» »

SkENIRANJE 1555 strani

SkENIRANJE 1555 strani

yabadak ::

Pozdrav!
Zanima me, če kdo ve kje bi lahko skeniral toliko strani (rabim foto material za svojo knjigo).
Doma sicer imam manjši skener ampak je sevede zelo počasen....
Hvala in lp
p.s. plačam seveda
Poletje je toplo in zima je hladna

ali3n ::

1500 fotk za knjigo? A novo enciklopedijo pišeš?>:D
Jah, cene skeniranja v repro studiih se giblejo okol 1500 sit za en barvni sken. Pri tvoji količini bo recimo cena dobrega jurja (se prav da te skeniranje stane okol 1,7 milj SIT) - še zmeraj predrago.
A ne moreš narest kake drastične selekcije (na 10%)? Ponavad majo knjige (če so fotomonografije) od 50 -100 fotk.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gandalfar ::

hmm, kaksno kvaliteto pa rabis? Morda bi jaz lahko pomagal .. poslji mi mail.

Terraner ::

Ja, to bi mene tud zanimal kako rešiš sceniranje večje količine teksta ali slik na čim enostavnejši in neboleč (beri cenen) način. Če kdo kaj ve....?

Brane2 ::

Če zahtevana kakovost ni ravno kritična, najdeš nekoga ki ima elektronca s solidno ločljivostjo in stojalo >:D

Če imaš fotoaparat s solidnim objektivom, možnostjo snemanja makroposnetkov, kokrtolk solidno osvetlitev in CCD senzorjem z recimo 5 Mpix, bi to mogoče lahko celo delalo...

noraguta ::

za zacetek si fajn je omislit kaksen scanner z auto feedingom
recimo:
hp scanjet 7450c niti ni tako peklensko drag.
In precej diska, ce bos skeniral fotke na kolikor toliko spodobni locljivosti.


potem je pa treba vseh teh 1500 scannov se obdelat.
recimo tile http://www.captivasoftware.com/ ze delajo SW , ki olajsa proces.

ampak za 1500 strani in z omejenim budgetom bos najbrz tudi z photoshopom in parimi prijatelji cez prisel.

Gandalfar ::

jaz to delam z pomocjo HP scanjeta 6250c oz. neka taka cifra k ze ima gor ADF (automatic document feeder)..

Ena resitev je potem,da zadevo kr direkt v Adobe Acrobat skeniras in imas pdfje, druga je da uporabis specialirizani software. Jaz sem si takrat se napisal manjsi programcek, ki mi je urejal te skenirane dokumente glede na moje zelje.

Lahko imas tudi programe za avtomatsko obdelavo teh stvari - za t.i. elektronsko pisarno a se ti to ponavadi ne splaca, ce nimas resnicno veliko tega (cene so IMHO ogromne..)

Sicer pa bi verjetno v njegovem primeru bilo potrebno kar rocno skenirat vsako fotko saj imam obcutek, da nima 1500 strani A4 fotk.

Zadevo bos res nabolje resil tako da najdes kolega ali pa kaksnega studenta, ki ti bo to potem poskeniral, uredil in ti vse skupaj prinesel na ene parih cdjih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri tiskalnik (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
714145559 (955) scipascapa
»

Digitaliziranje slik iz negativov

Oddelek: Sedem umetnosti
314655 (3640) Okapi
»

Laserski tiskalnik, kateri

Oddelek: Kaj kupiti
409634 (6826) MStrix
»

Laserski tiskalnik za v pisarno?

Oddelek: Kaj kupiti
274195 (3721) barakus
»

Razvoj analognih fotoaparatov pod velikim vprašajem (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
21316415 (13780) BigWhale

Več podobnih tem