» »

Vidnost računalnikov v domači skupini

Vidnost računalnikov v domači skupini

SLO_Matej ::

Pozdravljeni!

Imam sledeč problem, da se računalniki v domači skupni včasih ne vidijo, časih se, včasih pa samo nekateri vidjo nekatere. Nastavljeno imam, da so knjižnice v skupni rabi, orodje za reševanje težav, ki je del sistema Windows je enkrat tudi že pomagalo, včasih pa ne. V čem bi bil problem da se včasih vidijo, drugič pa ne?

LP

Malajlo ::

Računalniki rabijo nekaj časa, da se zmenijo, kdo bo master browser (celo volitve imajo!).
Ne uporabljaj iskanja po omrežni soseščini, ampak direkt vpiši ime računalnika (Start, Run... \\ime_pc-ja (ali \\IP_PC-ja), V redu).
Odvisno od routerja, ampak za resolvanje ime/IP bi pomagal že pravilno nastavljen DNS (in DHCP).

SLO_Matej ::

Sem poskusil preko Zaženi, vendar ni našel nič.

Želim le, da bi bili računalniki, tako kot včasih vidni v domači skupini (glej spodnjo sliko).

Windows 7 - domača skupina - ni računalnikov



V čem bi bil problem, da se sedaj ne vidijo oz. včasih se, včasih pa ne, ne vem. Mogoče kakšen nasvet?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Malajlo ::

A Browser servis laufa na vseh mašinah?

SLO_Matej ::

Ja, mislim da. Saj potem so spet bili vidni čez nekaj časa. :)

Malajlo ::

Browser (vsaj v času NT in win95) rabi 24 (ali 12?) minut za refresh. S tem da so mašine še čakale ena drugo, če je vse kul in kdo bo master in potem če se ostale strinjajo s tem in sploh potrata časa. No, potem so se ti pa prikazale (v bližini najprej nekaj poči, na vodi zabrbota...)
Najbolje, da imaš mašine na fiksnih IP, nastaviš hosts fajl, in dostopaš do mašin direkt, ne skozi Prebrskaj omrežje.

SLO_Matej ::

Glej, vse kar bi jaz rad je to, da bi čimbolje izkoristil Windows 7 in vse njegove features. In domača skupina se mi zdi zelo priročna za deljenje datotek, zato bi ostal kar pri njej (tako kot sem pokazal v zgornji sliki). ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782553143 (1412) Kroos
»

Wd TV Live (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1173210250 (53713) scipascapa
»

Izredno počasna domača skupina v Windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
111665 (1409) SLO_Matej
»

Ulra66 Bios is not installed - kaj naj naredim?

Oddelek: Pomoč in nasveti
361672 (1337) amigo_no1
»

pri okroglem IDE kablu je disk glasnejši

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171660 (1425) Pudding

Več podobnih tem