» »

Katero osnovno ploščo Socket 775

Katero osnovno ploščo Socket 775

M&M ::

Zdravo

Moja težava je sledeča...

Po malo več kot enem letu sicer brezhibnega delovanja, mi je začel računalnik malo "štrajkati". Občasno ni bil prepoznan celoten ram, včasih se sistem ni naložil, večkrat se ni dalo vstopit v BIOS, znotraj ohišja se je slišalo čudno cviljenje (ni bil ventilator, ker je cvililo tudi, ko je bil računalnik ugašen a pod napetostjo)... skratka diagnoza je bila da je osnovna plošča odslužila in je potrebna menjave.

Zadeva je še v garanciji in v roku nekaj dni so mi naročili po njihovem mnenju primerljivo osnovno ploščo.

Sedaj pa so se pričele moje težave :)
- Prej sem imel osnovno ploščo ASRock p43Twins1600 http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...
- sedaj pa so mi dali not baje boljšo - ASUS P5QPL-AM http://www.agt.si/racunalniska-oprema/m...

O tem ali je res boljša ali ne, nebi razpravljal, čeprav mislim, da je ta asusova bolj kr neki... problemi so sledeči:
- Asusova 2 USB-ja manj in nima priključka e-SATA (zaradi precej zunanjih diskov in ostalih zadev, ki sem jih vajen imeti priklopljene, mi to ne odgovarja...)
- Asrockova je imela možnost DDR2 ALI DDR3 in ravno v bližnji prihodnosti sem imel v planu obstoječih 4 GB DDR2 menjati za 8 GB DDR3 - sedaj, ko so mi poturili to Asusovo ploščo, ni več nobene proste reže niti za nadgradnjo DDR2 rama (to me od vsega še najbolj moti)
- potem je tu še slabša zvočna kartica, drug čipset, manj sATA priključkov,...

Sedaj sem jim na servisu dal vedeti, da te plošče, ki so mi jo dali ne želim, takšno, ki sem jo imel in je crknla, pa ni več za dobit... Dali so mi na izbiro, da sam izberem ploščo približno v takšnem cenovnem razredu oz. z mojim doplačilom...

Dovolj razlaganja - upam da ste si ustvarili sliko o mojem problemu.

MOJE VPRAŠANJE JE TOREJ SLEDEČE:

Katero osnovno ploščo naj "zahtevam", da mi bo ponujala to, kar sem imel pri ASRock p43Twins1600 in da ne bom potreboval doplačati celega premoženja.


- torej enak, ali boljši čipset
- dovolj rež za pomnilnik lahko DDR3 ali DDR2 (trenutno imam 2x2GB DDR2 - lahko zamenjam za DDR3)
- e-SATA
- vsaj 6x USB na zadnji strani
- ...

Upam, da nisem preveč zabluzil.

Vnaprej hvala za nasvete in predloge.
M&M

cresh ::

A to maš garancijo pr agt? Ker jeba k oni nimajo več velik 775 plat.

M&M ::

Garancija je pri nas pri enem izmed lokalnih trgovcev.
Itaq je za vse problem 775 plata. Zato so mi tudi dali to sranje not.
Ampak lahko bi vsej prej vprašali, ne pa da ti kar po defaultu slabšo dajo not. Sicer se da z njimi vse zmenit, tako da upam, da bo vse ok.

Sedaj sem nekako nagledal tole: http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Cenovno ni neki pretirano, čeprav ne vem, koliko je bila vredna ta, ki mi je crknila. Kupil sem komplet računalnik in nimam posebej napisanih cen za komponente.

Ve morda koliko je bil pred recimo 13. meseci vreden asrock p43TWINS1600. Da mi ne bodo v trgovini trdili, da je bila plata takrat vredna 40EUR...
M&M

TOP ::

Vzemi nekaj od Asusa ne pa tale Asrock šrot od plate.

galu ::

Asus, Gigabyte sta najjača za 775.
MSI je zdaj fantastičen, ampak v časih P45 še ni bil ravno najboljši v kvaliteti...
Tako to gre.

M&M ::

Verjamem, da sta asus in gigabyte boljša, vendar ne mislim dajat celega premoženja zdaj za plato - računalnik je itaq star nekaj več kot leto. Za tisto razliko, ki bi moral doplačati pri plati, raje rama dokupim, mi bo trenutno bolj prav prišel.
M&M

TOP ::

Menjava na teh platah DDR2 za DDR3 je brezveze,ker ne pridobiš nič in voltaža ti ne bo pasala za naprej pri DDR3.Če hočeš met mir potle kupi eno normalno plato,če pa zbiraš tle za 80e je pa vse isto sranje.

klinker ::

Asus P5Q :)

M&M ::

Menjava za DDR3 mi je bila smiselna zaradi cene - je namreč cenej od DDR2. Zavedam se pa, da s tem nič ne pridobim.

