» »

Briljantna slo. birokracija :)

Briljantna slo. birokracija :)

IceIceBaby ::

Stvar je taka. Pred več kot enim letom se jaz peljem po cesti in me vstavi policaj z radarjem. Peljal sem 107 ko je bla omejitev 90, pač nič takega. Napiše kazen 5k, če plačam v 7 dneh 2.5k.
Jaz seveda tako kot vse stvari pozabim na položnico pa grem plačat tam nekje po enem tednu šele, niti nisem vedel kateri po prekršku je bil.

Pred kratkim pa dobim domov priporočeno pošto it davčne uprave in not položnico za 2500 sit. Nisem mel pojma kaj bi to blo, sam neke kode gor. WTF si rečem, kr tko neki pa nebom plačeval pa pokličem na davčno. Tam mi povejo da je stvar iz policije, pokličem še tja. Tam mi prijazna gospa pove da sem enkrat maja lansko leto naredil prekršek in da nisem kazni poravnal v predpisanem roku, zato me terjajo še za ostalo :)

Hehe, sej tistih 2500 sit me sploh ne boli. Samo če te nesposobneži prvo opozorilo pošljejo šele po več kot enem letu pol pa res ni čudno da je Slovenija mal v qrcu. Mislem, pri meni je blo 2500, pri nekaterih je to 25000 ali za kakšne druge prekrške še več.
Kaj si mislite o tem. Če zdej nebi plačal položnice bi verjetno spet 1 leto trajalo do naslednjega opozorila pol bi pa po 5 letih verjetno kej zarubit prišli. LAME.

Pithlit ::

O šit! Jst mam kle še zmeri eno položnico k je nisem plaču... letnik 92!!! (k sem se z mopedom brez izpita vozu) >:D

Kaboom ::

...pri enih je to 850kSIT, naprimer pri mojem bratrancu... in so mu po dveh letih poslali rubeže... pa nem vido bratranca eno leto :'(
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Tomi ::

To, da je državna uprava nesposobna, je tako jasno. Samo čudno se mi pa zdi, da so tako dolgo čakali, preden so terjali svoj denar. Ponavadi se tako obirajo, če morajo sami kaj plačati..
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazen za prometno nesrečo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7112208 (10132) Domobrancek
»

Zastaranje prometnega prekrška

Oddelek: Na cesti
4013391 (7991) St235
»

Obvestilo Redarstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
619206 (6834) globoko grlo
»

Kazen prehitra vožnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6132565 (31338) jrtjtejtt
»

Plačilo kazni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110213 (8100) Airskull

Več podobnih tem