš slike "stoj pa glej". ;) vaja dela mojstra.

če se ti pa ne da ukvarjati z toliko nastavitvami, lečami, bliskavicami. si kupi kakšnega kompakta nikon p100 npr al pa fuji hs10. ta dva sta nekako umesna kategorija med slr in kompaktom z veliko zooma. z njimi se tudi da upravljati manual, vendar je pa manjša razlika v kvaliteti slike. vendar to razliko bo le opazil profesionalec , ki dela z vrhunsko robo.

uglavnem z vsemi temi fotoaparati se da narediti čudovito sliko.

Zdaj je pa odločitev tvoja, v katero vodo se boš spustil.


vedno bolj me zanima tale nikon :D ima vredu funkcije in to ? :) ponoči so vredu slike?
pa me zanima če se mi splača kupit skoraj 1 leto starega za 300€ ? :)

glistovje ::

funkcije majo več al manj vsi iste. ima guide v angleščini. sam guide prikaže easy operacije (Distant subject,close ups slepping faces, moving subject, landscapes,portraits, night portraits) ter zahtevne operacije (soften background, freeze motion (ljudje npr), in ko pač slikaš z določenim vodičem, vidiš pač nastavitve aperture, shutter speed,... in tako se pač sam naučiš v kakšni situaciji uporabljaš določene nastavitve.

tukaj si lahko še malo prebereš o samih nastavitvah da boš na jasnem LINK upam da ti leži angleščina :)

uglavnem jaz sem prezadovoljen, in mislim da tudi z canon 1000d nimaš kaj zgrešiti.
za rabljeno pač je tako, če je v enem kosu, pa mej nekoga ku se mal bl spozna zravn sebe da ga pregleda.

Axl Rose ::

glistovje je izjavil:

funkcije majo več al manj vsi iste. ima guide v angleščini. sam guide prikaže easy operacije (Distant subject,close ups slepping faces, moving subject, landscapes,portraits, night portraits) ter zahtevne operacije (soften background, freeze motion (ljudje npr), in ko pač slikaš z določenim vodičem, vidiš pač nastavitve aperture, shutter speed,... in tako se pač sam naučiš v kakšni situaciji uporabljaš določene nastavitve.

tukaj si lahko še malo prebereš o samih nastavitvah da boš na jasnem LINK upam da ti leži angleščina :)

uglavnem jaz sem prezadovoljen, in mislim da tudi z canon 1000d nimaš kaj zgrešiti.
za rabljeno pač je tako, če je v enem kosu, pa mej nekoga ku se mal bl spozna zravn sebe da ga pregleda.


hvala ti za te informacije! :)
me pa še zanima če imaš ta objektiv, ki je bil zraven ob nakupu... ker me zanima koliko je povečava?

bluefish ::

Kit objektiv je standarden 18-55mm kar je ekvivalent 27-82.5mm v 35mm formatu. Testne posnetke imaš tukaj: http://www.dpreview.com/lensreviews/nik... , test aparata pa http://www.dpreview.com/reviews/nikond3...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

retron ::

Umm, mislim da "Canon je boljši od Nikona" izjave so popolnoma nesmiselne.
Vse je odvisno od modela, kateri objektiv uporabljaš, itd.
Če si začetnik, priporočam ali Canon EOS 550D ali pa Nikon D3100 , ki pa je malo cenejši in bolj ugodna ponudba.
V performansu sta tam-tam, vendar je EOS mnogo boljši.

Vendar preden se sploh vržeš v zrcalno refleksne vode, se moraš vprašati ali je to sploh fotoaparat zate, kajti če misliš fotoaparat uporabljati le za slikati žure in družino in počitnice, potem SLR fotoaparati definitivno niso zate (kupi raje dober kompaktni fotoaparat).

Čtivo za začetek in premislek:
http://www.dpreview.com/learn/?/Guides/...

Uživaj!

syti ::

zdravo
mene zanima kateri fotoaparat je najboljši v rangu do 200EUR?

national ::

v rangu do 200 eur je naj naj najboljsi Casio. Dela lepe slike.:). pa dosti funkci ima tudi. pa 24 mm objektiv, sirooooko nese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: national ()

Axl Rose ::

mi prosim svetuje kdo kakšen dober fotoaparat do 350EUR rabljen ? :) Ker žal ne morem kupiti novega tako kot sem mislil :8)

national ::

jaz ti svetujem, da vzames dober aparat, rabljen in to: Pentax K100 s standardnim objektivom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: national ()

syti ::

national, mi lahko poveš, kaj je razlike med tem in tem
11 letna sestra bi si rada enga kupila.. no lahko je tudi slabše kakovosti kot tadva

ŠinkoM ::

Casio ima malenkost boljši zoom in večji zaslon...(na hitro razlike med njima) :)


drugače pa bi ti priporočal Canona....
http://www.akcija.si/izdelek/85286/Digi...

Mrs Rooney ::

lep pozdrav!

tudi jaz se odločam za nakup fotoaparata, ker mi občasna izposoja skupnega družinskega ne zadošča več :) ker pa niti ne vem kje naj začnem iskat, sem se odločila da povprašam za nasvet.

torej, katere funkcije naj ima :
- dober zoom in čiste pozoomirane slike (fuzbal tekma na Old Traffordu & sedeži visoko na tribunah - fotoaparat naj bo zmožen lepe, čiste, pozoomirane slike igralcev na igrišču)
- možnost panoramskega slikanja (pri prijateljici sem zasledila, da ima funkcijo, da fotoaparat počasi premakneš iz leve proti desni, in ti sam sestavi panoramsko sliko - ta funkcija bi bila dobrodošla)
- dobra kakovost snemanja (spet fuzbal tekma, snemanje na koncertu - torej naj bo dober zvok in slika, ter možnost zoomiranja med snemanjem)
- čiste nočne & koncertne fotke
- dobri makro posnetki in različne funkcije za amatersko igranje s fotoaparatom v naravi ali mestu :)

te lastnosti so nekako nujnost, kar je ostalo je seveda samo plus :) velikost oz. majhnost me niti ne zanimata, ga imam ponavadi obešenega okoli vratu, da se vidi, da sem turistka :)

kar se tiče cene, ne bi zapravljala ravno bogastva, ker ga nimam, mi pa za kvaliteten fotoaparat, ki zadošča mojim potrebam, ni težko dati malo več. rajši par mesecev še počakam in našparam, kot pa da zdaj kupim nekaj kar bom kmalu obžalovala.

lp, mija

national ::

tezka bo

psytoma ::

http://www.mimovrste.com/artikel/173038...

s teh mašinc se da narediti hudičevo dobre slike, sam imam powershot s3 in ponuja ogromno ročnih nastavitev(makro 0cm, muho ostri če sedi na leči), če nočeš ravno dslr aparata. Zoom je pa zgodba zase.

technolog ::

Težka bo, kak DSLR, sam boš morala menjavat objektive. Pa nikakor ne bo poceni. Če nimaš vsaj 1000EUR budgeta, ne razmišljaj sploh.

Če boš kupila tisto, kar predlaga psytoma, potem se boš morala odreči čistim nočnim posnetkom, ker imajo takili kompaktni fotkiči majhen senzor, kar neposredno pomeni večji digitalni šum.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825490 (13755) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624603 (18655) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20426104 (22946) bluefish
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612415 (11687) Invictus

Več podobnih tem