» »

Marvell ali Intel kontroler

Marvell ali Intel kontroler

tropinovec ::

Hojla!

Nabavil bom SSD disk Vertex 3, pa me zanima kam ga je bolje priključiti: na Intelov ali Marvellov SATA 6GB/s kontroler? Plata je Asus Sabertooth P67.

mat xxl ::

Logično, da na Marvelov 6gb/s pazi pa če na 3gb/s uporabljaš kak raid, oglej si moj opis težav v temi Sandy bridge .................... čisto na koncu !

Ti pa svetujem, da se izogneš morebitnim težavam, da na Sata 3 vklopiš samo SSD in nič drugega !!!

tropinovec ::

Ummm, zakaj pa ravno Marvellov, saj oba kontrolerja podpirata 6GB/s.Prav zato me tudi zanima, v čem je razlika med njima??

mat xxl ::

Ne drži marvelov krmili samo sata 3 6gb/s , intelov pa sata 2 3gb/s !!!!

Je pa res da tudi v navodilih od Gigabyte plate, ki jo jaz imam to dokaj zmedeno piše !

Pa ne mešaj tega Marvel kontrolnika s tistimi vgrajenmimi v SSD npr Intel 510 !!!

Tilen ::

mat xxl je izjavil:

Logično, da na Marvelov 6gb/s pazi pa če na 3gb/s uporabljaš kak raid, oglej si moj opis težav v temi Sandy bridge .................... čisto na koncu !

Ti pa svetujem, da se izogneš morebitnim težavam, da na Sata 3 vklopiš samo SSD in nič drugega !!!



Jaz imam normalno na en SATA 6G ssd in na drugega navaden disk in deluje bp. Disk je bil predhodno v raid sistemu tako da ga je bilo potrebno samo sformatirati v disk managementu in določiti nov SSD za primary/boot particijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tropinovec ::

mat xxl pravi:Ne drži marvelov krmili samo sata 3 6gb/s , intelov pa sata 2 3gb/s !!!!

Ne drži! Sabertooth P67 ima Intel kontroler 6gb/s:

Intel® P67(B3) chipset :
2 x SATA 6Gb/s port(s), brown
1 x eSATA 3Gb/s port(s), black
Support Raid 0, 1, 5, 10
Marvell® PCIe SATA 6Gb/s controller :
2 x SATA 6Gb/s port(s), gray
JMicron® JMB362 controller :
1 x Power eSATA 3Gb/s port(s), green
1 x eSATA 3Gb/s port(s), red

Prav zato pa sem spraševal, kateri je bolj primeren, Intel ali Marvell. No, bom Vertexa 3 kar na Intela pripopal!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mi lahko nekdo razloži razliko med SATA porti

Oddelek: Strojna oprema
133093 (2478) hojnikb
»

RAID 0 in 4 ssd diski

Oddelek: Strojna oprema
193816 (3418) m0LN4r
»

SSD in ACHI?

Oddelek: Strojna oprema
111473 (1205) DrSergioDJ
»

Sabertooth p67 in raid 0

Oddelek: Strojna oprema
7686 (583) DrSergioDJ
»

Sata 3 6gb/s disk WDC WD20EARX 2tb

Oddelek: Pomoč in nasveti
51138 (1048) D-PaX

Več podobnih tem