» »

maticna melje

maticna melje

KITAZUMO ::

imam novo matično,use dela sam ko grem nekaj delat na kompu zacne maticna da daje ene zvoke czczczczcz,use dela normalno,sm mislo da je graficna sm zamenjo,ampak nitrdi disc tudi ni ostane maticna.ASUS P7P55D-E DELUXE.

Enron x86 ::

Na tejle strani (sicer en drug model matične, ampak je težava ista) je nekdo predlagal:
I /.../ found that a few folks have had similar issues with other p55 mobos, and figured out that if you disable Intel C-States, you eliminate the noise. However, this isn't a "fix", it's a work around with a trade off, if you disable C-States, you'll loose the noise, but (from what I've read) you'll also loose some overclocking potential and a degree of energy efficiency


Se pravi:
1. V BIOS-u poskusi izklopiti C-State.
2. Pred nekaj leti s(m)o imeli enake težave z matični ploščami s čipovjem nforce2, pomagala je namestitev gonilnikov za čipset - namesti torej najnovejše gonilnike za intel p55, če jih še nisi.
3. Te matične sicer ne poznam, ampak, če ima nameščen kakšen manjši ventilatorček za hlajenje čipseta, je lahko tudi ta vzrok za visokofrekvenčni hrup. Zmanjšaj agresivnost ventilatorja v BIOS-u.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

KITAZUMO ::

se vedno se sliši ta zvok czczcz,ko grem nekaj delat na splošno brskanje in tako naprej...

bluefish ::

Si prepričan, da zvok prihaja od matične plošče? Poskusi locirati izvor zvoka.
Sam sem imel nekaj več kot pol leta nazaj podobne težave (neke vrste podrsavajoč zvok). Nazadnje se je izkazalo, da je krivec napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

hojnikb ::

No jst sn meu podobne probleme z Asus P5KC; pr men je piskal okol procesorja, ko je bil minimalno obremenjen; pomagal mi je to (ne čist, ker se še vedno da slišat) da sn na socket iz druge strani podložu en kos plastike, tak da tista plastika prtiska na procesor; zvok je potem skor čist zginu.
Nwm sicer kulk je to dober,ampak vsaj cvili ne več.
Tak da če ti prihaja zvok okol procesorja, probaj..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

KITAZUMO ::

v biosu sm isklopu c-state,in zdaj se čist malo sliši.za naprej bom probu napajalnika zamenjat.kateri bi bil tko dobar a ne za velik denarja.sistem je pa ta..ASUS-P7P55-E DELUXE,,PROCESOR-i7-875k,2,93ghz,ram kingston 6gb ddr3 1333,,grafika 5770ati gigabyte,,hladilnik noctua-dh14,napajalni je pa lc power550w.cooler master HAF 922,USE JE NOTR SESTAVLJENO NOVO,sam ta zvok da gre stran bo super,drgač laaufa kot je treba.hvala za nasvete

bluefish ::

Hm, zanimivo, imel sem prav ta napajalnik. Je zvok slišati kot neke vrste podrsavanje?

PacificBlue ::

meni se je podobno oglašal( vzrok ventilator) pa sem ga zamenjal in zdaj je ok.

KITAZUMO ::

ja kot neko podrsavanje,napajalnik ni star pol leta.ampak mogoče treba močnejši.lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pokvarjeni RAM ali????

Oddelek: Strojna oprema
403257 (1969) Nesta
»

Asus P7P55D-E

Oddelek: Kaj kupiti
111132 (983) neres
»

Nasvet za nakup in ocena starega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
5741 (656) IvoJan
»

Novi računalnik se ne zažene...

Oddelek: Strojna oprema
313971 (3597) Shark-357
»

PC za avdio produkcijo

Oddelek: Kaj kupiti
201339 (973) Tomson

Več podobnih tem