» »

windows whistler

windows whistler

DarkHand ::

zanima me ce je ze kdo testirou stabilnost windowsou whisler. Trenutno mam beta 2 verzijo
za vse teste in podobno reci na omenjenih windowsih prosim da napisete:P

andrej ::

1. whistler je zlo cool, se posebej zadnji buildi. je tudi zlo stabilen...
2. ti ziher ne uporabljas beta 2, ker beta 2 se ne obstaja. verzija, ki jo imas ti je po vsej verjetnosti piratska kopija internega builda.

RoMar ::

tudi men se zdi da se ni beta2 verzije, drugace pa glede whistlerja, same pozitivne izkusnje...

andrej ::

ne samo da se mi ne zdi, jaz vem, da beta 2 se ni odzunaj... Ce pa hocete videt kako zgleda najnovejsi build poglejte sem izgled je zlo cool:D

rookie ::

Precej obetavno.Samo pomojem bodo spet kej tazga kot win Me.ZA kaj so sploh te winsi narejeni, k win Me so bli bolj za multimedijo narejeni !Kaj pravte ?:\
Boste vidl kaj vm bomo naredil v Braziliji.Ferrari in Schumacher zakon !!!!! 1

kuntek ::

Kdaj pa izide Beta 2. Kaj ni bil obljubljen datum 12.2.2001????? Meni pa izgleda ta uporabniški vmesnik precej otročji. Res, da je lep in lahek za uporabo, samo za pro userje (katerim je XP namenjen - ali se motim) je še vedno boljši kar tisti iz Win2k.

R@C@ ::

Nevem čist točn...sam pomoje bi leta 2001 Windowsi lohka zgledal vsaj tko k v DesktopX-u.

...no konc koncev, pa upajmo vsaj na stabilnost!

andrej ::

1. Windows XP so neposredni potomec w2k (uporabljajo w2k jedro), kar pomeni, da je stabilnost zagotovljena.
2. z win me ne bodo meli kaj dosti skupnega, razen da jih bodo nasledili in imeli nekaj istih featurjev. Drugace pa gre za popolnoma drugaces sistem gledano na nizkem novoju.
3. windows XP so sistem s katerim bo konec win 9x sistemov, kar je MS napovedoval ze lep cas, vendar trzisce se ni bilo pripravljeno.
4. prioriteta pri tem sistemu je dodatna kompatibilnost, vendar ne smete pricakovat cudezev. dosti iger, ki delajo pod win9x ne bodo delale, ceprav bo kompatibilnost boljsa kot v w2k.
5. XP ob tem vsebujejo nekaj featurjev, ki jih niso uspeli strpati v w2k.
6. Datumi - hm, tem ne smete verjet, se posebej ce se pojavijo na kaksen ZDnet-ju, wininformantu, the registru, itd. To so samo spekulacije, ki redko drzijo. MS nikdar ni reko, da bo izdal beto 2 12.2! Nikoli niso rekli natancnega datumi, niti za koncno razlicico se ne ve. uradno je samo, da pride enkrat v Q3. Ce MS sam datuma ne objavi (lahko vidite na www.microsoft.com/presspass). Ce datuma na tej strani ni, potem mu ni prevec za verjet...
7. meni osebno je vmesnik zelo vsec. na desktop racunalu pride prav, na streznikih pa ga ne bom uporabljal. seveda ga lahko tudi izklopis ce te moti, ampak moznost pa mas...
8. win ME za multimedijo? Nah. Ce so igre zato multimedija potem ok, ampak multimedija niso samo igre. Ce pa gledas video obdelavo, obdelavo velikih slik, razvijanje potem z win ME nimas kaj potem... torej... w2k so dosti boljsi multimedijski sistem. edina prednost ME-ja je kompatibilnost s starejsimi igrami...

DarkHand ::

kot sem opazil ima NT jedro.
andrej tako bom rekel sedaj nauem lahko da je res piratska kopija internetga builda samo meni je pisalo pri instalacije beta 2.... to mi je bilo skos sumljivo ker se mi je zdelo da beta 2 se ni zunaj.... aja pa andrej hvala za link ker res zgledajo NORO (windowsXP):\

miha ::

Andrej, kaj je s to aktivacijsko kodo, ki jo naj bi vsebovali novi winsi (to kodo naj bi dobil ob inštalaciji s strani Microsoftovega serverja in baje brez nje ne moreš inštalirat winsov, sicer naj bi delali že neke cracke) ?

