» »

monitor se ob vklopu rac ne vklopi

monitor se ob vklopu rac ne vklopi

dirtyh ::

Pozdravljeni!

Imam naslednjo tezavo, ki je tudi pod razno ne znam resiti. Ko prizgem racunalnik se mi monitor noce vklopiti oziroma zelena lucka na njem postane oranzna (stand by mode)8-O . Monitor sem preveril na drugem racunalniku in tam dela normalno. V glavnem, monitor je ko je priljucen na racunalnik vseskozi crn. No to se mi je pred kakimi 14 dnevi ze enkrat zgodilo sam pol je pa normalno delal do sedaj. Danes pa mi je dvakrat tud celo uspelo , da se je racunalnik nalozil v celoti, ko pa sem prisel v windowse mi je pa zmrznu ekran(miska je ostala na mestu).Mislim da je problem v maticni plošči ali pa v grafični.
Ali kdo ve kako bi se to kaj dalo ugotovit ali pa sprobat kaj je narobe.
Ali je ze kdo imel podobne tezave, probal sem pa tudi eno staro graficno pa isto ni nic delal. (imam vodoo 3, plosca abit VA6 )
Pa se nekaj me zanima za kaj je tista baterija na matični plošči?

LP :\
I know what you're thinking: "Did he fire six shots, or only five?" Well, to tell you the truth in all this excitement, I've kinda lost track myself. But, being this is a .44 Magnum, the most powerful handgun in the world, and would blow your head clean off, you've got to ask yourself one question: "Do I feel lucky?" Well, do ya punk?
- Harry Callahan

Clemento ::

Mislim da se tej tezavi rece "colt boot"
in je povezana z napajalnikom!
Tista baterija na plati pa je tam zato da se bios ne zresetira ampak ostane tudi ko comp sklopimo iz stroma!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

dirtyh ::

Dvomim, da je to. Glede tiste baterije pa tud mislim da jo bo treba zamenjat ker sem moral nekaj casa sedaj ko je bilo vse odklopljeno bios sam nastimat (kaj za en procesor mam). Al mi lahko zaradi tega ker je baterija prazna, ne more biosa naloadat ali bi se v tem primeru vseeno se naloadal sam bi imel nastavljene neke osnovne vrednosti?
Al je se kaka druga ideja. Al je mozno da mi je sel procesor, mal zazgan zgleda in ko prizgem mi na CD lucka ene 5x utripne pol pa rdeca za HD in zelena za pover gorita kake 5 s pol pa samo se za power lucka gori.

LP

dirtyh ::

Skorej zihr sem, da je procesor zanič, a mi lohka prosim kdo pove, če je to možno. A so to normalni simptomi, če ti gre procesor??8-O

Gunny ::

Isti problem se mi je pojavil pred kratkim s tole razliko, da meni kakšen krat zapiska plata kakor da nebi našla agp kartice v računalniku.
Če mi uspe pridet v Winse pa mi po kratkem času vse zmrzne. Mislim da bo to prej problem plate kot pa procesorja.

Če kdo ve kaj bi lahko bil vzrok naj sporoči, ker se bojim kupit novo plato saj zna bit kaj drugega narobe.

Napajalec ni ker je prej delovalo BP.

Grafično sem zamenjal ker je blo itak potrebno, problemi pa še zmeri ostajajo.

LP

Zavo ::

Skoraj zihr sem, da procesor ni zanič!

Preveri napajalnik, tako kot je nekdo ze svetoval!

dirtyh ::

Nesel računalo na servis in kot kaže mi je šel adaptor na plati. Bojda da zato, ker se je procesor mal preveč segreval. Upam da bo zdej težava rešena.

Gunny mogoče imaš isti problem cena popravila je okrog 5000 Sit, kar je cenejše od nove plate.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317333 (13456) G_mAn
»

matična ali grafična fuč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517911 (6657) solatko
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410090 (7873) Tac20
»

Nekaj je crknilo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
121879 (1546) rock_girl_
»

reset biosa ob vsakem vklopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
10925 (864) Pšenični

Več podobnih tem