» »

kje ste na političnem spektru

kje ste na političnem spektru

1
2
3

Okapi ::

Če bo kdo prilagajal test tako, da boste levičarji pristali ekonomsko bolj desno, bo to korak v napačno smer.
Kdor po ameriških merilih pristane na sredi, je po naših merilih že na desni strani. To je dejstvo in pač posledica različnih vatlov.

O.

nevone ::

Kdor po ameriških merilih pristane na sredi, je po naših merilih že na desni strani. To je dejstvo in pač posledica različnih vatlov.


Ampak potem ni problem v vprašanjih, ampak v vatlih. ;)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

nevone je izjavil:

Zanimivo je, da se nad vprašanji kviza pritožujeto samo tisti, ki padete v levi spodnji kvadrat.

Najbolj je bentil Karaya. Jaz sem se oglasil, ker je Kuglvinkl rekel,da bi rad slišal moj komentar. Jaz sem sicer pričakoval, da bom padel bolj levo spodaj.

nevone je izjavil:


Če bo kdo prilagajal test tako, da boste levičarji pristali ekonomsko bolj desno, bo to korak v napačno smer.

To je napačen pristop. Najprej je treba opredeliti kaj je pri nas levo in kaj desno. Potem pa na podlagi tega narediti indikatorje.
sudo poweroff

nevone ::

Najbolj je bentil Karaya.


Ja je, ampak iz drugih razlogov.

Najprej je treba opredeliti kaj je pri nas levo in kaj desno. Potem pa na podlagi tega narediti indikatorje.


Kaj je narobe z definicijo, da je skrajno levo sociala in državni intervencionizem, skrajno desno pa popolna odsotnost tega?

Tle nimaš kej dost filozofirat. Lahko bi sicer dal kakšna drugačna vprašanja za posamezna področja, ampak če se potem vsi na tem področju uvrstijo v enega od kvadrantov, so be it.

Ni smiselno redefinirat kaj je levo in kaj desno, ker to je jasno.

To da so pri nas eni desničarji bolj levi kot levičarji in eni levičarji bolj desni kot desničarji, pa ni problem definicije levo-desno ampak razmer pri nas, ker ljudje sebe labelirajo v glavnem smo po nekaterih parametrih, ne pa po vseh.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Kaj pa če se preprosto nehamo prepirati okoli definicij in kdo je lev ali desen ter gremo preprosto na efekt ? To kar dejansko deluje ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

poweroff ::

OK, recimo da sem glup, pa mi rabiš razložiti kot 5-letnemu otroku kaj je to levo in kaj desno.

Izvoli prosim.
sudo poweroff

nevone ::

Kaj pa če se preprosto nehamo prepirati okoli definicij in kdo je lev ali desen ter gremo preprosto na efekt ? To kar dejansko deluje ?


Zaradi mene.

OK, recimo da sem glup, pa mi rabiš razložiti kot 5-letnemu otroku kaj je to levo in kaj desno.

Izvoli prosim.


Sem že.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

Ne, ti si rekla, da so te zadeve jasne.

Jasne so ponavadi samo v totalitarnem režimu. Komunistom je bilo tako na primer jasno, da je kapitalizem škodljiv. Če je kdo vprašal zakaj točno je škodljiv, so rekli, da je to vendar jasno. Da naj ne sprašuje preveč. Mogoče pa niti sami niso znali povedat zakaj.
sudo poweroff

nevone ::

Kaj je narobe z definicijo, da je skrajno levo sociala in državni intervencionizem, skrajno desno pa popolna odsotnost tega?


o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

poweroff ::

OK, hočeš reči, da je SDS leva stranka? Da pri nas ni ene desne stranke?
sudo poweroff

Matako ::

Povzetek: ta test je za slovenske razmere kot sicer natančna, ampak slabo umerjena puška. Dobro "grupira", samo vse nese nekam preveč v levo! :D
/\/\.K.

Pyr0Beast ::

Matako je izjavil:

Povzetek: ta test je za slovenske razmere kot sicer natančna, ampak slabo umerjena puška. Dobro "grupira", samo vse nese nekam preveč v levo! :D


Haha, res dobra ! :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

oldguy ::

OK, hočeš reči, da je SDS leva stranka? Da pri nas ni ene desne stranke?