Drugač pa ja whistler super, lep sistem. Mama beta 1 verzijo, ki pa mi dela hitrejše od win2000 (čeprav imam po mojem premalo pomnilnika).

AndrejX ::

Videz je ql, stabilnost pa podedovani geni ata Windows 2000. Sam, da se dokopljem do tega...

andrej ::

DarkHand:
nekoliko novejsi buildi - od 2410 dalje ze majo napisano Beta2, vendar to se ni prava beta2. to so samo interni release beta testerjem. vkljucno z buildom, ki ga je Gates kazal vceraj.beta2 se pricakuje konec meseca...

miha:
zadeva je naslednja. Najprej moras pri instalaciji vpisat product key, tako kot do sedaj. potem pa moras se xp aktivirat. v koncni verziji bos mel 30 dni casa za aktivacijo, ki jo lahko storis preko neta, ali telefona. pri tej aktivaciji bos ti povedal svojo kljuc, potem pa dobis posebno kodo, ki jo vpises... preko neta je to avtomatsko. in potem je stvar aktivirana. ce pa v 30 dneh ne aktiviras se ti bo po vsej verjenosti masina resetirala vsaki dve uri (to je moje predvidevanje, ker tako delujejo sedanje w2k 120 dnevno omejene verzije.) Docim ta aktivacije je popolnoma anonimna. ti das samo svoj key pa dobis neko novo cifro. aktivacijo ne smete mesat z registracijo. ce je aktivacija obvezna, registracija ni. pri registraciji pa jim das svoje podatke, da ti posiljajo razne obvestila o novih izdelki, jadada...
za aktivacijo so neki cracki, ampak to sploh niso pravi cracki, ker do sedaj nobeden build (rezen najbolj svezeda) ni zahteval aktivacije. Pri predzadnjem se je aktivacijski zaslon sicer pojavil, ampak ni delal nic - bil je samo UI. No doloceni ljudje so to shakali tako, da se ti ta zaslon ne pokaze - nic drugega...

andrej ::

se ena stvar, ki bo zanimala vse, ki bi radi videli Windows XP, nebi pa radi od lokalnih piratov jemali kaksen stare beta verzije. MS bo tako kot pri w2k mel t.i. corporate preview program, ki bo omogocal da za par dolarjev dobite Windows XP - seveda beta verzijo, ki bo omejena... Tako to zadevo narocite (trenutno se ni na voljo, bo pa cez kaksen mesec ali dva) pa si lahko preberete na strani, ki sem jo prej omenil... tukaj imate direkten link...

miha ::

andrej
kaj to s ključi pomeni da boš lahko z eno registracjisko številko dobil neomejeno število ključev, ali samo enega. Če dobiš samo ne bo več nelegalnega kopiranja, to pa je en velik k...., b....,...

Za kolko par dolarjev misliš( 2$ je že par).
Okrnjena verzija?

DarkHand ::

po eni strani na microsofti so zmerj bl bustat nauejo kua bi se se spomnli da ja neb blo kopirana no lepo te prosm. ceprou nojo cracki bo se zmerj kr neki eni aktivacijska koda to je sranje;((

andrej ::

