» »

Zatikanje pri predvajanju HD vsebin na računalniku

Zatikanje pri predvajanju HD vsebin na računalniku

easyrider3 ::

Ko hočem na računalniku pogledat kakšen video posnet v HD zapisu ni mogoče,ker ko začne predvajat se slika začne zatikat.Bolj natančno povedano je tako,da ko zaženem predvajalnik se zažene in ustavi in skoz tako ponavlja.Ko pa spremenim HD zapis v drug format,recimo DIVX mi pa normalno predvaja.Probal sem z predvajalnikom VLC,REAL PLAYER,WINDOWS MEDIA PLAYER in z nobenim mi ni delalo,samo zatikalo.A je možno da je računalnik premalo močan in zato ne predvaja? Imam Pentium 4,proces 2400Mhz,RAM 2x512Mb in grafično kartico Asus Radeon AH3450(512Mb)HD.Na drugem računalniku pa normalno predvaja HD vsebino res pa je,da je dosti jači kot ta in sicer je AMD Athlon 3800+ z dvojedrnim procesorjem, 2,5Gb Rama in grafično kartico ATI Radeon 4550(512Mb).

energetik ::

Verjetno prešvoh procesor - nastavi na strojno dekodiranje, ker grafično imaš zadosti zmogljivo.

easyrider3 ::

Kje se pa to nastavi za strojno dekodiranje?

Primoz78 ::

Poskusi z XMBC mogoce bo blo boljse, samo vkljucis pri Video settings (tam nekje pod nastavitvami) DXVA podporo, drugace pa poskusi z Media Player Clasic - Home Cinema. Ker VLC mislim da ima strojno dekodiranje sele v fazi testiranja.

Meni dela v XBMC, Boxee ipd. na Atom 1,8ghz CPU tko da bi moralo tudi tebi delat bp.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

easyrider3 ::

Sem inštaliral XMBC pa mi ne predvaja HD video in nikjer ne najdem za vključit DXVA podporo.Sem probal inštalirat tudi Media player clasic-home cinema in tudi tam ne dela.Pri obeh se slika ustavlja in zatika.
Tako sem ugotovil,da mi naslednji PLAYER-ji ne predvajajo zapisa v HD obliki:
-VLC
-Media Player Clasic
-XMBC
-Real Player


Nato sem pa šel še inštalirat PRO BS PLAYER in začudo mi pa normalno prikazuje in tudi WINDOWS Media Player mi normalno prikazuje edino kar ne morem nikakor nastavit da bi mi delali podnapisi.
A sploh windows media player prikazuje podnapise,ker ni mi jasno kako in kje se bi dalo to nastavit,pri BS PLAYER-ju je to čisto enostavno---ZAKONNNNNNNNNN

Primoz78 ::

Cudno to, da se ti zatika...podnapisi za H.264 video vsebine v WMC bi morali delovati a brez podpore DXVA...Na spodnji sliki je prikazano, kje dobis podporo za DXVA v XBMC.



A si mogoce poskusil odinstalirat vse kodeke kar si jih instaliral pa namestit gor samo ffdshow...mogoce pa je tudi problem z gonilniki graficne.

lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

easyrider3 ::

Jaz sploh nimam takšen prikaz nastavitev za video settings,nikjer ni na izbiro ""Allow hardware acceleration (DXVA2).

easyrider3 ::

Sem šel na internetno stran XBMC player-ja in dol potegnil nastavitev za Windows in nato ko mi je dol potegnilo še inštaliral.Nikjer v nastavitvah za video nisem imel na izbiro DXVA tako da ne vem kje si ti dobil takšen program

podtalje ::

Imaš mogoče Windows XP. Če se ne motim, je DXVA na voljo na Windows 7 oz. mogoče tudi na Visti, na XP pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

easyrider3 ::

Tako je imam windows XP in se mi je zdelo,da za ta sistem ne deluje.Če bi hotel imeti windows 7 bi moral pojačat RAM na računalniku na 2Gb in to bi me stalo okrog 60 Eurov.

zavajon ::

Ne vem, če ti bo kaj pomagalo, a preberi si to. Tam imaš tudi link za DXVA Checker.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predvajanje datotek .mkv

Oddelek: Programska oprema
404077 (3357) Zvezdica27
»

Gledanje FULL HD na računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5511224 (10099) oracle
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628104 (6429) gibaj
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117052 (9937) GrimReaper
»

(ne)predvajanje HD 1080p mkv z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
152591 (2200) gujo14

Več podobnih tem