» »

Thoroughbread?

Thoroughbread?

SeTAr ::

Kaj ve kdo, če se da sploh v sloveniji dobit nove athlone XP? (sigurno sem ime narobe napisal..), konkretno bi me zanimal 2000+, kot sem gledal whitepaperje od amdja je razlika opazna (segrevanje mislim) glede na palominote...

LPT

Matek ::

prav si napisal kolk vem:D

Mislim pa da so od 2200+ naprej komaj ta jedra.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

morphling1 ::

Sta dve varianti, originalni t-bred ali t-bred A, je v 0.13mikronski teh. Ta je do 1600+ do 2200+ , ja resno obstajajo zelo redki primerki 1600+ procev v 0.13mik. za vse je skupno da niso posebno dobri kar se tiče navijanja. Zato je Amd naredil revizijo jedra dodal še nekaj kovinskih plasti (mislim da dve) za povečanje stabilnosti in to so novi t-bred B tudi v 0.13mikronov , ter z malenkost večjim jedrom. Ti so pa zelo dobri čipi samo še zelo redki grejo od 2400+ naprej, vprašanje če bodo počasnejše verzije v t-bred B sploh izdane, pomoje ne kar se tekma megahercov nadaljuje in bo to kmalu entri level cpu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SeTAr ::

Njet. Model 8 athloni zacnejo pri 1700+ (1467mhz) voltaze od 1.5V do 1.65 Medtem ko palominoti (model 6) so od 1500+ do 2100+ im majo vsi 1.75V...
datasheeti

Zheegec ::

Stara palomino jedra bodo nadomestila Throughbred, ko bo palomina zmanjkalo. Ko se bo to zgodilo, bo vse od 1800+ naprej throughbred. Drugače pa Xp2200+ -> Throghbred ne kupovati, raje XP2400+ -> Throughbred A
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SeTAr ::

jaaaa ma se mi ne da čakat + nočem dat tolko $$ za proc...
Samo mi gre na zivce ker povsod kjer tezim za rjav proc me samo cudno gledajo,...

msmiha ::

Majo jih pa v Byteworku, če se ne motim. Majo jih pa mnda nekaj tudi v Mlacomu poglejte Cenik.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

morphling1 ::

Pozab datasheet , tist je bilo napisan preden so procesorji sploh bili zunaj vmes se marsikaj spremeni


So pa bolj redki kot marsovci :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

the_unborn ::

morphling: kaj si cpu mazal s ketchupom?

morphling1 ::

Hehe, to ni moj proc to je od enga američana ki ga je hladil s 226W peltom tisto rdeče pa tekoča guma ki jo naneseš in se potem strdi za zaščito pred kondenzacijo, kar se vidi na sliki je kar lepo prisotna.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SeTAr ::

Eh nic,... si bom ocitno prisiljen nabavit zelenga XP-ja,... je pa res da dobim najboljso kvaliteto, box varjanta pa to 8-O , bomo vidli kolko bo ta vredu.. >:D

SeTAr ::

:D <-- yakaj to bom povedu ko ga bom yares meu...:\

SeTAr ::

Sm ga dubu :) mam zdej u gajbici athlonaXP 2000+ Rjavga :))), sicer je zgleda res, da datasheeti ne povejo dosti, ker proc vseeno dela na 1,75V ampak se ne segrav skoraj nic vec kot stari duron1000 (samo 5 stopinj vec) + se zadeva kr uredu navija, bp je sou na 148/148 brez karkoli taknit voltazo ali pomnozevalnike -- kar na elitki itak nimam kaj tikat,... -- temp se je pol dvignila se za par stopinj (2-3) je pa treba vedet, da za hlajenje procesorja uporabljam Zalmana (3100-GP), tako da mislim da z boljso plato ino kulerjem bi ta zadeva sla totalno brez problema cez 2000mhz in se cez...
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D mi ar hepi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SeTAr ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja MSI K7T Turbo s AMD T-Bred!

Oddelek: Strojna oprema
101614 (1506) BARBOM
»

kako prepoznat thoroughbread-a ??

Oddelek: Strojna oprema
312686 (2206) jani
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635104 (4061) batiushka
»

AMD 2400+ in 2600+ 21-ega

Oddelek: Novice / Procesorji
71794 (1794) AtaStrumf
»

Throughbred - vredno cakati??

Oddelek: Kaj kupiti
81242 (988) kuglvinkl

Več podobnih tem