miha: dobis samo eno kodo. ko bos hoto se enkrat it drugo masino registrirat ti bo povedal, da to ne gre. ko zadevo aktiviras, ti sistem pogleda se hardwer in naredi posebej hash.na drugem racunalniku bo seveda hash drugacen tako, da ne bos mogel aktivirati...
Ceprav za ta zadeva bit PITA, mislim, da s tem ni nic narobe. kar nekaj ostalih programov zahteva aktivacijo in od proizvajalca je logicno, da bodo skusali cimbolj zmanjsati piratstvo. to je cisto logicno
drugace pa ne bodo vse verzije taksne - nekaterih verzij ne bos rabo aktivirat. to bodo predvsem verzije za velike partnerje, ki kupijo po vec sto ali tisoc licenc naenkrat - aktivacija taksnega stevila licenc bi bila nesmiselne. predvidevam, da bodo ravno te verzije na warez straneh...
tocno kolko pomeni tistih par dolarjev ne vem. bo pa okrog 25 $. nad 50$ ziher ne bo... verzija v bistvu ne bo nic kaj posebej okrnenja. Edina omejitev bo po vsej verjetnosto casovna bomba za 120 ali mogoce max 180 dni - to pa tako velja za vse beta verzije, tak da... Kako bo vse skupaj pa bos vido ko bo prislo vse ven, tak da je zdaj tezko rect ...

Tiger ::

Ali se morda že kaj ve kakšna konfiguracija računalnika je (bo) priporočena za XP ter kdaj bodo izšli (verjetno letos)?

jetam ::

Andrej to sva že enkrat debatirala pa vseen: kaj pa ko bom spremenil hardver ali pa kupil nov računalnik?? Ali to pomeni vsakič na novo whistleja kupovat. Je že kaj jasno kako bo s tem?
Error on line: Object of type SIGNATURE expected

andrej ::

tweak: priporocljivo je met kaksen p2 300 z minimalno 64 RAM-a. dobro je met 128 Mb, z 256 pa zadeva leti... zahtevno je podobna kot w2k.
jetam: manjse spremembe hardvera ne bodo vplivale. ce pas bos naredi vecji upgrade pa bos moral zadevo ponovno aktivirat - to pa bos naredil tako, da jih bos poklical... nove verzije pa ne bos rabo kupovat, itd... kaj je majhna nadgradnja in kaj velika se ni jasno, ker komaj zadnji build vsebuje aktivacijo... jaz jo mislim v prihodnih dneh bolj temeljito stestirat...

TinkaPinka ::

Čeprav je zahteva za aktivacijo dobra zaščita pred piratstvom, pa močno upam, da jo bodo dodelali. Če namreč kupim WinXP, potem imam v lasti licenco software-a. In če slučajno kupim nov hardware, imam še vedno v lasti licenco, in seveda ne bom kupovala nove. To pomeni, da tudi če kupim povsem nov računalnik, z vsemi komponentami, imam pravico inštalirati ta WinXP, če je npr. deinštaliran z prvotnega računalnika.



Po moje bodo verjetno morali narediti tudi tako, da lahko kopijo win-sev na prvem računalniku deaktiviraš, da lahko svojo kopijo uporabljaš na drugem računalniku. Računalniški hardware trg se namreč zelo razvija, in je neumno pričakovati, da bo uporabnik imel skoz enak hardware.
I am easy to please as long as I get my way.

PIII850 ::

mah vi ste vsi eni cudaki ej??? kako se bodo pa tisti aktivirali ki nimajo neta.. A se je kdo to vprasu?????

Po vasih teorijah bo potrebno za vsak nov kos softwera ponovno zahtevat aktivacijsko kodo in s tem nanovo instlirat sistem. Lepo vas prosim.

To so samo M$ sanje. Mogoce cez kaksnih 10 - 20 let, ko bo imel ze vsak ampak res zecisto vsak ADSL povezavo ali pa se kaj hitrejsega. Prej pa do tega enostavno ne more prit, saj ce bo to pogoj za nakup teh winsov, bo neka "leva" firma to izkoristila in bo M$ sol rakom zvizgat :))) ko bi le ze enkrat sou mamo jim vidim ej

andrej ::

tinkapinka: seveda ti licenca se ostane. pri vecji zamenjavi bo le potrebno poklicati MS in dobis novo kodo... v bistvu pa bomo se vidli kako bo celotna stvar delala v praksi - kako se bo obnesla...
deanktivacije je vsekako dobra ideja o kateri sem tudi nekaj slisal, vendar se nisem nikjer zasledil, da bi to tudi potrdili. v trenutnem buildu pa nisem zasledil te deaktivacij, ki bi zagotovo olajsala zivljenje...

