» »

Plošča za hackintosh

Plošča za hackintosh

Nerdor ::

Imam C2D E6750 in ploščo Asus P5E. Problem je v temu, da sem MacOSX 10.6 naložil na eksterni disk (usb), ker notranjega na sata sploh ni prepoznal instaler. Ravnotako niso bile podprte ethernet in zvočna kartica na plošči. Pa pri rebootu se ni več postavil nazaj na eksternem disku. Sprašujem folk, na katerih C2D ploščah jim je uspelo inštalirati MacOSX 10.6 da deluje bp (zvok, ethernet, install na sata hd)? Grafično imam nVidia GF8600 in je delovala bp.
... for lifetime!

mr1two ::

Obstaja stran, ki za veliko število plošč točno piše do katere mere je podprta(na žalost se ne spomnem naslova). Je pa bilo govora o tem na tem forumu, ker sem tudi sam nekaj spraševal, nekje oktobra lani, če ti kaj pomaga pri iskanju.:)

Nerdor ::

Ja vem ja, bom poiskal po forumu. Sam zanimale so me izkušnje iz prve roke. Tudi jst sem to spletno stran našel. Moja plošča P5E naj bi bila povem podprta, samo se je izkazalo da temu ni tako. Da navedbe na teh straneh ne držijo. Tako, da me zanimajo izkušnje ST uporabnikov, na katerih ploščah in cpu-jih jim je kaj uspelo iz prve roke. :)
... for lifetime!

jamiroq ::

gigabyte ep35c-ds3r, c2q 8400, 8gb rama, geforce 9600gt + snow leopard 10.6.7. dela vse razen onboard zvoka (s katerim se mi ni dalo ubadati, ker imam usb zvocno). namestil sem po temle postopku. edini 'problem', ki sem ga imel je bilo skrivanje chameleon bootloader particije.

mr1two ::

Za vikend lahko probam na P5K, če ne boš že prej našel rešitve.
LP

klinker ::

OSX86 in tonymacx86

Drugace sem pa sam sestavil ze hackintoshe s....

Gigabyte x48 DS4 + Q6600 + HD2600xt (moj prvi sistem) @ iDeneb Leopard 10.5
Asus P5Q Pro + Q8300 + HD4870 @ iAtkos 10.6
Asus P7P55D Pro + i7 860 + 8800GTS @ iBoot + Retail DVD OSX 10.6 + zadnji combo update + Multibeast
Asus P7P55D-E + i5 760 + 9800GT @ iBoot + Retail DVD OSX 10.6 + zadnji combo update + Multibeast
Gigabyte P55A UD3 + i5 750 + HD4850 (moj trenutni sistem) @ iBoot + Retail DVD OSX 10.6 + zadnji combo update + Multibeast

To da ti diska ni prepoznalo pa je malo cudno...cigav medij si uporabu? Pri 10.6 je precej pomembno da das SATA v AHCI mode, ter diske priklopis na Intelov controler ce ima plosca mogoce dva.
Teh par hackintoshev katere sem usposobu, sem opazu da je za 775 se najbolsi iAtkos varjanta in kot vem se P5E kar lepo obnese v ta namen. Zrihtaj si iAtkos (mislim da je celo na partisu), ter podrobno preglej strojno opremo maticne da bos vedu kere patche oznacit ob instalaciji in katere ne, ker to je najbolj vazno. S tem bos imel kar nekaj igrackanja tako da bodi potrpezljiv...jst sem za svojega prvega hackintosha porabu skoraj cel teden da je deloval popolnoma brez napak, najlazje pa je blo z 1156 in Tonymacx varjanto, pri kateremu uporabis iBoot za boot retail osx dvdja, nato instaliras se zadnji combo update, ter na koncu multibeast za instalirat DSDT od maticne, ter vse potrebne patche za delovanje haedwareja.

Tu mas se par info o iAtkos DVDju... klik ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

kpkp ::

Intel ICH9R dela brez problemov, nekaj delaš narobe...
Sam imam Asus P5K-e wifi, ki je praktično ista kot tvoja, razen x38 vs. p35 in je gor delala vsaka verzija od 10.5.2 naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

hackintosh in dodajanje strojne opreme

Oddelek: Operacijski sistemi
232761 (1487) ponky
»

Hackintosh

Oddelek: Operacijski sistemi
202414 (1250) Ciman
»

Mac OS Snow Leopard na PC

Oddelek: Operacijski sistemi
484592 (3140) Gray_Warden_
»

Na Mac OS prihaja Outlook

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
214661 (3508) gzibret
»

TRIPLE BOOT Mac OsX Xp in VISTA

Oddelek: Pomoč in nasveti
222159 (1658) maxsis

Več podobnih tem