» »

Kateri HDD priporočate?

Kateri HDD priporočate?

urosh ::

Imam namen dokupiti hdd velikosti 80 do 120 GB. Kateri model katere firme mi priporočate? Aja, pa cena naj bo tudi v "mejah normale"... Mislil sem npr IBM ic35l100, 100 gb 7200 obratov in 8,5 ms? Kaj menite o njem? Ga ima slučajno kdo?

tnx>:D

Bevcan ::

Sicer nimam, ampak trenutno je menda najboljši IDE disk WD z 8MB pomnilnika.

_Mortal_ ::

IBM niti slučajno!!!!!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

boštjan ::

jaz bi si na tvojem mestu kupo WD ali pa seagate

TheJack ::

Če ti gre za tihost in kvaliteto, potem Seagate Barracuda V, če misliš le na hitrost, potem pa WD (mimogrede: zanima me, koliko ljudi bi v praksi sploh opazilo razliko v hitrosti med recimo barracudo in WD...). Na ostalo pozabi. Maxtorji so glasni ko hudič, IBMa gre pa po mojem mnenju zaradi svinjskega odnosa do kupcev pri zadnjem fiasku bojkotirati.

Jaz bi 100% vzel Barracudo.

urosh ::

Sem pozneje opazil že nekaj odprtih tem na to temo, le da so bili manjši diski... Zato sem tudi malo pogledal Baracudo IV (ker V nisem našel), je pa cena nekje ista...
SEAGATE Barracuda IV 80GB 7200U/min 9.0ms to je to... Kaka je pa razlika med IV in V? razlika v dostopnem času v primerjavi z ibm je le o,5 ms, toraj "zanemarljiva"...
WD-ja pa nisem našel (vsaj cene ne). Itaq bom kupil v avstriji, ker je vseeno ceneje... Samo me bolj mika kaka 100GB...

>:D

undefined ::

Meni po skoraj letu dni za IBM 80GB 7200/100 še vedno ni žal nakupa. :)

Han ::

Teste diskov najdeš na StorageReview.

Pred tremi tedni sem kupil 120 GB ATA V Barracudo za 48k SIT pri Quantumu, za 50k pa jo ponujajo pri Rolanu. Prej sem imel 45 GB IBM (prav tako 7200 rpm) in razlike v hitrosti skorajda ni.

urosh ::

Kako pa je kaj z glasnostjo? Baje je ibm glasen??? baracuda pa ne??? drži al ne?

tnx

San ::

Han, bolje da ne kupuješ pri Quantumu, ker je poden od podjetja. Ko je meni crknil disk, sem bil brez računalnika 3 tedne. V enem letu pa zaradi okvar nisem imel računalnika več kot 2 meseca. Da ne omenjam neprijaznosti šefa! V glavnem zreli za inšpekcijo. Toliko v vednost.

Han ::

urosh, Barracuda je občutno tišja, vendar praskanje glav še vseeno slišiš...

SunTrace, da bi cel računalnik kupil pri njih, se nikar ne boj. Če mi bo crknil disk, jim ga bom lepo z računom dostavil in počakal kakšen dan, da mi ga zamenjajo. Medtem bom pač vpregel nazaj starega IBM-a...

urosh ::

Kakšna pa je razlika med baracudo IV in V?

lp

Han ::

Poglej na omenjeni StorageReview. ATA V naj bi bila še malo tišja, ima pa večjo gostoto zapisa - 30 GB na eno stran plošče.

Po kapaciteti gre ATA IV do 80 GB, ATA V pa do 120 GB. ATA V je moč dobiti tudi s SerialATA priključkom (ti diski imajo 8 MB cache).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri tihi,zanesljivi in hiter disk priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
342463 (1589) Grimlord
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310083 (7268) Keyser Soze
»

Kvaliteta diskov Seagate Barracuda IV

Oddelek: Kaj kupiti
191731 (1145) Pohamoz
»

Kje kupiti Seagate disk?

Oddelek: Kaj kupiti
6927 (759) Kaiser
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483059 (2251) MadMax

Več podobnih tem