» »

Prenos podatkov iz laptovega trdega diska

Prenos podatkov iz laptovega trdega diska

Len-Art ::

Živjo,

imam en problem, umrl mi je laptop (ni trdi disk problem), jaz pa bi rad prenesel vse podatke na PC oz. kam drugam. Imam ACER aspire laptop serije 5520. Potrebujem za to kakšen poseben kabel ali kako to gre?

Hvala za pomoč

Lenart

Dieu ::

Kolikor jaz vem je razlika samo v napajanju če imaš IDE disk in sicer 2 pina manj...

...



da se tudi brez fancy pretvornikov...

drugače pa google -> "laptop hdd to pc"
I was blind but now I see!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

b ::

Disk pobereš iz prenosnika in ga priključiš v drug računalnik. Če je drug računalnik prenosnik, potem mora imet enak vmesnik (IDE ali SATA), če priklapljaš na stacionarni računalnik boš za IDE potreboval adapter, kot ti ga je prilepil Dieu, SATA priključki pa so enaki na 2.5" in 3.5" diskih, tako da ga samo priklopiš.

Kakšen disk imaš lahko pogledaš v navodila oz. specifikacije prenosnika, ampak nima smisla, v vsakem primeru ga boš moral vzet iz pokvarjenega prenosnika in boš takrat videl, kakšen je :)

Pyr0Beast ::

5520 ima sata priklop
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RejZoR ::

Če imaš SATA priklope v svojem desktop računalniku potem enostavno vzemi disk iz laptopa in ga priklopi v PC kot vsak drug SATA disk. Priključki so identični in standardni. Sem že počel tako stvar, tako da ti govorim s 100% gotovostjo :P
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

DeeCoy ::

Če se ti to zdi preveč, potem bootaj ubuntu in si na kakšen zunanji disk skopiraj podatke.
EDIT: Ne bo pomagalo ker je laptop hin xDD

Pa laptopa ne ustran metat pol.. Če ga ne misliš prodajat in ga misliš kar stran vržt, mi ga raje pošlji po pošti :DD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD disk za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
424205 (3316) Unknown_001
»

Čuden zvok trdega diska (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
678189 (6746) ngc2392
»

Kopiranje podatkov iz diska iz prenosnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
192805 (2525) solatko
»

HP NX9240 - Se prižge, a se nič ne zgodi

Oddelek: Pomoč in nasveti
191135 (1002) jimmy69
»

kabel za disk oz. dvd..!!kje kupiti

Oddelek: Pomoč in nasveti
151181 (931) 2004

Več podobnih tem