» »

V US so tudi precej jezni

V US so tudi precej jezni

bosto ::

No, cisto slucajno mi je 'padel v oko' clanek na naslovnici wikipedie
2011_Wisconsin_budget_protests

No, saj ne gre lih za neko revolucijo, samo cudno/hecno/sumljivo se mi zdi da o tem v nasih (online, tv ne gledam)medijih ni nic. Pa ze dva tedna nekaj 10000 ljudi kar resno protestira.

Odin ::

Ucitelji so preplacani da bog pomagaj v Ameriki. Povprecna placa + vse ugodnosti znasa $100,000 za 9 mesecev dela v Milwaukeeju.
Kaksen pa je ucinek teh najdrazjih uciteljev na svetu? Porazen in vsako leto slabsi - link.

Sploh pa mi ni jasno kako je lahko sploh legalno, da imas sindikate v javnem sektorju. Znano je da ti sindikati prispevajo veliko denarja Demokratom, kateri jim pa v zameno povecajo place in ugodnosti - vse to na racun navadnega davkoplacevalca, ki pa lahko samo sanja o vseh teh ugodnostih.

V privatnem sektorju naj delajo kaj hocejo, v javnem sektorju pa je sindikat ne samo neeticen, ampak meji na kriminal.

Pa se en graf, ki prikazuje javni in privatni sektor po prcentu delovne sile v sindikatih:


In zakaj procent pada v privatnem sektorju? Zato ker so sindikati ze unicili ogromno podjetij, ki so postala zaradi njih nekonkurencna in tako se preprosto sami sebe izlocijo iz trga. Eno vecjih takih podjetjih v zadnjem casu je General Motors, ki zaradi svojih dragih sindikatnih delavcev ne morejo konkurirat drugim. Potem seveda bankrotirajo, a glupi Obama jim da bailout. Sedaj bomo pa videli koliko mesecev bo trajalo do drugega bankrota (ali drugega bailouta).

Pyr0Beast ::

Hjaaaa.

Problem ni v delavcih, da bi bili nezmožni konkurirati drugim, samo v nesposobnih sindikatih.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

BlueRunner ::

In zakaj procent pada v privatnem sektorju? Zato ker so sindikati ze unicili ogromno podjetij, ki so postala zaradi njih nekonkurencna in tako se preprosto sami sebe izlocijo iz trga.

Imam še alternativno razlago.

Procent v privatnem sektorju pada, ker je v ZDA vedno manj delovno intenzivnih panog, kjer ima sindikat za seboj večje število ljudi, ki imajo skupen interes. Ravno tako pa je vedno več tudi t.i. "work for hire" oziroma sistema zaposlitev po projektnih pogodbah, kar znova negira kakršno koli možnost ali interes za sindikalno združevanje, saj je vsakdo odvisen od lastnih pogajalskih sposobnosti ali pa od podjetja tipa Adecco, ki ga pošilja, kamor ga pač pošilja.

Če ne veš o čemu govorim, si predstavljal sindikat "zaposlenih v IT". Se mi kar zdi... še o namizju se ne moremo dogovoriti, pa se bi o nekih skupnih interesih.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528568 (22549) St235
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831893 (26977) Invictus
»

Ali dobiš 2x malico za 16ur dela?

Oddelek: Loža
339065 (7815) bozicek
»

Stavka (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Problemi človeštva
531138928 (130226) poweroff

Več podobnih tem