» »

kateri format zunanjega diska?

kateri format zunanjega diska?

vir ::

V kateri format se formatira disk ki se bo uporabljal za gledanje filmov? Nekje sem prebral fat32, drugje je nekdo omenil ntfs....

Mavrik ::

Odvisno kje se bo uporabljal.

DVD naprave in podoben hardware zna brati samo FAT32. Toda na FAT32 ne boš mogel shranit datotek čez 4GB, kar ti bo delalo probleme pri HD filmih.

Če hočeš shranjevati datoteke čez 4 GB, potem pa je najboljša opcija NTFS, ga znajo brati tako Windows, Linux kot OS X, obenem ga pa pišejo Windows, precej Linux distribucij ter OS X z dodatkom. Ne boš pa mogel potem gledati filmov na kakih DVD predvajalnikih in podobno.
The truth is rarely pure and never simple.

RejZoR ::

Odvisno. Recimo malce boljši LG-ji znajo brati tudi NTFS particije in ker znajo predvajati tud MKV FullHD filme to postane zelo smiselno. Npr LG xxLE5300 preverjeno zna sukat iz NTFS, enako LE8500 in LE4500. Znajo tud nižji modeli ampak tam nisem preveril. Vsaj za xxLD750 vem da zna. Ampak za veliko večino pa boš še vedno rabil FAT32, ki ga znajo brati vse naprave.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

harvey ::

Vsak kolikor toliko sposoben novejši "bralnik/TV" prebere tudi NTFS, kot je že ugotovljeno s FAT32 zajamemo 100% vse naprave in tudi Mac mašine že po defaultu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

vir ::

za xxLE5300 piše
??Please use only a USB storage device which was formatted as a FAT32 file system, NTFS file system
provided with the Windows operating system. In case of a storage device formatted as a different utility
programme which is not supported by Windows, it may not be recognized.

Piše pa tudi:
??The recommended capacity is 1 TB or less for a USB external hard disk and 32 GB or less for USB
memory.
??Any device with more than the recommended capacity may not work properly.

Kakšne so vaše izkušnje z branjem večjih diskov? Recimo 2 TB?

Zvezdica27 ::

lp,

FAT32 bo pogreb, če boš imel velike filme (blueray ripi, kaki veliki DVDripi v iso obliki), ker jih datotečni sistem ne more zapisati (omejitev 4GiB).

Po drugi strani vsi novejši gadgeti berejo NTFS diske - a hkrati drugi spet ne. Če imaš kaj Sonyjevga, kar pozabi. Enostavno moraš preveriti na svojem TV ali DVD.

Glede na to kaj pišeš, boš torejmoral formatirati na FAT.

Jaz, ki vse gledam preko računala na TV in imam lunux, imam pač na ext4, kar pa tudi pomeni, da pri kolegih, ki so na win, nimam kaj praskat (njihov problem ;).

Moj nasvet je, da potegni kabel od računala in glej preko njega, format pa v NTFS.

zz

RejZoR ::

Sony je itaq izbirčen v tri krasne. Philips pa kmalu za njim. Kot sem opazil so LG-jevi TV-ji daleč daleč najmanj izbirčni in vrtijo res čist vse. Edino kakšen DTS zvok na kakšnih nagaja (konkretno na LE5300 ga nisem uspel usposobit v enem HD filmu). Ampak DTS itaq ni tolk razširjen kot kakšen AC3...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zvezdica27 ::

yup. LG tv in bluerayplayerji so the way to go.

Sony pa samo stran, res pa je slika za prste polizat (fotr ma bravio) oz. če daš sony na sony dela iz prve (sam tud stane)

zz

RejZoR ::

Sony se mi ne zdi nič posebnega. Vsaj recimo modeli EX500 imajo proti istemu razredu od LG in Philips prav obupno megleno sliko brez vsakega detajla. Full HD slika še nekako gre, klasični antenski signal pa je katastrofa.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Format usb ključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
253963 (1872) Skylord
»

USB napaka. exFAT?

Oddelek: Zvok in slika
161444 (1347) Ikspe
»

Avtoradio

Oddelek: Na cesti
91497 (1174) primozzzz
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475460 (3036) Bevcan

Več podobnih tem