Bingo! Kar se ekonomske politike tiče, drži.

poweroff ::

Kje točno je pa potem desna? Pri pravici do nošenja orožja mogoče?
sudo poweroff

nevone ::

OK, hočeš reči, da je SDS leva stranka? Da pri nas ni ene desne stranke?


Sicer ne bi rada, da zdej obravnavamo v tej temi slovensko politiko preveč podrobno.

Kar se tiče SDS ima tudi nekatere lastnosti leve strani. Kar samo kaže na to, da ni skrajno desna.

Kam bi se pa uvrstila, če bi vse njene člane dali na tale test, pa tudi mene zanima.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Kje točno je pa potem desna? Pri pravici do nošenja orožja mogoče?


Meni je že to všeč, da ima graf dve komponenti: ekonomsko in družbeno. Iz česar je razvidno, da je desničar prav tako lahko libertarec in da je levičar prav tako lahko avtoritarec, čeprav bi pri nas najraje libertarstvo pripisali levičarjem, avtoritarstvo pa desničarjem.

Če bi bil graf samo enodimezionalen, ne bi povedal toliko.

Seveda bi bilo pa zanimivo dodati še kakšno dimenzijo. Ampak ti dve sta tudi kar ok.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Kje točno je pa potem desna? Pri pravici do nošenja orožja mogoče?
Ne. To določa položaj na liberalno-avtoritarni osi.

O.

Saladin ::

You are a left social moderate.
Left: 4.64, Authoritarian: 0.2


Foreign Policy:
On the left side are pacifists and anti-war activists. On the right side are those who want a strong military that intervenes around the world. You scored: -1.01


Culture:
Where are you in the culture war? On the liberal side, or the conservative side? This scale may apply more to the US than other countries. You scored: -4.92



Izjemno kul se mi zdi, da sem padel prav na srednjo črto - vedno sem se zamišljal tam.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

jrtjtejtt ::

Samo ena vprašanja so tako bedasto zastavljena da kar boli, pomoje so ti rezultati fail. Sploh ona o kapitalizmu.

Seveda je pa zmagovalno vprašanje: Some people should not be allowed to reproduce! Sm že skoraj dal agree :D

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Compass:

You are a center-left moderate social libertarian.
Left: 1.23, Libertarian: 1.27

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Karaya 52 ::

Okapi je izjavil:

Kje točno je pa potem desna? Pri pravici do nošenja orožja mogoče?
Ne. To določa položaj na liberalno-avtoritarni osi.

O.


V kolikor obkljukaš, da se strinjaš s pravico do nošenja orožja te kviz uvrsti na avtoritarno stran. Toliko o tem, kako roza liberal dojemajo koncept liberalizma. Za njih je samo spalnica nedotakljiva stvar. V pogovoru moraš pazit da mu ne omeniš kaj imaš v hladilniku, s katero žarnico si svetiš, kakšen avto voziš oz. če ti v predalu leži revolver. To je problem, nazadnjaške agende postajajo liberalno napredne. Intervencionizem je napredna stvar, imperativ za razvit svet.

Okapi ::

V kolikor obkljukaš, da se strinjaš s pravico do nošenja orožja te kviz uvrsti na avtoritarno stran.
In kako to veš?

O.

T0RN4D0 ::

I am a right social libertarian
Right: 3.32, Libertarian: 4.04






My Foreign Policy Views Score: -3.59



My Culture War StanceScore: -3.35



Takole baje je. Kaj pa to pomen pa ne bi vedu. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

poweroff ::

nevone je izjavil:

Če bi bil graf samo enodimezionalen, ne bi povedal toliko.

Saj temu nihče ne oporeka. Pravimo pa, da bi indikatorje za eno in drugo os lahko prilagodili našemu prostoru.

Kot je rekel Karaya: problem je v tem, kako je v tem kvizu definiran koncept liberalizma.

Ampak v bistvu ni problema. To je vendar jasno kaj je liberalizem in kaj ne. Vsaj nevone. :))
sudo poweroff

Pyr0Beast ::

Omejeni smo tudi z izbiro in definicijo vprašanj.

