» »

VB: Printer.PageSize

VB: Printer.PageSize

blank3_ ::

Printer.ScaleMode = 7 'vbcentimeter

'Printer.PaperSize = vbPRPSUser '=256

Printer.Width = 21
Printer.Height = 15.2
---

Tole je koda. Ce grem po vrsti. Vse lepo dela ko dam scale na centimetre. Zaplete se pri papersizu. Dam na user. Pa na dela. No kasneje preberem, da bo to sam prestavil, ko bom nastavil height, width. No probam to. In ta ;(( pizda m***** je read only. Sej ne da bi tko kje pisal... sam pr men je zgleda tko. Pa ni nacina da bi mi podal kake druge mere kot za A4. Torej driverji definitvino podpirajo user paper size ampak tle pa ne morem nastimat.

Na pomoc!
Hvala!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

blank3_ ::

Aja... mam pa Visual Basic 6.0 SP4. Lepo prosm ce probate, ce vam dela, tisti, ki imate moznost seveda... ;)

LP
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Zzzzzzz ::

Mhm... kaj pa rabiš spreminjat širino in višino papirja?
Lastnost je read-only, ker jo prebere z driverja. Vsej zdi se mi.
Sej imaš lastnosti Printer.CurrentX in Printer.CurrentY - s pomočjo teh dveh spreminjaš koordinate kamor pišeš in stvar je narejena. Ni sploh potrebno spreminjati velikosti strani - ko končaš pisat samo izvržeš papir pa je narejeno. Ne vem če tebi to ustreza in če to dela na tvojem printerju (kakega imaš?), meni je delalo.

Če bi tel probat, sm kr nekej cajta naredu en class (a la helper) za printanje. Dol ga dobiš tukaj.

blank3_ ::

No tkole je. Jest printam ene poloznice in te poloznice so v eni skatli vse skupej v kao enem zlo dougem listu. No in zdej ce bi jest dolocu 210 * 152 pol je to tocna visina poloznice in mi ni treba racunat kot za A4, ker ko bi dal new page bi sam printal naprej. Printer.PaperBin = tractorfeeder al neki tacga pol. Zato bi rabu. Bom si pogledal tvoje.

Hvala...

P.S.: Zakaj je read only? Sej v helpu pise reads/sets paper height/width. Jeza me, jeza.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Zzzzzzz ::

Aha, vidim, kam ciljaš. Sej bi se dalo tudi brez tega delat, ma je bolj težko.

Predlagam, da si pogledaš tole, pa tole, morda najdeš kaj uporabnega tudi tukaj.

blank3_ ::

No sem si pogledal te teme in se par ostalih podobnih, a nikjer nisem nasu prave resitve, ki bo delovala pri meni. Sem pa dons tud probu wXP mit VS6 with SP5 in isto sranje. Je pa napredek... Sedaj je .PaperSize = 256 '=User

Morda bo pocas se kej iz tega...
No se kdo ma kako idejo? Noben ne printa iz VBja?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3_ ()

Zzzzzzz ::

Jst sm v bistvu kar veliko printal z VB-ja, zato sem si naredil tudi tisti class, ki mi je bil kao malo bl simpl kot original funkcije v VB-ju.
Vendar sem večinoma vse printal na A4, tako da ti tle kej preveč pomagat ne morem. Morde kej najdeš na www.planetsourcecode.com/vb, išči po googlovih direktorijih za strani povezane z VB-jem, po razno raznih forumih ipd.

Več svetovat morem jst na žalost ne.

cekr ::

Najbolj enostavno je, če si za isti tiskalnik naštimaš več gonilnikov. Potem pa vsakega nastaviš po svojih željah. Npr.: za enaga A4-eco, za drugega A4-photo, za tretjega A5-eco. to so bili samo moji primeri. Lahko pa vsakemu določiš svoje pogoje.
Potem pa v VB-ju samo izbereš, kater printer potrebuješ in vse boš imel že nastavljeno.

blank3_ ::

cekr: Tvoja ideja mi je kr vsec, sam ko sem sprobal na hitr ni glih delal.

Bi vaju prosu, ce lahko za foro probata ce vama dela koda

Printer.Height = 10000
Printer.Width = 10000

Pa poglejta ce je kej spremenu. Default A4 = 11???*16???
? = 0-9

Bog poplacej!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Zzzzzzz ::

Torej, prišli smo do extra zanimivega odkritja.

Številke se res ne spreminjajo, kot si povedal. Stvar pa ni v VB-ju!

Če hočeš sam naštimat velikost papirja, mora printer to PODPIRAT! Če njegovi gonilniki tega ne podpirajo z vso stvarjo ni nič!

In kako sm prišel do tega? Ja, simpl, probaš na par različnih vrstah printerjev. Sej se mi je že od začetka zdelo malo sumljivo, zakaj to ne dela, pa sm probla na HP DJ710 - error; prav tako tudi na HP LJ 5000 PS - čeprav podpira "PostScript Custom PageSize". Pa sm za foro še probal v "Adobe PDFWriter" - in glej ga zlomka, je delalo. In to le zato, ker ima Adobe PDFWriter možnost poljubne velikosti strani.

Če sem malo zloben: You need to buy a new printer... >:D Or get newer drivers... :\

blank3_ ::

No tud sam sem v to smer razmisljal... sam mislem da hp 920c z driverji 4.3, ki bo btw latest bi pa ze moral podpirat to. Aha... poleg tega pa stvar v wordu cist lepo dela. tko da stvar me zelo jezi... se vedno. DAMN!;(
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Zzzzzzz ::

BTW (malce sarkastično): VB ni Word.

Vse je pač odvisno od driverjev. Zakaj pa take preproste stvari vanje ne vključijo - kdo ve. Morda to stavijo v dražje in kao zmogljivejše modele.:D

cekr ::

Ne, pri meni ne sprejme spremembe.
Na HP-dj895cxi-pro in na laserju Star WT4000, mi ne sprejme, na 11 let starem matričnem tiskalniku Star LC24-10, pa mi brez problema sprejme.
To samo pomeni, da je vsa stvar v gonilniku. V gonilniku moraš nastaviti vrednost, potem pa ti bo takšno VB sprejel.

Zzzzzzz ::

Ja, ampak če gonilnik ne podpira nastavitve, si v k.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VB6 velikost papirja

Oddelek: Programiranje
81201 (1114) cekr
»

nov printer (A3, A4, barvno, obojestransko)

Oddelek: Kaj kupiti
162253 (1878) Evgen
»

Printer problem,naslov na kuvertah!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
143424 (2592) DontPanic
»

Obojestransko tiskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
92558 (2284) bluefish
»

Težave z HP DeskJet 1280

Oddelek: Pomoč in nasveti
61423 (1326) igruden

Več podobnih tem