» »

Problem z zagonom win7

Problem z zagonom win7

jonynho ::

Pozdrav

KOnčno po nekem času naložim original OS win 7; kupil sem tudi nov HDD saj je ta stari imel že nekaj let obratovanja tako mu je bil čas za pokoj.
Naložim OS in temu tudi nekaj sebi potrebnih programov, sistem deluje en teden brez problema nato kar en dan ko ga prižgem namesto zagona prikaže možnost ¨popravi zagon windowsa¨ seveda gre vse skozi ta proces in stem mi tudi obnovi sistem na 1.1.2011, takrat sem tudi usvaril obnovitveno točko.
Od tega momenta dalje se preračunano windows zaganja 18min, ter ob vstopu na namizje preračunano 13min nalaga ikone in ostalo.
Imam tudi orginal nod 32 kateri mi vsak dan javi opozorilo češ, da windows ni posodobljen čeprav ga po tem vedno posodobim.
Ravno danes ko sem ga zagnal mi javi v desnem spodnjem kotu da windows ni licenčen, ga zaženem ponovno in licenca je vredu.
Tam po 30min zagonu windows sicer deluje vredu le nekaj programov ne morem naložiti kateri so že pred obnovitvijo obstajali.

Ve kdo v čem je problem?

compaq ::

-če imaš original kliči na microsoft...

toxius ::

compaq je izjavil:

-če imaš original kliči na microsoft...


hehe dober joke... MS nima več podpore za OEMe, imeli so jih do 31.12. dokler je bil center za uporabnike še v SLO, sedaj je v Bolgariji v Sofiji, kjer so native speakerji, ki govorijo slovensko... Mislim da imajo sedaj takšno politiko da OEMov ne podpirajo več... Samo še mislim da VLKje in še eno področje...

Duhec ::

@jonynho, kaj pa v varnem zagonu? Je isto počasen ?
Lahk je kaj narobe s samim diskom. Preizkusi s programom od proizvajalca trdega diska.
Povej še kaj več okoli konfiguracije in kaj vse si že pretestiral in naredil.

@toxius ???
Podpora za Oem/Dsp že od začetka ni bila v domeni MS Slovenija ampak v domeni proizvajalca OEM računalnika. Torej, če ti je en s.p. ali d.o.o. sestavil računalnik, gor inštaliral OEM/DSP verzijo sistema je potem po licenčnih pravilih on zadolžen tudi za podporo. Tako imajo tudi brandname računalniki (HP...) svojo tel. številko za podporo in ne tisto od MS Slovenije (Nadzorna plošča, Sistem, Informacije o podpori).
Res je tudi, da si vedno in tudi vedno prijazno dobil tako splošno kot osnovno tehnično podporo na MS Slovenija, če si klicat tja, razložil situacijo, povedal original licenčno številko, mogoče še svoje podatke in so ti brez problema nudili vso potrebno podporo, ki gre končnim strankam.
Še vedno imajo številko 01 585 34 49. Tehnična podpora:
http://www.microsoft.com/slovenija/msce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

jonynho ::

Na namizju mi ščasoma pokaže sporočilo:

FsUsbService64
Service initiali Failed
in še eno sporočilo občasoma mapak zdaj neven točno katero

Duhec ::

jonynho je izjavil:

Na namizju mi ščasoma pokaže sporočilo:
FsUsbService64
Service initiali Failed
in še eno sporočilo občasoma mapak zdaj neven točno katero

@jonynho, a te je treba prav prositi, da napišeš kak podatek več ?!
Kakšno konfiguracijo imaš, so Win7 32 ali 64 bitni, katere USB naprave so priklopljene v tvoj pc ?
Če imaš kak Samsung tiskalnik ga deinštaliraj v kompletu s pripadajočo programsko opremo. Lahko je to vzrok za "FsUsbService64", glede na googlove poizvedbe.
Če imaš Win7-64bitni sistem preveri, če obstajajo tudi za tiskalnik in ostale usb naprave 64-bitni gonilniki !
So WIn7 posodobljeni preko WIndowsupdate ?

jonynho ::

Ja, imam windows 7 ultimate 64bit. naloženih imam osnovne programe kot so winrar, nod32, xvid codec, utorrent, steam,xfire... ter nekaj manjših iger.
Seveda imam naložen program KIES za samsung galaxy mobitel katerega sem trenutno izbrisal. Bom poskusil še enkrat formatirati disk in ponovno naložim omenjeni windows ter se po tem slišimo kasneje.

Duhec ::

V bistvu ni treba ravno formatirat in ponovno nalagat sistema ampak samo deinštaliraj Samsungovo programje. Le tako boš videl in vedel kaj te heca.
Glede na googlove poizvedbe sta za podobne napake omenjena tako tiskalnik kot mobitel. Očitno nekatera Samsung programska oprema ni povsem kompatibilna s 64-bitnimi Win7.

jonynho ::

Res da imam še samsung tiskalnik, ampak mene zdaj bolj zanima zakaj windows potrebuje toliko časa da začne kolko tolko delovati.

Duhec ::

Najprej odgovori na vse tri vrstice v prvem mojem postu v tej temi. Mogoče bo potem lažje naprej debatirat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490425818 (9457) jedateruk
»

Najboljši Windowsi!

Oddelek: Operacijski sistemi
245229 (4158) solatko
»

windows 8 (nakup) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
29055057 (36798) mtosev
»

Windows 8 je tu (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27063971 (47904) HupChup
»

Vista Upgrade ne gre na prazne diske (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11814660 (10293) MrStein

Več podobnih tem