» »

površinska napetost, magnetizem, osmosa

površinska napetost, magnetizem, osmosa

BRBR ::

1. Zanima me ali se da z magnetizmon vplivat na površinsko napetost vode, al pa katerikoli druge tekočine ?
2. Pa še ali se kje da dobit, kar dvomim , membrano, kateri daš na eno stran slano vodo, na drugo pa sladko, in se potem pretok H2O dogaja samo v eno smer. Menda imajo na severu nekje, celo elekrarno na ta sistem.
Never underestimate the power of idiots in large groups.

TESKAn ::

Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

antonija ::

Kar se tice prvega vprasanja ima google zelo smesno mnenje. 1. hit je namrec "Magnetic treatment lowers the surface tension of water", drugi pa "Magnetic field increases the surface tension of water". :D Jst bi rajs verjel drugemu.

2. Desalination @ Wikipedia
Vecina vecjih plovil si s tem pripravlja pitno vodo, nekatera obalna mesta po svetu funkcionirajo na isti princip.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

gulfstream ::

Pa še ali se kje da dobit, kar dvomim , membrano, kateri daš na eno stran slano vodo, na drugo pa sladko, in se potem pretok H2O dogaja samo v eno smer. Menda imajo na severu nekje, celo elekrarno na ta sistem.


Takšno zadevo sem imel doma za proizvajanje akvarijske vode za moj amazonski biotop akvarij(reverzno osmozo). Proizvedla je ~5L osmotske vode na uro, in 20L odpadne.

Tega je kar dosti, lahko naročiš tukaj

Je pa zadeva kar učinkovita, moji testerji so vsi pokazali, da sta karbonatna in skupna trdota takšne vode manjši od 1, poleg tega pa lahko dodaš še ogljene filtre za čiščenje svinjarije.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Megla - mist maker

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92226 (778) AnjaNja
»

Razlaga o poskusu

Oddelek: Šola
61223 (1168) particle
»

Osmotska elektrarna (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
9310292 (7839) Spock83
»

Kam gre dež, ki pade v depresije? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
546488 (5496) Azrael

Več podobnih tem