Npr. Lahko je kdo proti marihuani na splošno. Ampak bi jo dovolil za medicinske namene.

Vprašalnik ponuja: Za:Proti in nekaj stopenj vmes, ter kako ti je pomembno.

Tukaj imaš napako že zaradi premajhne izbire.
Slabe definicije vprašanja in nobenih podvprašanj.
Nato pa še kup lenobe uporabnikov kateri bi najraje klikali da/ne.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

UNIVERZUM ::

You are a center-left moderate social libertarian.
Left: 1.83, Libertarian: 1.16
 My political View

My political View



-8.65
 Foreign Policy

Foreign Policy



-5.28
 Culture

Culture



Precej razočaran nad rezultatom, ker se imam za precej bolj liberalnega :|
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

Modiano ::

Pri enem predmetu na faksu smo uvrščali slovenske politične stranke glede na to vrednostno in ekonomsko ločnico. Po skupinah. Odgovor je bil, da so vse slike bolj ali manj pravilne. Ker že v samih političnih strankah pri ideološki opredelitvi v pregledu programa pri eni stranki ugotoviš, da so posamezne točke tako na levi kot tudi na desni. Spomnim se pa besed, da naj bi bile koalicije navadno ideološko homogene. Velja tudi za trenutno?
Sicer je bila pa naša ugotovitev, da se na ideološkem kontinumu stranke poskušajo približevati centru. To je sicer v teoriji. Kako je pa v resnici, pa morda niti ni tako zmotno.

Moja usmerjenost.


...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Modiano ()

Izi ::

Tale kviz je kar lepo primeren za cel svet in ne samo za Američane.
Mene postavi na povsem pričakovano mesto popolnoma na sredino, za malenkost premaknjen v levo.
Se pa vidi, da ste tukaj eni precejšnji ekstremisti. Taki ste nevarnost za vse nas ostale.

ProGTX ::

Mene predvsem zanima, kako bi se odrezali dejanski politiki. Zase namreč menim, da sem bolj desen, pa mi je zadeva vrnila tole:
You are a center-left social authoritarian.
Left: 1.64, Authoritarian: 3.55

nevone ::

Saj temu nihče ne oporeka. Pravimo pa, da bi indikatorje za eno in drugo os lahko prilagodili našemu prostoru.

Kot je rekel Karaya: problem je v tem, kako je v tem kvizu definiran koncept liberalizma.

Se pravi levo in desno smo nekako razčistili.

Liberalizma ne bomo nikoli, ker je več kot očitno, da si ga vsak predstavljate po svoje. Ne predstavljam si, kako lahko potem sploh narediš dober kviz.

Ampak v bistvu ni problema. To je vendar jasno kaj je liberalizem in kaj ne. Vsaj nevone. :))

Ne ti mene za..ebavat. :)

Žal je tako, da definicije liberalizma ni možno tako enoznačno postaviti. Vedno se kdo s čim ne bo strinjal in na ta način lahko narediš toliko kvizov, kolikor jih bo kviz reševalo, če boš hotel, da bo vsakemu na kožo pisan.

Ampak so pa vprašanja v tem kvizu lahko iztočnica za debato, kaj in koliko je komu liberalno, pa da vidimo, če se res da tako jasno definirat, da se bodo vsi strinjali.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Okapi ::

Liberalno je čim manj vtikanja v zasebno življenje drugih, še zlasti z zakoni in prepovedmi. Če se hočeš zadevati s heroinom, izvoli. Če hočeš uporabljati splav kot kontracepcijo, izvoli. Če hočeš imeti doma mitraljez, izvoli.

O.

gulfstream ::









Malo levo, pa malo za to da se drugim ne serje po glavi.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

nevone ::

Liberalno je čim manj vtikanja v zasebno življenje drugih, še zlasti z zakoni in prepovedmi. Če se hočeš zadevati s heroinom, izvoli. Če hočeš uporabljati splav kot kontracepcijo, izvoli. Če hočeš imeti doma mitraljez, izvoli.