andrej ::

celeron: mozna bo telefonska aktivacija, ali direktno preko modema.
za vsak nov kos ne bo potrebno ponovno aktivirati - samo za vecje upgrade.
Pa tudi ko bos naredo vecju upgrade ne bos rabo ponovno instalirat. vsekakor pa bi to bolo najbolje - pri vecjih upgradih je vedno dobro it znova... tukaj ne vidim problema...
ocitno je, da nisi prevec seznanjen z delovanjem zato ti svetujem, da pocakas da zadevo dobis v roke in sprobas in sele nato dajas taksne komentarje. vec informacij lahko dobis tudi na www.microsoft.com/presspass...

andrej ::

linki:
FAQ
facts

Bibi ::

Mah se 10 let bo trajalo da bodo drivere za 2000 porihtali potem pa se nadaljnjih 5 za whistler. TAko da se sedaj nic ne pricakuj..

DMouse ::

Glede na to, da bo to naslednik win2000 in winME in s tem čez kakšne dve leti verjetno že prevladujoč sistem na tržišču, bodo proizvajalci strojne opreme malce bolj zainteresirani in bodo tudi gonilnike napisali v zglednem času.
:)


Klemen

TinkaPinka ::

Andrej: Ne vem, če poznaš mogoče microsoftov program MS Reader? To je program, v katerem lahko bereš elektronske knjige. In ta ima neke vrste aktivacijo (seveda se ne more primerjat z aktivacijo bodoče verzije win-sev, ampak dam samo primer). Aktivacija je potrebna, da te lahko prodajalci knjig identificirajo, in da potem elektronsko knjigo, ki si jo kupil, lahko samo ti uporabljaš. Vse lepo in prav. Pri meni pa je nastal problem ravno v tem, da sem si ga dvakrat aktivirala (kolikor je tudi dovoljeno), ampak na srečo nič kupila. Vmes se mi je sistem zružil, popolnoma. Če bi slučajno kaj kupila, sedaj ne bi mogla več uporabljati, kljub temu da bi plačala denar za neko konkretno knjigo. MS Reader namreč zaenkrat vsaj nima deaktivacije, in to pomeni, da vsaj zame ni uporaben, če bi že hotela kupovat knjige...

Tam sem prišla na idejo deaktivacije, ki sem jo tudi omenila na microsoftovi strani, žal pa ni bilo odziva. Deaktivacija mislim da je kar potrebna, in res upam, da jo bodo vsaj v windows XP vgradili, če že morajo imeti aktivacijo...
I am easy to please as long as I get my way.

andrej ::

sem seznanjen z Readerjem, vendar ga ne uporabljam prav zaradi teh for. Drugi primeri aktivacije so AutoCAD in Office 2000 v dolocenih drzavah (recimo australija) in prihajajoci Office 10.
Sama aktivacija je OK in proti njej nimam nic proti, problemi se lahko pohavijo s taksnimi fintami, kot je pri MS Readerju. No pri windows XP bo dovolj klic za ponovno aktivacijo, vendar mislim, da je se to prevec. deaktivacija bi bila bistveno boljsa resitev... bomo vidli kako bo...
glede gonilnikov pa je res stanja za w2k nekoliko slabse kot win9x, vendar vsi proizvajalci bolj in bolj pisejo za w2k... vsekakor pa je stanje zdaj bistveno boljse kot prej pri NT4... z windows xp pa se bo samo poboljsalo...

TinkaPinka ::

Andrej, tudi jaz nimam nič proti aktivaciji, le dodelat jo bodo morali, saj sedaj ni ravno dobro izdelana ravno zaradi hardware-a.

Mogoče veš kakšna bi naj bila okvirna cena windows XP?
I am easy to please as long as I get my way.

