» »

ruter

ruter

torres8 ::

Se opravičujem, ampak eno zelo amatersko vprašanje. Doma imamo siolov modem ki je obenem wireless.

Sedaj bi racunalnik prestavil v drugo sobo in s tem ne morem premikati kabla tako dalec.

Kakno kartico moram kupiti za racunalnik?
ali je dovolj ta siolov modem ali moram kupiti ruter in kaksen mora biti ce imamo v hisi se 2 prenosnika in je sedaj signal zelo slab(za surfanje dovolj dober za igre pac ne)?

popster ::

rabiš wi-fi client (naprimer usb dongle)

gendale ::

siolov modem se v funkciji routerja obnese zelo slabo, še posebej preko brez žične povezave
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Bostyan007 ::

Prvo poglej ali ima prenosnik že vgrajen wireless če ga nima potrebuješ USB wireless npr.
http://www.mimovrste.com/artikel/250003...

hitrost do: 150 Mb/s

Ali (jaz bi se odločil za tegale...) ampak že imam wireless v prenosniku in ima zelo močan sprejemnik ker sem ga nesel po hiši... in je signal kar v redu največ ga imam pa v sobi zdraven usmerjevalnika.

http://www.mimovrste.com/artikel/249002...

hitrost do: 300 Mb/s

Jaz imam ta usmerjevalnik (router) ker od siola modem je zelo osnovna naprava in ne odpira vseh port-ov slab signal wireless-a in internet mi je deloval počasi. Zato sem kupil ta usmerjevalnik.

http://www.mimovrste.com/artikel/247004...

hitrost do: 300 Mb/s

podprti standardi (wireless): !! 802.11n !!, 802.11g, 802.11b, 802.3, 802.3u

Wireless-N pomeni najnovejša in najmočnejša tehnoogija wireless-a

priključki: 4x 10/100/1000 Mb/s (starejši so imeli 10/100 mb/s)

Splošni opis

Brezžični router Linksys E2000 je idealna rešitev za vse malo bolj zahtevne uporabnike. S svojimi zmogljivostmi omogoča hitro igranje iger ali deljenje datotek z vsemi v domačem omrežju.

Usmerjevalnik je združljiv z novo tehnologijo Wireless-N in standardom 802.11n, ki omogoča delovanje na frekvenci (2,4 ali 5 GHz) in hitrost prenosa podatkov do 300 Mb/s. Namestitev je sila enostavna in poteka zelo hitro, in sicer v samo 3 korakih, skozi katere vzpostavite in primerno zaščitite vaše omrežje.

Vgrajene ima 3 notranje antene in 4 LAN gigabitna mesta za priklop žičnega omrežja. Tudi za zaščito ni treba skrbeti, saj omogoča 128-bitno WEP in WPA/WPA2 zaščito.

Linksys naj bi bili zelo dobri... in jaz sem zelo zadovoljen z usmerjevalnikom... port-e odpiram brez problema... in internet mi deluje celo hitreje kot prej z modemo-m od siol-a zato če kdo potrebuje usmerjevalnik mu ga priporočam!

Seveda je pa odločitev tvoja oz koliko si pripravljen plačati za usmerjevalnik in USB wireless.

DeeCoy ::

Hah, meni Siolov Sinope 568+ dela super! Res ga ja treba restartat na kakih 14 dni, ker se iz neznanih razlogov hitrost neta poslabša, ampak drgač je super. za osebni računalnik kupiš PCI kartico za WLAN, ali pa tisto anteno, ki je navedena nad mojim postom.

Bostyan007 ::

Saj tud meni je delal ok samo za zahtevne uporabnike ni je osnovna naprava :D ampak zdaj z linksys pa nimam problemov... in sem pa ugotovil da internet dela hitreje kot na sinope preko wireless-a in lan-a nevem zakaj ampak hitreje odpira strani...

DeeCoy ::

Zahtevne uporabnike? Doma imam 6 računalnikov, od tega 2 na LANu, ostali na WLAN po celi hiši. Uporabljam port forwarding za spletne strani, port forwarding za server za igrco.
Glede hitrosti pa bom raje tiho, ker mislim, da je linksys dosti boljši ;) Ko bo denar si ga bom privoščil, pa še signal po hiši bo boljši.

Bostyan007 ::

jaz imam tudi 5 računalnikov portov sploh ne odpre tiske kot hočeš odpre tiste kot on hoče sem klical na siol in so mi rekli da za take stvari ni sinope.... in za wireles pa vsak teden ne dela se sklopi wireless skupna raba datotek ne dela po 3 dneh ampak samo na wireless-u sem tudi klical na siol niso znali pomagat pol so bi dodali funkcijo ki naj bi delalo seveda dela ampak samo resetira wireless 1x na dan in meni je tud delalo tako ko sem resetiral wireless tako da ni nič zato sem kupil linksys in dela wireles brez problemov in jp za zahtevne uporabnike ni moram odpret 50 portov in samo 10 jih je delalo na sinope :)) seveda če imaš za odpret 10 potrov ali kakšnega več in iskat porte kateri dela ampak to je brez veze! in imam statični ip za info.... npr. dam primer od 5000 do 5050 bi delali 5002, 5011, 5018, 5022, 5034, 5036, 5042,.... in kje so drugi :D tako je meni odpiralo porte, nevem lahko da drugim odpira porte meni jih je odpiralo tako.... in pol da bom jaz iskal kateri delajo 2 dni da dobim 50 portov :D za 5 računalnikov vsak ima 10 portov in zato em kupil linksys....

DeeCoy ::

Ajaaa :D js mam sam 2 al 3 porte odprte.. Ja, za take stvari je pa treba neki bol ornk :DD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linksys wrt54gl router ne najde modema

Oddelek: Omrežja in internet
413101 (2298) candy58
»

Čuden problem z nihanjem WIFIja - TL-WR1043ND

Oddelek: Omrežja in internet
476982 (5813) krop
»

Imam povezavo 100/10mb, preko routarja dobim samo 20mb downlada (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
585827 (5039) novuporabnik
»

WiFi v stanovanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
123849 (3293) Frenckie
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435449 (4246) KandazaR

Več podobnih tem