» »

hlajenje planet switcha

hlajenje planet switcha

Binji ::

Od tega je blo ze nekej napisanga, sam jst sm se odlocu stvar narest mal drugace, ker mi odprt switch ni lih vsec, za zaprtega pa je cooler prevelik.
Tko da me zanima, ce bi blo dosti, da bi zvrtal luknjo v pokrov in vrgel gor vent (5x5 cm).
Se bolj pa me zanima, ce bi blo bolj ucinkovito, da bi ta vent vlekel zrak ven ali notr (glede na to, da je dosti vecji kot orig. rebra-2.8cm)?

Predlogi??
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

msmiha ::

Najboljše bi bilo da bi dal dva venta gor en not drugi ven. Sicer pa mislim da bi en ko bi notri pihal moral zadostovati.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

ali3n ::

Enga dej, da piha not. Mislim da ima ohišje že reže. Če se ti zdi, da jih ni dovolj (površina naj približno ustreza površini ventilatorja) zvrtaj še par lukenj, pa bo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Binji ::

ohisje ma luknce ob straneh sam je vseskup to bl ozko in mickeno, tko da ce bi dau 2 venta bi po moje sam kradla zrak en drugmu. Pol predlagaste da piha notr?

zgleda pa to tako:

Upam da Putimir ne bo hud ker sem si njegovo slikco sposodu:\

P.S. Rebra na v mojmu switchu se tocno prilegajo cipu
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

ali3n ::

Potem pa samo povečaj luknje (probi se držat pravila o enakih površinah, da se vent ne bo preveč matral). Sej, ta pleh k je še na sliki se da odšraufat (a se da vezje čist ven vzet?)??? Pa dobro očisti opilke (spihaj itd...) da ne bo iskrenja!!>:D

PS: pa a se to res tok greje al kaj?
Kaj so pa njihovi vrli inženirji delal, ko so konstruiral ta switch? Pil kavo al kaj???>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Asgard ::

ma v vodo ga spust pa bo ql !:D

Binji ::

Ja, odvit se ga da komot. Bom probal malo povrtat pa bom vidu kako bo.. Kaksni predlogi so pa se vedno dobrodosli:D
Ja greje se zelo, pa tudi trokira (ce zarad tega ne vem);(
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Binji ::

No uspelo mi je nekaj narediti, kako dobro sem se odrezou pa povejte vi:



Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ali3n ::

Madonca si ga zdemoliral!!>:D
No ja - če se zdej ne pregreva več si namen dosegel. Vseen bi pa lahko mal lepše luknje zvrtal....

Zdej, k si že tako daleč, ga lahko pa še poštrihaš, pa kak plexi na stranico vržeš. Predlagam kombinacijo: metalik moder pleh, pa srebrn (al pa rdeč) ventilator.:D :D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

TylerDurden ::

Kaj ti bojo pa rekli zaradi garancije?
Let\'s make some soap ...

ali3n ::

A misliš da bojo opazil "dodatke"?!?>:D

hm.. na misel mi je prišlo naslednje: bi bilo pametno poslat te slike v matično firmo in jim morda dopovedat, da naj poskrbijo za boljše hlajenje svojih izdelkov? Večina kupcev ne bo vrtala lukenj...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Binji ::

Jah jst pa estetika en gremo lih skupaj:D
Kam pa da bi dau pleksi? Sej pofarbat ga mislm kej bl pol sam ne vem kasn vzorc bi dau. Pa se farbo morm nabavt.
Garancija...heh...kaj je ze to?:D :D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ali3n ::

barvanje: ...zdej, k je switch ohlajen, bi pasala "hladna modra">:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Dami ::

Dejte mi prosim povedat kaka je najlažja/najbolša metoda da tega hudiča odprem. Šraufov namreč ni:8)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Binji ::

So, so..na sprednji strani..kar poglej na sliko. Sam so skriti tko da sam odrezi tisto prevleko proc.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

ali3n ::

Khm.. počas sem se naveličal obasnih izpadov ICS-ja in nameravam narest mrežo "tko kot se šika". Binji & Dami - ali so (razen pregrevanja) s Planetovimi switchi kakšne težave, al delajo OK? Cena je dost ugodna - okol 10kSIT....
Načrt mam narest router (P 130MHz - Freesco) in nanj obesit dva compa.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Binji ::

Jah meni dela solidno ceprou ksne primerjave z ksnim vrhunskim switchem ti pa ne morm dat.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Hrček ::

Binji...


Sam tudi posedujem Planet-of switch in sem si tudi peruredil zadevco...


najprej sm izvrtal..preko 150 lukenj (fi 3mm) po celem pokrovu, nato pa sem še zamenjal standardni hladilnik z hladilnikom cca 6 x 6 cm. In hladilnik je bil dovolj velik, da je prišel ravno do pokrova.

Zdej se mi zadeva sploh ne pregreva, in še vedno zgleda kot original...seveda dna račun dobre izdelave in ponovnega brušenja in barvanja ohišja.


Tako da ventilator res ni potreben.

Če pa že želiš vnesti ventilator v svoj plan...naj le ta vleče zrak iz hladilnega rebra v okolico. Tako boš dobil najboljši rezultat.


čaw
!!! Minimal Rox !!!

podtalje ::

Se vam ne zdi, da malo pretiravate s tem
hlajenjem. (razen če je smisel vsega tega razno vrtnaje lukenj in piljenje robov)

Sam imam Planet switch 4 mesece, priklopljeni
so 4 računalniki in pa Freesco (P133 router, ADSL)
in vse dela brez problema.

lp

OldSkul ::

Jaz mam tud Planet switch pa se mi sploh ne greje preveč.
Zaenkrat še ne razmišljam o modifikaciji.

Binji ::

Mni je stvar pri mal daljsem delovanju trokirala nonstop. Da ne govorim, da bi jo lahko ze uporabljal za pecko v sobi;(
Mal pa je blo seveda tud to..izziv:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221294 (12424) Dr_M
»

Postavitev ventilatorjev?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241823 (1206) Nejc Pintar
»

Kako obrniti vantilator na hladilniku

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222636 (1874) DimmniBurek
»

Planet Switch kje?

Oddelek: Kaj kupiti
211009 (676) Brane2
»

tisje/bolje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241923 (1531) Bungee-

Več podobnih tem