» »

sis648-> asus ali abit ali msi ali sploh drugi čipset

sis648-> asus ali abit ali msi ali sploh drugi čipset

Filo ::

Zadeva je taka, kupujem nov računalnik P4 sistem. Po testih sodeč je trenutno najboj primerna matična pološča sis648 (če kdo misli da ni naj pove in zakaj)...
Kot pa ste v naslovu prebrali me edino moti daj zbrati med msi, abit in asus. Zdej ubistvu je najcenejša atijeva ima vse majo 8Xagp, podporo ddr333 tudi 400 poganja, sb in lan podporo s tem da ima msi 1000 mbitno podporo abit pa ima sb 2 samo kanala.....sicer je tudi gigabyte samo ta odpade ker nima LAN podpore....pa še ful je draga.....zanima pa me tudi če kdo ve kako se je obnesla plata DFI s tem čipsetom pa Shutlle....

Pregledal sem že teste na Anand techu in je najboljša med vsemi bila Msi sam je mal dražja med tem ko abitova ni bila med prvimi ja pa melo cenejša...

Zdej kaj vi mislite kaj se bolj splača pa tist 2 kanala al pa 1000mb itaq ni važn....

_WilL_ ::

Takole ti bom rekel:
Če rabiš stabilno in solidno kišto, za Intel platformo, se izogibaj čipsetov kot so VIA in SiS. Res da se lepo sliši, ko ta čipset podpira vse nove funkcije in še kaj zraven, a bodi realen alli res vse to rabiš.
Jaz bi ti osebno priporočal kakšno matično ploščo na osnovi čipseta Intel 845PE. Izdelovalec pa naj bo kakšen večji ASUS, ABIT, MSI...

Resda ne podpira agp8x in še kaj, vendar je ta čipset veliko boljši kot vsi ostali, saj kar se tiče stabilnosti in zanesljivosti.

Odločitev pa je seveda tvoja...
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

borchi ::

ti zadnji intelovi čipseti (oz. bojo dobili z nadgradnjo biosov) imajo podporo tudi za hyper-threading (pentiumi nad 3.06GHz bojo to podpirali), kar pomeni, da ti nardi iz enega dva "virtualna" procesorja. v določenih aplikacijah to pomeni 15-25% hitrejše izvajanje programov.
l'jga

Filo ::

...ma kašna stabilnost to vsi neki prbijajo.....vse plate so stabilne več ali manj....mislm kar hočem reči, seveda se mi gre za stabilnost, ampak velikih odstopanj da bi pa zdej štekal kar na povprek pa ni, ne pri sisu ne pri intlu in drugi.....nestabilne pa postanejo ko se navije in to je to.....pomoje...

zdej če ima kdo kakšen konkretnejši primer zakaj naj ne bi ible plate stabilne in kako se mu je to pokazalo pa naj prosim deli to iskušnjo prej ne prosim...

...ja sej drugače sem bl za abit.....ni mi do ne vem kakšnega navijanja.....stabilna je pa pomoje tudi pa tole hyper... sam se pomoje bodo tudi ostali proizvajalci upgradal svoje biose tako da bo delal mislim s 3.06 procom......ali ne ?

uglavenem tole s stabilnostjo me kar malo razburi, ker mi vsi govorijo kako te ali one plate niso stabilne nihče mi pa ne pove kako se sploh ta stabilnost odraža, kje se to vidi in kako.....če mene vprašate se mi zdi pač ker niso intlove plate za navijat so s tem dosegli da ne pride do sesutji sistema in so zato "stabilne" medtem pa ko so drugi proizvalaci to omogočili in so ljudje pač navijali do meje, kjer se je sistem sesu. In tako je veljalo da je sistem nestabilen....in seveda je kriva dotična matična....
pač je "nestabilna"......pomoje je tko vse to nastal kaj mislte ?

_WilL_ ::

Stabilnost se ne odraža samo pri naviti kišti, ampak tudi pri običajnem delu. Pri stabilnosti sem imal v mislih tudi zanesljivost in kvaliteto. Imel sem že več primerov, ko so razne plošče z VIJINi in SISovimi čipseti bile izredno nestabilne, medtem, ko tega pri Intelu še nisem srečal oz. je bil to samo en primer, pa še tam je bil kriva mahanska poškodba matične plošče.
Sedajle se ravno en frend zajebava s eno ploščo, je nesel že dve nazaj zato, ker včasih (malokrat pride do delujočega stanja) ne pride kišta tudi do winsow.
Lahko ti naštejem še nakaj razlogov zakaj tukaj oglašujem intla in ne VIE ali SISa, ampak ker te ne zanima bom raje nehal, saj boš ti žaloval za slabo odločitvijo in ne jaz, kot prvim odločitev je tvoja...
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

borchi ::

če boš mel kišto za windowse in delat standardne stvari se nimaš kj bat, če ne kupiš intel čipovja. vsi ti proizvajalci se potrudijo, da majo takoj softverske patche, če je kj narobe v samem čipovju. bolj je problem s kakimi drugimi os-ji. me zanima npr. kolk dolgo bo rabu nforce2, da ga bojo spravli na linux.