Se strinjam.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::

Mitraljez no go, brez psiho testa in usposabljanja sploh ne.
Isto z drogami.

Je meja neke svobode in varovanja drugih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

.:joco:. ::

Pyro, pol pač nisi liberalec.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

nevone ::

Pyr0Beast je izjavil:

Mitraljez no go, brez psiho testa in usposabljanja sploh ne.
Isto z drogami.

Je meja neke svobode in varovanja drugih.


Na evo. Pa smo tam.

Ampak jaz se strinjam z Okapijem. Liberalizem pomeni, da imaš svobodo ZASEBNO. Ko pa pride do interakcije z drugimi so pa seveda omejitve.

Ampak če si skrajno liberalen, potem moraš dopustit tudi to, da ima nekdo doma mitraljez. Seveda pa ne sme z njim hodit okoli in streljat ljudi.

Da skrajni liberalizem ni nujno dober, je mislim da jasno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

gulfstream ::

Mitraljez no go, brez psiho testa in usposabljanja sploh ne.
Isto z drogami.

Je meja neke svobode in varovanja drugih.


Ok, mogoče mitraljez res ne. Ampak puško za zaščito doma pa vsekakor. Razen če mi policaji nudijo gratis 24 urno varovanje doma, kar pa vemo da ne.

Ampak ne, pri nas moraš vlomilca lepo pozdravit, mu ponuditi čaj/kavo, ga vprašati če mu pomagaš kaj nesti in zapreti psa v kopalnico, da ga ne napade.

Prepoved varovanja doma je kratenje mojih pravic.

w00tnes ::

+1 gulfstream
Človek stori zločin, ko ti vdre v hišo, ti ga še pa po glavi z lopato ne smeš...

Osebno sem za totalno privatizacijo posesti... Tipa "trespassers will be shot, survivors will be shot again", naj ostali spoštujejo mojo pravico do privatne posesti (če je ne bojo, naj se soočijo s posledicami - pa naj bo to jezno nadiranje, strelanje al pa minsko polje... lahka pa da nič ne bo, odvisno od lastnika tiste posesti). Če že misli it gobe nabirat v moj gozd (al pa če se misli čez dvorišče sprehodit), naj pride vprašat za dovoljenje

Boljš mal več pravic, ko pa da jih maš premal takrat, ko jih rabiš (ko pride vlomilec pa ti odnese vso robo, pol te še pa toži, ker mu nisi vrat držal odprtih - pretiravanje, sam ni pa daleč od resnice)

gulfstream ::

Osebno sem za dosti bolj ohlapne orožarske zakone kot so trenutno. Ok, razumem da omejitve morajo biti. Razumem da vsak bedak ne sme dobiti kosa, prav tako sem proti prikritemu nošenju.

Ampak za zaščito doma in prosto uporabo na zaščitenih mestih/streliščih pa sem takoj. Brez milijon listin, dovoljenj, potrdil, upravnih taks. Vsak ki je polnoleten, nekaznovan in morda s kakšnim tečajem varnega rokovanja bi mogel imeti pravico do nakupa.

Plus za dovoljeno nošenje, ko si v naravi. Mogoče se sliši butasto, ampak sem že imel priliko bežat pred 300 kilskim medvedom, pa ni ravno prijetno. Slučajno sem imel pri sebi dovolj močno puško, da bi ga z enim dobrim strelom poslal v medvedja nebesa, ampak na srečo ni napadel...

Ampak to je že offtopic, morda za novo temo.

ABX ::

Okapi je izjavil:

Liberalno je čim manj vtikanja v zasebno življenje drugih, še zlasti z zakoni in prepovedmi. Če se hočeš zadevati s heroinom, izvoli. Če hočeš uporabljati splav kot kontracepcijo, izvoli. Če hočeš imeti doma mitraljez, izvoli.

O.


Pogoj je seveda da s svojo svobodo ne ogrožaš ostalih.

Mora pa biti utemeljen sum, eno je dovoliti kajenje trave doma, drugo je fiksanje z heroinom. Isto velja za svobodo religije, istospolnih odnosov, ... vs svobode orožja.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Pyr0Beast ::


Prepoved varovanja doma je kratenje mojih pravic.