DarkHand ::

microsoft se tako trudi za zascito pred piratstvom, vendar se bo ze nekdo najdu ki bo progruntou kako aktivacijsko crackat ali kaj podobnega.
samo pirmer: win98 ki naj bi biu ob izidu eden najbol zascitenih OS s kodo. najkprej sem uinstalirou kin ko je zahteval kodo sem sel v dos in v direktoriju c:\windows\system fajl setupx.dll preimenoval v setupx.old in ponovno zagnal instalacijski program setup je se nekaj warningou napisou pa je slo naprej ne da bi prasou za kodo. no pa microsoftova varnost adijo. seveda em preimenoval nazaj v setupx.dll ko je bla namestitev koncana;)

andrej ::

tinkaPinka: bojim se da bo tako ostalo... cene pa ne vem - se niso bile objavljene. Pro lahko pricakujes da bo stala priblizno enako kot w2k pro, PE pa pricaj podobno kot ME.. upgrade cene bodo nizje, enako OEM...
DarkHand: sploh ne bo treba hackat, ker nekaterih verzij ne bo potrebno aktivirati... to so verzije za vecje kupce...

PIII850 ::

Andrej kako pa mislis izvest aktivacijo ce nimas modema, bos klical v ameriko (ker pri nas M$) itak ne bo imel takih zmogljivosti se to opravljat ali bognedaj po posti. Malo ga biksas po moje no. To je mozno izvest za produkte ala acad2000 al pa corel10 itd, kjer je produkt prodan v manjsih kolicinah in tocno doloceni populaciji, ne pa tako kot je prodajan oz naj bi bil prodajan najnovejsi OS od M$. Ce bi naj to bil najnovejsi OS oz ki naj bi zamenjal tako win98&ME in win2000 potem si sam sestej stevilo uporabnikov, ki bi to aktivacijo "aktiviralo". Po moje je to ogromna stevilka, ki je ne zdrzi noben streznik. Pa je lahko se tako mocan!! Si mogoce si kdaj downloadal najnovejsi DirectX. Pa pazi to!! Direct X downloada vsak 3-4 uporabnik, saj ostali nimajo pojma kaj je direct X. Kje pa je se ostalih 6???
Si mogoce pomislil kaksen naval bi bil na M$ streznik. Sesuje se v roku ppol minute, da sploh ne govorim o nevescih uporabnikih tako winsov, kot interneta ko klik ne zagrabi prvo sekundo in panicno pritiskajo na ubogo misko???
Zdej si pa zamisli eno ubogo mamico, ki gre v trgovino, kupi racunalnik da bo imela gor recepte pa mail, pa mogoce se kaksen chat program. In potem ji bo nekega dne program oz OS zatezil da mora dati neko aktivacijsko kodo??? Ker, oprosti ce ne ves, veliko slovenskih firm, razem mogoce redkih, zraven racunalnika ne proda windows, ampak jih samo nalozijo, (tu mislim navadnim smrtnikom ) cd pa ponavadi pozabijo prilozit ter s tem tudi vso potrebno dokumentacijo! In kaj bo potem uboga mamica naredila.???? Racunalnik bo nesla nazaj in potem kaj?? Nic, ker onavadi prodajalci te "ukradene" cdje prodajo dalje in si ne bo mogla pomagat cisto nic, razen da jim se enkrat placa OS. Temu pa jz recem odiranje raje! :))

Poleg tega je pa tu se eno dejstvo. Ce jim bo to res uspelo naredi potem skoraj ne bo piratstva oziroma bodo obstajali cracki, ki bodo to aktivacijo nekako simulirali. Samo potem bo tudi zaradi tega število prodanih kosov OS mocno padlo, saj ne bo nobeden hotel kupit macka v zaklju, saj je do sedaj vsak potencialni kupec isprobal najprej takoimenovano "piratsko" verzijo, sele nato se je ob morebitnem zadovoljstvu odlocil za nakup. Kdo razen redkih si pa lahko pravzaprav danes privosci se da bo vsake pol leta si kupoval nov software za cca 30k ali pa se vec, in to tak software ,ki je poln hroscev, ter ob taksnem razvoju hardwera, ko je npr grafična kartica zastarela v 6 mesecih???
Vsaj ponavadi je tako!!! In verjetno M$ tudi tokrat ne bo razocaral, kar se teh stvari tice.

zanima pa me kako pa da ti potem tako veliko o tem ves glede na to da je sistem beta in da aktivacija sploh deluje NE SE!???

lp

PS.
pa prosim ne to vzet osebno :)))