v glavnem je z nestabilnostjo tk, če nimaš intel čipseta in kj ne dela takoj rečejo, ah, to je zato kr nimaš intela. če pa maš intel čipovje, pol so pa programi in os krivi.

hyper-threading pa ta zdejšnja non-intel čipovja nimajo in tut z bios upgrade-om ne bojo mela. mogoče naslednje generacije.
l'jga

Filo ::

no sej dobr da poveš, ampak bolj konkrtene primere, ker kako nestabilno....mislm zdej si spet govoril o neki kvaliteti in kvantiteti...

primer od frenda ki je nazaj nesu plato 2 je pa čisto industruiska napaka...se pa lahko zgodi tudi intlu kakor si sam omenu...ja no sej zato pa sprašujem da videm kakšen tehten razlog, da spremenim svojo odločitev o nakupu matične zdaj ko je še čas, zdaj da ne bo potem prepozno...a razumeš nočem se zdej tuki kregat pa ne vem še kaj...sam hočem slišat tehte in konrketne predloge in primere....
čeprav zdej že dvomim da obstajajo. Zdi se mi da se vse ta mnenja nekako po tem kar se je dogajalo in po temkar se dogaja zdaj....ne vem samo občutek mam tak...:)

Filo ::

ah to je itaq še tok daleč sej jest bom zdej še čakal do decembra da se denaro nakapa....pol sem pa mislu da bi mogoče prišla vn že kšna nova vzpodbudna matična, ker jazst gledam bolj kera je v testih boljša kakor pa katera je stabilna in katera ne no to z nforci" je že najbrž res...
no kar sem hotu reči je to da sem nek prebral ala 648dx pač upgradana verzija 648 plate, kjer pa se mi zdi da je veliko potenciala....

borchi ::

edino nekej me bega pri tvoji odločitvi za intel pentium 4 in non-intel chipset. zakaj???

edini razlog, da greš na intel je, da je (na žalost) še vedno to "standard" in proizvajalci tako hardwarea in softwarea najprej pogledajo kk se bojo njihovi izdelki ujemali z intelovo platformo. ni problem, da bi via/sis delala slab chipset, sj so ponavadi vsaj tako hitri ali celo hitrejši kot intelovi. ampak kompatibilnost v tako hitro spreminjajoči se industriji je čudna stvar. stvari se štancajo še preden so dogovorjeni standardi, itd. in ko bo intel dal neki ven bojo standard prej prilagodili intelu kot pa via/sis/amd.

tk da pola-pola kombinacija je čudna. poglej kaj boš res delal s tem računalnikom in premisli, če ti je tistih par procentov več, ki jih ima via/sis vredno.

pa mal k amdju poglej, lahko, da boš ugotovil, da je npr. amd na tem tvojem področju hitrejši - za pol cene!
l'jga

Frgazor ::

intel pa tak standard... da nam promisovi raid kontrolerji ne delajo na intlovih 850 platah...

borchi ::

Frgazor: ka pa je problem pri promise-ovih raidih? a pol je bolš, če ma plata highpointov raid?

eh, si sploh ne upam pomislit kk bi te onboard raide spravu v pogon v linuxu!! problem je, da bi js hotu instalirat linux na raid array (0) in ne na en disk, pol pa raid array met poleg tega diska.
l'jga

Lime ::

Filo, sam ima Asus P4S8X in P4 2.4@2.7 , 1GB RAM PC2700...
Lahko ti rečem samo, da mašina leti. Ta sistem imam približno dva meseca in mi mašina od začetne nadgradnje biosa ni povzročila najmanjšega problema.
V zvezi s podporo za hyper threading je brez veze, da se obremenjuješ, ker bo intel s Pentium 4 nad 3.06 GHz tako zamenjal podnožje in boš za nadgradnjo moral zamenjati tudi plato.
SiS 648 pa je trenutno tudi najhitrejši chipset (1GB med bridgoma).

Filo ::

mislm amd mi ni kej preveč ušeč...me ne mara ( s tem mislim slabo izkušnjo, ki sem jo imel z njem je uniču dve plati tako da...) je pa res da je cenejši, ampak dam pa raj 10k več pa mam p4 a-ne ker sem delu cenik iz obeh mašin pa je razlika res minimalna, ampak se ubistvu sploh nočem spuščat u to al je bolj and al intel jest bom kupu intla in edini problem je to da ne vem kero matično, sam sm se prbližen odloču, da bom kar nadaljeval z nakupom sisovega 648 čipseta in sicer od abita, ki je točno to kar rabim LAN 10/100 in da je ena brezvezna zvočna not, ker je ubistvu ne rabm in tudi nočem plačevat za njo....imam že sound blaster 5.1...procesor bom uzel pa 1.8A in če bo mila volja še mogoče ddr 400....:D

kaj pravte za 3d modeliranje in oblikovanje bo zame kar ql....

kako pa kej intlove plate delajo kej z ddr 400 al pa 433....to pa nisem lih preštuderu pa pogledu...mislm čist tko za informacijo...

borchi ::

Lime:

V zvezi s podporo za hyper threading je brez veze, da se obremenjuješ, ker bo intel s Pentium 4 nad 3.06 GHz tako zamenjal podnožje in boš za nadgradnjo moral zamenjati tudi plato.

poglej mal intelov roadmap preden napišeš tako neumnost.

