» »

računalnik zmrzne, ne najdem težave

računalnik zmrzne, ne najdem težave

perolord ::

Računalnik mi zmrzne ko zaženem download (utorrent, bitcomet, azureus,...) ali pa ko dam testirati hitrost interneta http://ndt.arnes.si/.

Ampak ta freeze se ne dogaja zmeraj... včasih zmrzne takoj, ko odprem program, včasih sploh ne, včasih čez par minut, včasih čez noč,... takorekoč čisto random.
Vse kar sem znal in vedel sem do sedaj nardil:

- vmes zamenjal internet providerja (ne zaradi tega razloga)
- kupil nov disk (pač, prešnji je bil preveč star)
- opravil memtest ramov čez celo noč, niti enega errorja
- reinstall winsow
- zamenjal vrsto programov za download
- omejeval število downloadanja v programih...

Specifikacije:

ASUS P5KC
Inte Core2 Quad CPUQ9400 @ 2.66GHz (4 CPUs), ~2.7GHz
GeForce 8800 GTS 512
Realtek High Definition Audio
4096MB RAM
SAMSUNG HD103SJ ATA Device 1 TB
Atheros L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000

Prosim za pomoč, ker to se dogaja bolj ko ne dnevno in potrebno je comp resetirat na hard, tipka reset.... kar pa seveda ni vredu... Hvala, lep dan, Peter.

amigo_no1 ::

Mrežna kartica (disablaš obstoječo in daš notri eno drugo) ?

bootaj v live linux (knoppix) in testiraj tam.

Zgodovina sprememb…

perolord ::

tud možno.. sam tu pa že nisem več doma... ne znam več s tem.. bi tudi updejtal driverje za mrežno kartico sam ne znam...

Nekdo je reku, da bi lahko bil tudi napajalnik...ne vem...pizda sem nervozn zarad tega...

videc ::

Predvidoma mrežna kartica. Kupiš eno takšno, ki je podprta v operacijskem sistemu in potem ni kaj veliko za nastaviti.
V najslabšem primeru je pa lahko ali:
-napajalnik (v biosu poglej, kako je z napetostjo);
-osnovna plošča (kondenzatorji).
Lp, S.

perolord ::

En update.. ene 3 dni mi ni freeznu ponoči, ko sem downloadal...

Danes sem malo probaval in zagnal download in šel igrat špil (Rift) in zadeva je 2x v dveh poskusih zmrznala...ko sem alt-tabal iz rifta.. zmrzne tako počasi... zz zzzzz zzzzz freeze...

Drugič je pa v Riftu freezal, tudi ko sem downloadal...

Torej problem se pojavi samo pri testiranju hitrosti neta in pri downloadanju...

DeathKiller ::

Hmm, imaš enake težave, kot jaz. Meni je računalnik freeznu, ko sem zalavfal COD 4 in 10 minut igral. Windows XP sem imel sicer na zunanjem disku, ki je bil povezan preko eSATA. Ko sem disk pošlatal par sekund po freezu, je bil zelo vroč. Zato je tukaj težava z diskom. Si mogoče že probal pustiti ohišje odprt, da se je računalnik lepo hladil? probaj to, lahko pa tudi, da so zanjič kondenzatorji.
Drugače pa z gumbom HARD RESET ni nič narobe, če pritisneš. Zato obstaja. Najhuje je, če ti računalnik izključiš na tak način., da držiš tipko na ohišju 5 sekund, da se računalnik ugasne, še istih par sekund pa ponovno prižgeš, tako, da disk in ventilatorji še ne izgubijo vrtljajev (se še vedno zaustavljajo).

DeeCoy ::

Hard reset je skoraj enak "da držiš tipko na ohišju 5 sekund, da se računalnik ugasne, še istih par sekund pa ponovno prižgeš, tako, da disk in ventilatorji še ne izgubijo vrtljajev (se še vedno zaustavljajo). "

Nič od tega ni dobro za disk. Možno, da se disk pregreva, daj ventilator spredaj, ki piha V disk.

Brias ::

pozeni HD sentinel da ti prebere kaj je lepega zapisano v memoriji diska...
spinupi, previsoka temperatura... etc etc...

ce je vse ok.... in ram ok...

je skoraj ziher al plata al naparalnik.... kako jedro odletelo, niti ne ves ker mas 4 :)

perolord ::

Evo... novo odkritje... če mam preveč povezav.. zadeva zašteka... če downloadam 1 file al pa 2 še gre... danes sem 4 in je zadeva zaštekala čez 6 ur...

Ampak, fora je... da je to štekalo že prej, preden sem jaz prešel na nov router.. torej sem zamenjal internet providerja in routerje in vse.... pa še zmer isto =(... to ne morem verjet...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik občasno zmrzne

Oddelek: Strojna oprema
10959 (768) Ahim
»

težava z routerjem (TP-LINK tl-wr741nd) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
6213155 (5894) AC_DC
»

DD-WRT ali TOMATO?

Oddelek: Omrežja in internet
222116 (1612) ManDriver
»

Kateri kos opreme povzroča zmrzovanje v igrah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505258 (4306) lordgreg
»

wrt54g kaputt???

Oddelek: Omrežja in internet
161536 (1033) _Dejan_

Več podobnih tem