DarkHand ::

andrej: sedaj navem ampak slisou sm da je baje w novih winxp tudi ze IE6 no da bo pri final al kako je sedaj s temu. aja a pa ves mogoce se za kasne druge novestvari take kot so ze sedaj not samo novejse verzijo kot je na primer pri WinMe prisel novi media player pri WINXP novi IE ipd:D

sasox ::

ma tale zascita je cist brezvezna no........tud ce bo treba met to cifro bo se dal sigurno dobit crack.....sam originalnih CD-jev bojo po moje manj prodal. Jst ze nebom kupu originala, ce bom mel to k***** zascito (zdej imam win2000 pro original kupljeno)

andrej ::

1. najnovejsi build, ki ga je Gates predstavil pred 2 dnevoma ze vsebuje aktivacijo, ki ze dela.
2. jaz vem tolko o tem, ker sem aktivacijo sprobal na mojih masinah, in prebral dokumentacijo na linkih, ki sem jih prej dal. Drugace pa bo treba zadevo se fajn stestirat...
3. aktivacijo lahko izvedes tudi preko telefona. zaenkrat sta posebni telefonski stevilki na voljo v USA in kanadi, do koncne pa naj bi vsaka poslovalnica mela svojo... tak da tukaj ni problema.
4 drugace pa aktivacija preko neta poteka zelo enostavno. Preprosto kliknes na Activate Windows, na prvem zaslonu kliknes Next, pocakas par sekund potem pa kliknes Finish. in to je to...
5. za preobremenite streznikov se vsaj zaenkrat ni bat. ce pogledas, da ima win95 rekord, da so prodali 1.000.000 kopij v prvem tednu potem je to cisto znoso. Danasnji serverji zmorejo 1.000.000 zahtev na teden, kaj na teden, se na dan jih, tak da tu ni problema. ce pa trenutno ne dela pa tudni ni problema, ker mas 30 dni casa, xp pa te tudi na to opomnijo...
zakaj bi moral vsakih 6 mesecev kupovat OS? Enkrat ga kupis pa je... pri novem hardveru ne rabis nove licence...
DarkHand: XP vsebujejo IE 6 in WMP8, pa tudi MSN Explorer in MS Messenger se namestita...
Cracki in piratske verzije zagotovo bodo, tega se ne da cisto preprecit...

andrej ::

TinkaPinka: pozanimal sem se za deaktivacija, vendar zaenkrat ne bo navoljo. predvidoma v naslednji verziji...

tejo ::

Pa ke vsi dobite WinXP BETA 1 ali 2, samo jest ga ne?

DarkHand ::

tejo_no1: jest sm ga dobu na warezu....tako da malo se potrudi ne vem pa vec na katerem warezu.:D

tejo ::

Ga bom poiskal. Zanima me samo, koliko zasede?

DarkHand ::

tako kot sem si ga nastimal pri instalaciji pride 1,2Gb sicer dela pa fino samo zasede pa tut dost

andrej ::

1.2 GB je skupaj z swap filom in hibernate datoteko. drugace zasede pokrog 800 MB.

Loki ::

Andrej prisel sem skoz na tistemu e-mailu.
Zdej pa hocejo, da jim dam ene podatke, kot npr. naslov, ipd.
A jim to morem dat ta prave podatke? (pac varnost podatkov)
I left my wallet in El Segundo

andrej ::

da, moras dat prave podatke. Drugace potem ne bos dobil CD-jev in dokumentacije, itd...

DarkHand ::

andretj: a mogoc poj kj ves daj pride vn final cez 1 let???? prej?? kasnej??? :|

andrej ::

natancnega datuma se ni, uradno pa je, da pride ven v Q3 2001. to velja za professional in home verzijo. server verzije pridejo okrog 3 mesece kasneje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIN XP: RTM (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Programska oprema
16210822 (8565) Tr0n
»

Kateri windows

Oddelek: Programska oprema
151421 (1272) sazo
»

XP inštalacija

Oddelek: Operacijski sistemi
201473 (1046) Windi
»

En problem z Win XP?

Oddelek: Igre
101019 (900) miha
»

Whitler (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1097836 (6278) zetko

Več podobnih tem