» »

Zopet problem z RAM-om

Zopet problem z RAM-om

horr ::

Tudi jaz imam problem z RAM-om. Kupil sem PC133 256 MB, pa nimam tezav, da mi ga prepozna samo pol ali kaj takega - z RAMom mi racunalnik sploh do BIOSa ne pride. Slisi se ventilator procesorja, medtem ko se monitorju ne ljubi niti prizgati. Verjetno mi boste svetovali upgrade BIOSa, samo vseeno raje vprasam;)
Najlepsa hvala ze vnaprej!

eprom ::

Dobro bi bilo najprej napisat kakšno ploščo imaš.
Zgleda pa da ti ne podpira 133MHz ramov (verjetno starejša plošča z 66in 100MHz). Včasih pomaga upgrejdat bios ampak mora met letnico 2000 ali novejšo.

horr ::

Jao, kako mi je to ratal pozabt napisat... Ccc...
No, mam Abit SL6, laufa mi na 100 MHz, samo v enem slotu imam ze en 133 MHz RAM -> 128MB, in vse lepo stima. Edina razlika med tem pa starim RAM-om je, da je starejsi par milimetrov visji pa druga firma je.
Toda tudi ce dam notri samo novega nic ne dela.
BIOS imam 5/25/2000 od Awarda in lahko laufa tut na 133MHz.

Glede upgrada BIOSa - tega pa res se nisem pocel, samo kako gre to priblizno? Kot ostalo patchanje al je kej posebnega?

boštjan ::

o flešanju biosa je vse opisano na strani tvoje mama plate;)

eprom ::

Glede na ploščo ki jo imaš bi ti Ram moral delat brez problema. Če imaš možnost sprobaj Ram v kakšni drugi mašini. Verjetno je z Ramom nekaj narobe

horr ::

Finta je, da sem RAM nesel nazaj v trgovino, kjer sem ga kupil, stestirali so ga in rekli, da dela. Potem so ugotovili, da mogoce mojo maticno plosco matra 256MB modul, pa sem ga zamenjal za 128MB - rezultat - spet nic. Sem menjaval slote, vse probaval, NICH!

BIOSa pa se nikol nisem flashal, pa si ga ne upam;)) Ceprav nobenga upgrada za ta namen (RAM) ni, samo za procesorje...

Fim ::

Sam sem imel enak problem na Abit BX6, RAM ni in ni hotel delati, na drugih mašinah pa je bilo OK. Imel sem nove 256 in 512 MB 133 module. Edino staaari RAM-i 64 MB moduli in en 128, katere sem kupil takrat kot MB delajo OK. Sem flashal BIOS pa nič bolje. Včasih se je mašina še pobrala in Win2000 so delovali OK (če si jih pustil pri miru), drugače pa je bil monitor takoj 'Blue', velikokrat že ob zagonu. Zamenjal sem morje modulov iz delujočih mašin nato pa sem obupal - delajo le stari kupljeni v tistem času (ko je prišla ven omenjena plata, sem že pozabil kdaj).;((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM Real Life Speed anketa - prošnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
998773 (6212) tiborrr
»

Sdram dimm - kaj izbrati 1 x 256 mb 100 hz ali 2 x 128 133 hz ?

Oddelek: Programska oprema
131829 (1745) Fizikalko
»

Crknjen RAM ali kaj drugega?

Oddelek: Strojna oprema
161766 (1548) Jeebs
»

1GB ram-a in windowsi XP??? Gre to sploh skupaj?

Oddelek: Operacijski sistemi
382326 (1576) R33D3M33R
»

Kdo od vas ima ECS K7S5A?

Oddelek: Kaj kupiti
201294 (915) g0Run7

Več podobnih tem