Filo:

kaj pravte za 3d modeliranje in oblikovanje bo zame kar ql....

se pravi fpu intenzivne aplikacije? pol pa res ne vem zakaj vztrajaš na pentiumu? ne mi reč, da boš uporablu npr. 3d max-a!

poglej tule: p4 vs. xp

p4,da te pride sam 10k dražje? yeah right :-))
l'jga

Filo ::

3dmax-a lih ne bom uporabljam bom pa mayo....pa to sploh ni važen men uglavnem ni všeč amd in zato ga ne kupujem, prou ? ok....

ja cena pa je minimalna ko imas vse cene pred sabo od vseh komponent... in ne pride veš kot 15 tisoč....

čist tako za inormacijo ravno danes sem bral, da slo-situ, da ima intel 88% tržni delež na trgu procesorjev siceer se mi zdi veliko ampak meni je ql....he he

borchi ::

ja, ej, itak je tvoja odločitev.

js te nč ne prepričujem. sam napišem kaj si mislim. sploh pa ker si spraševal za nasvet, če si že odločen pol ne vem zakaj .......... sploh sprašuješ???

btw, ne razum me narobe, sam kje lahko kupim p4 1.8a za tako ugodno ceno, da pride sam 15k sit dražje? kje nabavlaš? tujina?
l'jga

Filo ::

Ne tujina lih ni....

borchi ::

skrivnost?
l'jga

Filo ::

ni ne vem kera skrivnost sam govori se pa tud lih ne naokoli...tako da....je pa seveda vse zakonito, da si ne bo kdo kaj misliu.....

Lime ::

Borchi, če si eden tistih, ki verjame Intelu in njegovim napovedim, si precej naiven in do sedaj še nisi okusil Intelovega zavajanja javnosti in konkurence.
Intel napoveduje S478 podnožje do izhoda Pentium 5 procesorja predvidoma v letu 2004, medtem ko govorice napovedujejo novo podnožje za Intel 0.09 mikronske procesorje že v prvi polovici leta 2003 in naj bi bila P4 3.06 ali P4 3.2 (0.13 mokrona) zadnja P4 procesorja na S478.

Komu bi verjeli?
1. Glede na to, da Intel precej denarja zasluži tudi z osnovnimi ploščami in chipseti na ploščah in je sigurno v Intelovem interesu, da bi prodali čim več plošč in procesorjev?
2. Podobno je bilo že iz prehoda iz S370 na S478, saj je Intel tik pred izhodom S478 podnožja tega tudi uradno predstavil, prej pa ni bilo govora o menjavi podnožja in so bile S478 samo govorice.
3. Intel bi pljuval samemu sebi v skledo, saj bi se z napovedjo novega podnožja zmanjšala prodaja plošč s ''starim'' podnožjem in s tem tudi procesorjev, ker bi ljudje čakali na novitete ali posegali po AMD-ju v upanju nadgrajevanja.

Drugače tudi sam upam, da bo S478 aktualen še nekaj časa, ker ga imam tudi sam, ampak denar je sveta vladar.
Sicer pa bo v cca. pol leta verjetno vse jasno.

Lime ::

Celo govora je že o adapterjih, s katerimi naj bi novi procesorji delali na S478.

Talula ::

Seveda bo Intel skrival spremembo podnožja do zadnjega trenutka, saj bi bilo drugače isto, kot če objavil:
Sedaj pol leta ne kupujte naših procesorjev, ker ga ne boste več mogli nadgraditi. V teh pol leta vam priporočamo AMD :D .
AMD-jev hammer gra na 754 pinov, zakaj ne bi spremenil tudi Intel in zaslužil kakšen $ več.

Boky ::

Vzami ECS L4S8A! Zmagala na tukaj na testu.

Filo ::

...opa ta pa ma dober rezultat.....najboljša od vseh večjih imen.....sicer nisem natamčno prebral sampak me zanima kako se kaj obnese z 400ddr -jem...sej najbrž deluje kot vse plate z 648 čipovjem?

..sam še neki me zanima, če veš a obstaja tudi ta plata tudi brez RAID-a?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Filo ()

Lime ::

Tukaj je še en test 4 osnovnih plošč s SiS 648 čipsetom.

Urednik si je izbral MSI 648 Max-L.
Cenovno najbolj ugodna Gigabyte GA-8SG667.
Po delovanju pa Asus P4S8X (je pa cenovno najmanj ugodna).

Filo ::

ha ha tega le ECS-ja se zdej da dobiti tudi MLacomu pa še prou poceni je samo 22.500 brez ddv-ja pomoje.....:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

s katerim procesorjem nadgraditi p4 2.6 GHz s478

Oddelek: Strojna oprema
352072 (1649) tiborrr
»

Celeron D procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
635195 (3502) radiator
»

Kateri procesor ? AMD al INTEL ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716048 (5165) frenk
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1076404 (5017) Zheegec

Več podobnih tem