» »

Prekinitev povezave na določeno uro

Prekinitev povezave na določeno uro

Gothmog ::

Naslov je malo zavajujoč, a se nisem spomnil kako krajše ubesediti bistvo (kar je bil tudi glavni problem pri iskanju z stricom googlom).


Problem je tak.: Ob točno določeni uri, ki se spreminja glede na zagon računalnika (možno modema), mi vsi programi izgubijo povezavo z internetom. Zadnja dva dni recimo, so časi izgube povezave bili: 23.18 ; 17.18 ; 21.18 ; 23.18 ; 11.18 ; 21.18. Nedvomno so se dogajali tudi ob drugih urah, le da me ni bilo na računalniku in jih nisem opazil. Mislim da pa je vseeno pomembna informacija zaradi vzorca.
Sedaj pa posebnost teh disconnectov - ves čas mi teče cmd z ping www.google.com -t. Niti enkrat v vseh teh "disconnectih" ni bilo opaziti nobene posebnosti. Nič izgube paketkov, nič naraslega pinga,...
Te prekinitve povezave izkušam pri igranju WoWa, ob istem času pa opažam, da tudi Skype izgubi povezavo, tako da (mislim) da ni specifično WoWu.

Za povezavo od modema do centrale sem prepričan, da deluje brez problema. Modem (ki je nastavljen kot router) je tudi bil zamenjan že velikokrat. Gre se za s3 model, povezava pa je siol 2mbit. Pred nedavnim hitrost povečana do meje, ki jo določa hitrost signala - nekje na polovici med 2mbit in 4mbit. Ta problem je ostajal preko več menjav modema, torej krivda prav tako ne leži na njem.

Edina preostala opcija je računalnik, kjer sem pa rahlo brez idej kaj narediti.
Uporabljam avast! Antivirus redno avtomatsko posodobljen. Poskusil sem izključiti njegove ščite, a ni pomagalo.


Prosim za pomoč
  • spremenil: Gothmog ()

rdecaluc ::

Mogoče kej router zafrkava. Si probal kej resetirat?

Dinamični IP? Statični?

Več računalnikov doma?
Est modus in rebus. ,typos

b ::

Če imaš siolov modem kot router, dlje odprte povezave padejo po določenem času. Meni je šlo to toliko na živce, da sem si zdaj namontiral drug router, ki vzdržuje PPPoE. Modem naj bo pa modem, itak je kot router prekleto bogi.

Glede na opis napake (ping dela 100%), bo to verjetno to. Če bi se prekinila PPPoE seja, bi se tudi kakšen ping paketek izgubil.

Gothmog ::

Router (=modem) sem večkrat resetiral. Z tem problemom se spopadam že mesece.

Dinamični IP.
Vsakodnevi ip reset se dogaja ob drgem času kot ti posebni parcialni disconnecti.

V modemu imam trenutno dva kabla (na enem sem jaz), a drugi je prazen. Ni bilo razlike, ko je bil nanj priključen drug računalnik. Prav tako je bil občasno nanj povezan prek wirelessa, isto brez razlike.


@b
Aha, hvala, ga bom probal od-nastaviti kot router. Tako ali tako ga trenutno ne rabim kot router.
Misliš, da bi se dlje odprta povezava smatrala že po dveh urah?
Tak je namreč najkrajši interval teh disconnectov.

b ::

Meni skos crkujejo (oz. so) odprte SSH povezave. Ne vem pa 100% ali crkne tudi, če povezavo uporabljaš, ali mora bit odprta povezava idle. Kot rečeno, zdaj imam modem za modem in je mir.

Gothmog ::

Samo informacija za koga, ki bi imel isti problem.

Meni je stvar rešil nasvet b-ja. Klical sem siol, mi ga je odnastavil kot router, od tedaj ni več prekinitev povezav.
Potrebno je povezavo ročno vzpostaviti, to je pa tudi vse. Vsekakor vredno za neprekinjeno povezavo.

hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amis ADSL modem + router?

Oddelek: Omrežja in internet
379031 (5141) Bakunin
»

Internet pade dol, ko vključim svoj router

Oddelek: Omrežja in internet
193591 (3304) WhiteAngel
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951363 (23113) simone
»

optika Telekom vs. VDSL T-2

Oddelek: Omrežja in internet
444722 (3520) BlueRunner
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789214 (5443) Pyr0Beast

Več podobnih tem