Kratenje tvojih neobstoječih pravic.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gulfstream ::

Kratenje tvojih neobstoječih pravic.


Seveda so neobstoječe, če pa živimo v deželi banan.

Pravila gor ali dol, če vdre kak zadrogiranec v mojo hišo in s tem avtomatsko ogroža moje življenje in življenje moje družine, se mu slabo piše. Pa če ga bom potem mogel v halozah zakopat na terasi v vinogradu.

nevone ::

Kratenje tvojih neobstoječih pravic.


Liberalno je, če ta pravica obstaja, če ti ni kratena.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Pyr0Beast ::


Pravila gor ali dol, če vdre kak zadrogiranec v mojo hišo in s tem avtomatsko ogroža moje življenje in življenje moje družine, se mu slabo piše. Pa če ga bom potem mogel v halozah zakopat na terasi v vinogradu.

To se tako redko zgodi, da je praktično brezveze.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

w00tnes ::

Še vedno boljš met pravico ga narezat ko zmaja, ko pa da je nimaš, ko jo rabiš.

gulfstream ::

To se tako redko zgodi, da je praktično brezveze.


Nima veze, gre se za to, da je to pravilo napisal nekdo, ki je na tistem grafu čisto zgoraj. Taki se potem tudi spravijo cenzurirat net in podobnih podvigov. Saj ne pravim da mora biti VSE dovoljeno, samo neke osnove pa se v neki demokraciji pričakuje.

Aja, pa o tem kako redko se zgodi, naša hiša je ena redkih v tej četrti, v katero še niso sredi noči vdrli, ko so lastniki spali. Zato sem omenil ta primer.

Zgodovina sprememb…

ABX ::

Naj si kupijo psa, je boljši način varovanje stanovanja.

Če imaš orožje in otroke bo prej prišlo do pizdarije kot do možnosti kraje.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Okapi ::

Sploh ni treba imeti nobenega izgovora za posedovanje orožja. Orožje za varovanje doma je tako ali tako ena od slabših in manj učinkovitih možnosti. Ko te ni doma, ti poleg ostalega ukradejo še pištolo.;)

Za nobeno od stvari, ki bi jih rad počel v svojem zasebnem življenju, in ne vpliva na življenja drugih, ti ni treba iskati nobenih izgovorov in opravičil. V liberalnem svetu, seveda.

Seveda pa za vse svoje početje odgovarjaš. Če se s tvojo puško ponesreči ustreli tvoj lasten otrok, greš za kazen še v zapor, ker je nisi dovolj dobro zavaroval.

O.

gulfstream ::

Za nobeno od stvari, ki bi jih rad počel v svojem zasebnem življenju, in ne vpliva na življenja drugih, ti ni treba iskati nobenih izgovorov in opravičil. V liberalnem svetu, seveda.


Ja. Vesel bom ko najdem to obljubljeno deželo ;)

Seveda pa za vse svoje početje odgovarjaš. Če se s tvojo puško ponesreči ustreli tvoj lasten otrok, greš za kazen še v zapor, ker je nisi dovolj dobro zavaroval.


Jasno. Tvoje delo je, da otroku (ko je dovolj star) razložiš za kaj se gre, in imaš kos po potrebi zaklenjen v trezorju.

poweroff ::

gulfstream je izjavil:

Vsak ki je polnoleten, nekaznovan in morda s kakšnim tečajem varnega rokovanja bi mogel imeti pravico do nakupa.

Če te prav razumem si mnenja, da bi moral imeti praktično vsakdo pravico do svobodnega nakupa orožja, država pa se v to ne bi smela vtikat?

Čisto tako me zanima kaj meniš glede homoseksualnega seksa? Naj se država vtika v to s kom se hoče kdo poročiti, ali naj bo to prepuščeno povsem svobodni odločitvi posameznika?
sudo poweroff
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Politični kompas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
599212 (6790) D3m
»

Politični kompas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14818752 (13598) donfilipo
»

Ateisti in levičarji inteligentnejši od konservativcev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313342 (12133) vasquez
»

Kdo še potrebuje leva politična gibanja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16610718 (7864) Gavran

Več podobnih tem