» »

Plata podpira le do 1.4Ghz!?

Plata podpira le do 1.4Ghz!?

DeLuX ::

Zdravo.
Imam eno tezavo...
Recimo, da bi kupil Elite plato in procesor XP 1800+. Na netu sem opazil, da plata podpira Durone... ter Athlone XP od 650Mhz do 1.4Ghz!
Ampak, jaz bom imel 1800+! (1553Mhz).
Zanima me, ce lahko dam 1553Mhz (1800+) na toako plato. Ali ponavadi se dela, al sploh ne dela vec (iz izkusenj vem, da se monitor noce sploh prizgat...).
Ne mi prosim s takim: pa vzemi drugo plato!
Mene samo zanima, ce je to se vredu d je proc 1.553Ghz na plati, ki podpira MAX 1.4Ghz! ok... To pisem zaradi tega, ker sm kolegu rihtu PC, pa so mu dal v racunalniski trgovini doticno plato in proc. Kaj vec o tem bom povedal kasneje...
Hvala ya odgovore...

LP,
DeLuX

chucki ::

ecs

ecs podpira vse athlon xp in duron procesorje!
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

DeLuX ::

chucki. hvala za info... samo, zakaj potem pise v orig. knjigici, da podpira od 650mhz do 1.4ghz XPje?

LP,
DeLuX

BoO ::

Zato, ker takrat ko so naredili plato še ni bilo boljših/hitrejših procesorjev.

Ne verjemi vsega kar piše v knjigicah!

DeLuX ::

Boo. fnx. em.. Lej. tole se je nardil pr frendu.
Elite ma, pa XP 18+ pa eno staro trio64 (s3) 2d kartico.
Ne rabi spilat... em.. No, in.. Problem je bil ta, da je racunalnik bil prizgan, ko sem prisu k njemu. Pol je pa reku, nej dam se ta star 64mb sdr ram 100mhz zravn novga sdr 133mhz 512mb. Lepo ugasnem, dam ram not, pa ni se od takrat naprej ni nic prikazalo na monitorju, ce stisnes power tipko. no, in pol sprobavam ram, dam vn, not, sam unga 100mhz, sam unga 133.,...ma vse varjante... v racunalnistvu nisem nov, ampak to me je pa prvic jebalo v glavo kar nekaj ur. sem ze sestavil muschos kist, pa je blo vse ql. tud svojga amd16+@22+ 512ddr epox sm sestavu kt legokocke... em. ok..da povem dalje... pol sm mislu d je grafa.. al pa kar kabl od monitorja, ker sem opazil da so bile zicke (tiste v kabl konektorju) skribljene.. nekako se je ena zicka naslanjala na drugo.. tko d.. ok. sm to lepo popravu s sravfncigarjom.. ampak hudic (slika na monitorju) se ni hotu prikazat! probal sem vse od a do ž!
nazadnje sem se poigral se z ramom, ker sem sumil d je neki tm narobe.. ampak..pazi.. vmes k sm graficno sumu pa rihtu, se je parkrat przgal! (slika na monitorju)... ok..ql sm reku..koncn..ampak k sm zasravfu zalmana pa grafo, spet ni pokazal nista! :) em. pol sm se ram probu k pa sm..pa to..ma vse... in.. kaksen je konec? takle: ram dam vn...lih slucajn pa kolega zapaz na ramu d je en tist nalotan baker alkwajeze..k jih je velik, odtrgan in zasmojen... hm. skor 100% sm de je ram bil ok k je bil nov. torej ga je mogl skurit nekako. pc komponente je kupu nove pri mlacomu. hnm..,..niti sanja se mi ne zaporedje kar smo delal.... dokler smo opazil d je ram mal prkurjen..no, in pol da brat od kolega, k je bil kao pametn, je dal notr un 100mhz ram, przge kisto.. na ramu so ble nalepke..ne papir.. nekaka plastika.. in k je przgal, je djal..ej neki se zde.. jst sm vidu d se neki z rama 100mhz kadi, pa je tipo spulu vn strom, jst sm pa za ram prjel, pa sm se speku :) no..lih opeklin nism mel. na ramu se je dobesedno stopila tista plasticna nalepkica... pol pa posvetn z lucjo v sdr ram slote, pa zapazim d je tist koncek k je bil odtrgan z novga rama notr! se prav..d se je vrjetn skuru zarad tistga delcka bakra... hm..samo..kako se je potlej skuril nov ram sdr 133 512mb?
pojma nimam.. em..no..k sta se rama oba delovala (naj bi), se je pc prizgal... em.zdej govorim mal za nazaj :) ker smo se jebal par ur.pa sm dost pozabu kva smo tocn kdaj delal :) no..in pc se je prizgal celo.. in to ene 2x.. em.. drgugic k se je przgal smo vriskal od veselja, ampak... pc se buta v win 98 ta stare.. pa mis ni delala..pol je dal kolega reset, in spet vojla.. ni se prizgal monitor.. no..in od takrat dalje sledi... ta... ram-skurjena zgodba... v glavnem..od takrat dalje se niti slucajn ni pc przgou.. hm.. tud s tistmu ta starmu 100mhz ramom se ni nc prkazal! mi smo hotl prvo sam d slika dela.. pol se bi lepo v miru nalozil sistem winxp... in ostal smo tle.. se vedno pri problemu..
zelo bi bil hvalezn za pomoc, ideje itd.. pa ... predvsem to, kaj bi to blo? kaj naredit?
aja..d ne pozabim..glede tega ker se monitor ni prizgal. sprobali smo 2 grafe.. ena pci , druga agp. torej..grafa ni kriva..
sory..tale zgodba je bl tko napisana po kurje :)
se mi je blazno mudil.
se enkrat hvala...

LP,
DeLuX

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeLuX ()

MI_KO ::

DeLux, kaj ti sploh znaš dva stavka napisat, ki sta smiselna, kajti tvojega zadnjega posta sploh nisem razumel. Rame not, rame vun, baker tamneki,...

Kaj lahko kakšno skrajšano obnovo napišeš? Ali pa po alinejah razložiš za kaj se sploh gre?

Drugač pa: Kot je Chucki rekel. Točne, up to date, informacije dobiš samo na spletni strani proizvajalca!

Boky ::

DeLuX preberi svoj zadnji post še enkrat. Pomoje ga tudi ti ne bos vec razumel!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

DeLuX ::

hahahahah :D

sm vedu d noute dojel mojga stajla :)

eh.sej ql. sej ste mi pomagal, k ste djal
d mors na netu pogledat za podporo, ne
pa v stari knigci. to bi blo vse.
tista zgodba ud kolega je pa zlo zapletena...
se bo ze resil... v glavnem..mene je sam tist zanimal
o podpori.. tudi ce vam skrajsano verzijo problema
napisem, mi ne morte nc pomagat... ram je skurjen pa pika.
nc...

LP,
DeLuX


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trdi Disk - Obrnjen ''na glavo'' !??

Oddelek: Strojna oprema
181752 (1289) Odpadnik
»

kolk točk v 3Dmarku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181346 (1000) DeLuX
»

WinXP dolg zagon

Oddelek: Pomoč in nasveti
141181 (991) DeLuX
»

Benchmarks -=- UT2K3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
553763 (2890) Boky
»

'CUDNO' ZMRZOVANJE PCja! NA POMOC!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101328 (1096) Highlag

Več podobnih tem