Ko/če bom naredil konkretno menjavo, bom menjal tudi CPU in vse ostalo, sedaj želim le primerljivo plato tisti, ki sem jo imel prej, brez nepotrebnih dodatnih stroškov.
M&M

janezek67 ::

Ne vem, kaj kompliciraš. Problem z E-sata priključkom rešiš s tem:
http://www.mimovrste.com/artikel/245001...

Dobro, ostali problemi ostanejo, ampak očitno tudi Asrock ni bil terna, ker ti je crknil v letu dni.

Drugače pa imajo v ponudbi še ASUS P5QL Pro. Zdilaj se zanjo, pa za tisti adapter, pa je.

Ali naj ti naročijo AsRock plato iz tujine. V Angliji je 46 funtov, s poštnino jih pride ravno za ASUS P5QL.

Zgodovina sprememb…

M&M ::

Ne morem se sedaj jaz ubadat kako in s čim rešit probleme ki so pač nastali z e-sata ipd. In e-sata niti ni največji problem. Problem je, kam vtaknit dodatni ram, če ni več proste reže...
Zadeva je crknla v garanciji in vse kar zahtevam je primerljiva roba. A je moj problem, če ni več dobavljive takšne osn. plošče...

Če sem kupil fičota, naj mi dajo fičota in ne bicikl ;)
M&M

aco111 ::

Ne kompliciraj pa vzami ASUS P5QL in gotovo. Pač doplačaš kolko treba in to je to. Ko pa boš pripravljen prenoviti sistem ... pa kupiš nekaj solidnega. Drugače pa ti itak nova garancija začne tečti s prejetjem nove plošče.

Za eSATA priključek pa te dobiš konektor za odzadi. Jaz ga mam viška hehe :).

Lp. Allesandro.
Don't worry be happy :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aco111 ()

janezek67 ::

M&M je izjavil:

Ne morem se sedaj jaz ubadat kako in s čim rešit probleme ki so pač nastali z e-sata ipd. In e-sata niti ni največji problem. Problem je, kam vtaknit dodatni ram, če ni več proste reže...
Zadeva je crknla v garanciji in vse kar zahtevam je primerljiva roba. A je moj problem, če ni več dobavljive takšne osn. plošče...

Če sem kupil fičota, naj mi dajo fičota in ne bicikl ;)


Po mojem je rešitev ASUS P5QL Pro.

cresh ::

Sicer pa če te zanima ti to plato Asus P5QL Pro prodam. Rabljena leto in pol.

dwinxp ::

Kaj pa vracilo kupnine ? Namrec ce ti ne morejo zagotoviti podobno ali boljso plosco potem lahko zahtevas povracilo a ni tako?

Potem ko dobis din din nazaj pa kupi kako rabljeno plosco od Asusa ali Gigabyta...

M&M ::

Kupil sem sestavljeno mašino, tako da verjetno vračilo kupnine ni opcija, zato tudi ne gledam kje dobiti drugje.

Tale Asusov P5QL pro mi izgleda kar ok. Grem danes do servisa, pa da vidim, kaj se bomo dogovorili.
M&M

lopov ::

Če že mora biti asus potem P5Q, P5K-WiFi/AP ali kaj podobnega.

IIRC morajo menjati za enako ali boljšo, nikakor pa ne slabšo, kar ponujena plata vsekakor je.

Lp,
b.

M&M ::

Evo, sem bil danes na servisu in sploh ni dileme - mi bodo zamenjali.
Edina težava je v tem, da je malo katera 775 plata še dobavljiva.
To, ki so mi jo dali, je bila ena redkih, ki jo je lahko takoj dobili
M&M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nova matična na 775 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
648860 (7638) TomasM
»

Racunalnik okoli 400€

Oddelek: Kaj kupiti
322406 (1919) energetik
»

Nakup komponent

Oddelek: Kaj kupiti
71736 (1469) jest10
»

Je vreden tega denarja? in če se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
362302 (1181) Sizzay
»

Preglejte moje Pc komponente (nasvet) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1008017 (6212) Pdove05

Več podobnih tem