» »

Pc - HDMI povezava restart PC-ja

Pc - HDMI povezava restart PC-ja

t0r0 ::

Živjo,

Kupil sem si novi TV LG Le7300, katerega uporabljam tudi za gledanje FullHD filmov, v ta namen uporabljam laptop s HDMI vhodom, tu pa nastane težava, takoj ko predvajam film preko HDMI-ja se PC restarta, slika zmrzne, nastane neka snežena slika. Slika desktopa preko HDMI-ja deluje brez problemov.

Reformatiral sam PC, naložil zadnje driverje za grafično. Računalnik je HP Pavilion dv6-3050, grafična ATI mobility radeon HD 5650.
http://www.dobratrgovina.com/index.php?...
HDMI kabel sem uporabljal na drugi TV brez problema (z drugim PCjem), dolžina 3m, sumim pa edino tega. Plan imam kupit novega dolžine 1,5m.

Je imel kdo podoben problem? Tole mi ni čist jasno.

Hvala za rešitve

matonson ::

Kabel bi moral bit v redu. S kje si naložil driverje za grafično?

t0r0 ::

Iz ATI-jeve strani sem naložil "Catalyst Control Center"

matonson ::

Probaj od HPja driverje.

Za Win7 - http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft...

Prejšnje najprej zbriši, restartaj ter pomožnosti uporabi še kakšen software za brisanje driverjev - http://www.afterdawn.com/software/secur...

t0r0 ::

Ok, tnx, bom poizkusil in javil če bo bolje.

t0r0 ::

Živjo,

evo sem probal zadevo z HP driverji, in se mi dogaja še vedno isto. Malo sem bral po forumih in zasledil sledeče

Radeon HD5xxx series gfx cards have very low idle core/memory clock speeds, 157/300 MHz. When you want to play a video full screen, the gfx card tries to increase the core/memory clock speeds to something like 400/900 MHz to be able to play the video. During the process, the gfx card may stutter and fall down on what is technically called TDR ( Timeout Detection and Recovery ). In some instances, the gfx card recovers from TDR. In some instances, it cannot recover and gives you what you describe as a gray static looking screen.

If you have CCC 10.11 or 10.12, you can increase idle clocks from 157/300 to 400/900 MHz. This can be done with creating a profile and manually modifying the profile file. This may give you a peace of mind.


Računalnik ima sicer dve grafični kartici
 Grafični

Grafični



Ko nalagam Ati Catalyst 10.11 driverje za Radeon 5650, mi vedno naloži samo za model 4250 (na matični plošči). V DM sem probal diseblat sledečo vendar še vedno isto. Kje računalnik izbira prioritete med tema dvema karticama?

Tnx za odgovore


Tnx za pomoč

VidKo ::

Desni klik na vsako od grafičnih ter objavi katero različico gonilnikov ti prikaže.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

t0r0 ::

Ubistvu, ko instaliram catalyst pogledam report in vidim da mi naloži driverje samo za tisto na matični plošči, HD 5650 ni v reportu.

Vuli ::

Pejdi v BIOS pogledat, če se da tam sklopit int. grafično.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

t0r0 ::

Grafična deluje v dvojnem načinu, kar pomeni na bateriji integrirana, na 220 pa ločena. Ko imam na 220 uporabi HD 5650.
Je morda grafična preslaba, da ne sprocesira?

pingo76 ::

Čisto tako eno levo...
Kaj pa če hdmi kabel zagrabi ozemljitev pc-ja ter nato pošlje smeti tv-ju in ga to "zmoti"? Poskusi izolirat eventuali stik na izgodu grafike oz vhodu na tv.

t0r0 ::

Še vedno sumim GPU clock, je imel kdo izkušnje s tem?
Bom poizkusil povišat clock.

pingo76:
Tole s kablom se mi ne zdi mogoče, kako si mislil, da bi činč povil z izolircem?

pingo76 ::

Pač izolirat stik hdmi-ja z maso oz. ohišjem pc-ja.

t0r0 ::

Update problema:
Odkril vzrok "freezanja" sistema, vendar ga še nisem uspel odpravit. Vzrok je zvočna kartica "Ati high definition" preko HDMI, torej ko prenašam film preko HDMI in če pustim zvok tudi preko le tega mi zmrzne komp, če pustim zvok na PCju deluje.

Updatal sem driverje, posodobil zvok preko HDMI, dodal realtek codece, dodal realtek driverje, nič ni pomagalo. Googlal vendar za 1x nobena rešitev še ni pomagala.

Tnx za rešitve in predloge

t0r0 ::

Rešil problem, PC je šel na servis, kjer so mu menjali osnovno ploščo.

Hvala vsem za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD (ATI) Catalyst™ (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Zvok in slika
850130323 (40802) ferdo
»

Zvok prekinja pri HDMI povezavi

Oddelek: Pomoč in nasveti
131206 (992) Gathish
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983146033 (129001) D3m
»

int. ATI radeon HD 4200 GPU noče dat digitalnega izhoda

Oddelek: Pomoč in nasveti
171301 (1071) ferdo
»

težava: navijanje HD4770

Oddelek: Navijanje
181769 (1393) Pyr0Beast

Več podobnih tem