» »

Linux???

Linux???

tornado ::

Kakšna je razlika med Slackware,Red Hat in Mandrake? Zakaj je Slackware boljši za strežnik oz. kateri linux je boljši za server?


Hvala!

Gandalfar ::

To so razlicne distribucije ..

Red Hat in Mandrake sta bolj usmerjena v desktop/workstation medtem, ko je slackware tudi malo tezji za zacetnika.

Kateri je najboljsi je tezko rect. Vsakemu svoje sede. Nekateri imajo svoje streznike na RH, drugi na slackwaru, meni osebno najbolj sede Debian distribucija.

dr.J ::

Nad jedrom linuxa ima roko čez sam Linus Torvalds. Vse distribucije potem vzamejo to jedro, ga mogoče malo popravijo in dodajo kak gonilnik, ki v glavnem jedru še manjka ter kak popravek, in ga pač uporabijo za svojo distribucijo. Podobno je z drugimi programi, n.pr apache web strežnikom. Ima pa vsaka distribucija svoja orodja za konfiguracijo hardvera in softvera - ravno tu se mi zdi, da se med seboj še najbolj razlikujejo. Na vsako distribucijo lahko namestiš KDE ali Gnome ali kak drug grafični vmesnik in že imaš desktop PC z vsemi strežniškimi in desktop programi vred. Vse distribucije pa živijo od prodajanja podpore za svoje programje, saj programov pod GPL/LGPL licenco ne morejo najprej dobiti zastonj potem pa prodajati naprej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel Slackware 13

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
193825 (2691) noraguta
»

Linux distribucije. Katero?

Oddelek: Operacijski sistemi
161603 (1408) freejack
»

Red Hat 8.0 ali 7.3

Oddelek: Operacijski sistemi
91054 (975) dr.J
»

LINUX

Oddelek: Operacijski sistemi
341517 (1124) roscha
»

Kater paket Linuxa mi priporocate?

Oddelek: Operacijski sistemi
372360 (1839) Cr00k

Več podobnih tem