» »

Ukaz "net send" ne dela več?!

Ukaz "net send" ne dela več?!

bastadu ::

S kolegom mama računalnika v mreži in dostikrat za krajša sporočila uporabljama ukaz net send v ukazni vrstici. Vendar pa je nastal problem, ker jaz njemu ne morem več pošiljati sporočil, on pa meni lahko (sam sebi lahko pošljem). Napiše mi tole:

C:\>net send IMERACUNALNIKA test
An error occurred while sending a message to IMERACUNALNIKA.

The message alias could not be found on the network.

More help is available by typing NET HELPMSG 2273.

C:\>

-------------

Čudno je to, ker je zadeva delovala, vendar kar naenkrat ne dela več... Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Hvala za odgovore!


  • spremenilo: bastadu ()

Nagi Bator ::

Isti problem tukaj ! :\

bastadu ::

Uf to pa je že dolgo odkar sem imel ta problem...
Drugače pa če ima naslovnik požarni zid vključen bi to lahko bil vzrok za težave. Pogledati pa moraš tudi na cilnjem računalniku, če teče proces Messenger:\
Upam da sem kaj pomagal:)

ABX ::

1. ping ime_pc-a

2. Messenger service mora delat na obeh mašinah.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Nagi Bator ::

Uf to pa je že dolgo odkar sem imel ta problem

Uh ja ...sem prisel do tega prek iskanja in nisem pogledal letnice - samo datum pa zgleda kot da je od vceraj:8)

bastadu ::

samo datum pa zgleda kot da je od vceraj
:P

Djuro ::

To sem opazil tudi sam. V XPjih (pa ne vem, ali je to prišlo s SP2 ali je bilo že prej), je servis messenger, ki je potreben za delovanje ukaza net send disabled po defaultu. Zadeva bo delala, če ga nastaviš na automatic oz. če poženeš servis.
To je najbrž spet ena čudnih stvati pri SP2 s strani M$ja, da zadeve meni nič tebi nič ukine.

bastadu ::

Ja fora je, če si na net priključen in če si brez firewalla (messenger servis mora bit zagnan) dostikrat dobiš ta net send od zunaj, se pravi da ga nekdo pošlje preko interneta, kar pa se tretira kot spam... Zato verjetno tudi v SP2 firewallu ni po defaultu odprt port, preko katerega se ta sporočila pošiljajo/prejemajo, posledična pa verjetno tudi disejblan servis; zakaj bi ga pa laufali če ga ne potrebujete, samo ram vam žre...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Net send

Oddelek: Omrežja in internet
91405 (1237) Dekinio
»

net send

Oddelek: Pomoč in nasveti
111349 (1064) gkovac
»

Od česa se pojavlje tole okno?

Oddelek: Omrežja in internet
271781 (1199) Bakunin
»

Trinajstletnik izključen iz šole (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
695175 (5175) Tomaz27
»

Ponovna poplava popravkov

Oddelek: Novice / Varnost
202627 (2627) andrej

Več podobnih tem