» »

Low level format in ustvarjanje novih particij???

Low level format in ustvarjanje novih particij???

madviper ::

Rabim pomoč, ker se sam ne znajdem in nikjer ne najdem! Kako izvesti low lewel format za Maxtor disk 60Gb in nato na njem naredit nove particije? Prosim pomagajte, ker na internetu nisem našel ničesar, najbrž zato ker nisem vedel pod kaj iskati:8) !

Pomagajte mi:O !
I'd like to do something crazy!

TheJack ::

Odkar v biosih ni več orodja za low-level format, rabiš za to poseben program od proizvajalca diska. V primeru Maxtorja je to Powermax. Kako se ga uporabi, si preberi v navodilih. Mimogrede, zakaj pa hočeš narediti low-level format? Jaz se tega nisem loteval že od 386ke dalje. Imaš z diskom probleme? Če dela vse normalno, se low-level formatiranja nima smisla lotevati, po mojem.

Kar se particij tiče, imaš dve izbiri (oz. še precej več; ampak jaz vem za ti dve):

Fdisk. Jaz recimo za to uporabljam Win98 Startup Disk. Lepo bootaš z diskete, napišeš ''fdisk'' v ukazno vrstico in delaš particije po mili volji. Pomanjkljivosti sta dve: precej osnoven in ne ravno začetnikom prijazen vmesnik, pa tudi to, da ti ne ohrani podatkov. F-disk se zato uporablja le na praznih diskih, oz na diskih, ki si jih tako ali tako nameraval izbrisati.

Partition Magic. Tega lahko uporabljaš kar iz Windowsov. Vmesnik je preprost in intuitiven ter zmogljiv, pa še podatki se obdržijo, če hočeš npr. narediti novo particijo, združiti dve v eno...itd. Slabost je ta, da program ni zastonj.

Če boš torej delal particije na praznem disku uporabi fdisk, če pa se boš tega loteval šele naknadno (ko bodo windowsi že naloženi), ti pa drugega kot PM ne ostane.

Tr0n ::

Zakaj low level format? Koliko vem, se ta format izvede samo pri proizvajalcu in to samo enkrat, ker lahko veckratno low level formatiranje skoduje disku.

madviper ::

Tega da llf škoduje disku se zavedam in ga uporabljam, ker ne gre drugače. Sicer nisem lajik v računalništvi in nisem začetnik, le tega področja se večinoma izogibam, ker mi vse deluje kot se spodobi.

Sedaj pa imam težave, ker sem sprobavu Lindowsw in sem jih dol vrgu, mi pa še stalno meče na začetku kaj želim zagnati!

Tega ne morem izbrisati, zavzema mi pa 64Mb diska, kar ni veliko, zame!

Pa še ves sistem mi deluje prepočasi, glede na to kar imam pod mizo>:D !

Drugače mi je to naredo, kdo drug, sedaj pa nima MMMato čas pa ne morem čakat, ker računalnik, vsak dan potrebujem:\ !!!

Samo me še zanima kako to uporobiti?!? Oziroma kje dobiti navodila! A so v licenčni pogodbi al kje drugje

Hvala za odgovor!
I'd like to do something crazy!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madviper ()

madviper ::

Našo sem file, si ga dol potegno, shranil navodila za uporabo, potem pa prišel do problema!!!
Kako shranit 2,3Mb velik file na 1,4Mb veliko disketo8-O!!!
Tu je pa problem!!!

Bom že kak! Če ve kdo kako naj pomaga!
I'd like to do something crazy!

noraguta ::

ma ne bluzi kaki low level format. fdisk /mbr pa je. al pa disk v drug comp pa z parition managerjem particije postimat.

ce lindowsi niso delal low-level format ga tud ti ne rabis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

TheJack ::

Kot prvo, noraguta ma prav.

Kar se tvojega vprašanja tiče, je reč sledeča. Daj prazno disketo v disketnik. Zaženi program, ki si ga dol potegnil in to je to.

Sicer pa ti tega niti ni treba. Imaš Win98 Startup Disk (ali kakšno podobno reč)? Potem jo daj v disketnik, naredi boot z nje in napiši 'fdisk' v ukazno vrstico. Ko si enkrat notri, izbriši vse particije (S TEM BOŠ UNIČIL VSE PODATKE NA DISKU!!!). Če boš potem nalagal WinXP, je to potem to. V installu le izberi, da bi rad namestil Windowse na ''unpartitioned space''.
Če pa ne boš nalagal WinXP, ali pa bi rad imel več particij na disku, potem pa naredi sledeče: Enako kot v prvi točki pojdi v fdisk in izbriši vse particije. Nato pa prav tako z fdiskom naredi nove (natančnih navodil za fdisk ti ne nameravam dajati, ker jih na pamet ne vem).

Še enkrat pa: Ne uporabljaj low-level formata, če ni z diskom samim nič narobe!!

madviper ::

Ok fantje sem zrihtu, kar brez llf! Zdaj že veselo rihtam compa!

No vseeno tenks za pomoč!

Pol sem pogruntal kak ti nardi disketo! Sej sem začel, pa bi predolgo čakal, da bi končal pa sem odnehal, sem sam Windowse gor vrgo!!!

Zrihtano je, sedaj pa še samo peglamm sistem, da mi bo ugajal>:D !
I'd like to do something crazy!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201865 (1541) sirotka
»

Čudn problem pri inštalaciji XP professional windowsow

Oddelek: Operacijski sistemi
443061 (2299) xpozed
»

Čudno obnašanje diska WD 800Jb

Oddelek: Pomoč in nasveti
101213 (1062) urosh
»

Kriv MBR?

Oddelek: Operacijski sistemi
131386 (1186) CaqKa
»

Karseda neboleča reinštalacija OS WinXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
171576 (1303) @ljash

Več podobnih tem