» »

računalnik po čiščenju ne deluje

računalnik po čiščenju ne deluje

blazblog ::

živ,

Danes sem računalnik sčistil s kompresorjem. Pazil sem na ventilatorje in statično elektriko.
Sedaj pri priklopu pa ni slike. Ko PC vklopim slišim ventilatorje in diske. Nekaj časa melje potem pa deluje skoraj neslišno. Na ekranu pa ni nobene slike.
Je šla grafična- čeprav mi ni jasno kako??


LP

kuglvinkl ::

Jah poglej za začetek, če je vse priklopljeno. In če si našel kakšen nepritrjen delček...

blazblog ::

Vse je tako kot je bilo prej. Ničesar nisem odklapljal v kišti....

Gapi ::

Zapiska kej? Vse potegn vn iz slotov pa not nazaj vtakn. Rame tudi. Zapomni si kam kej paše. Upam da si kišto izklopil ko si jo čistil. Včasih iz kompresorja pride malo kondenza in ta zna bit malo neprijeten za elektroniko.
No person is rich enough,to buy back his past.

blazblog ::

Evo grem grafično pa rame ven potegnit. Pri računalniku sem pred čiščenjem vse odklopil, pazil na kable.

Drugače pa ob vklopu ne piska ničesar, lepo normalno zalaufa- samo slike ni.....


hvala

Jernej88_ ::

A monitor se prižge? Gori lučka?
No more Slovenia!

gig1 ::

Mal porukej kartice, RAMe, iztakni napajalne kable iz osnovne plošče... Najbrž je kaka banalna napaka.

blazblog ::

Evo, grafična pa rami so bili zunaj-ni spremembe. Monitor deluje sigurno :)....
Poizkusil bom še napajalne kable. Tudi jaz mislim da gre za neko banalno napako, samo mi ne pade nič na pamet.....

lp

mr1two ::

Da nisi slučajno kakšnega jumperja odpihnil :). Lahko da se je kakšna zadeva razrahljala pri transpotru, poskusi bit čim bolj temeljit.
LP

tintorel ::

Najbolj banalen bi bil kakšen DVI/VGA kabel. Vsaj pri meni je bilo tako. Najprej sem bil prepričan, da je problem v mrzlem spoju na vga konektorju.

Duhec ::

Lahko je res kaka malenkost kot npr. ta, da imaš monitor vklopljen v onboard grafiko, imaš pa še dodatno na pci(ex) slotu, ki načeloma prevzame sliko in je zato tema.
Če si odklapljal tudi napajalne kable na osn.plošči, potem poglej, če je poleg glavnega napajalnega konektorja priklopljen tudi tisti kockast 4 pinski 12V konektor, če seveda obstaja.

dvihtelic ::

probaj dati baterijo iz matične ven za par minut, potem pa nazaj notri. tudi to sem že doživljal pri popravilu drugih compov.

borut_p ::

enako težavo sem mel tudi jaz, sem ugotovil, da sem pozabil priklopit 4pin elektriko na matično
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z zagonom računalnika (matična piska)

Oddelek: Pomoč in nasveti
71702 (1486) solatko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354892 (3020) Riff
»

Ni več video signala na računalniku

Oddelek: Pomoč in nasveti
12918 (762) st0jko
»

Računalnik se ne vžge

Oddelek: Pomoč in nasveti
191639 (911) bluefish
»

prosim pomagajte, sem uničil procesor?

Oddelek: Pomoč in nasveti
131120 (785) City

Več podobnih tem