» »

Voltmod

Voltmod

Yacksy ::

Posedujem Abit KR7A, katero bi rad malce zmodificiral in naredil voltmod. Na slo-techu so uporabili potenciometer, jaz pa bi predvsem zaradi ekonomičnosti raje uporabil upor. Ko sem malce razmišljal o tem sem ugotovil, da ne kapiram popolnoma teh voltmodov. Torej vrašanje je:
Ali prilotani upor samo spremeni maksimalno napetost(tako da maksimalni prag dvigne:), ki jo lahko še zmeraj nastavljamo v BIOS-u, ali prilotan upor dokončno spremeni napetost, tako da je ne moremo več nastavljati?:\

Vesoljc ::

tipičen volt mod v bistvu samo "nategne" plato (grafo) oziroma njen uravnalnik napetosti. z potenciometrom ali uporom dodatno obremenimo regulator, ki tako začne "mislt", da je napetost ki gre na cpu ful premajhna, zato jo pac malce dvigne (uravna). iz tega sledi da v biosu se vedno imamo moznost nastavljanja napetosti, vendar so le te zamaknjene (navzgor :) ). primer: v biosu mas moznost spreminjat napetost od 1.6V do 1.85V. po volt modu bos se vedno nastavlju napetosti od 1.6V do 1.85V, ampak v resnici bo to obmocje nekje med 1.8V in 2.05V...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Yacksy ::

Kaj je potem bolje uporabiti; potenciometer ali stacionaren upor. Pa lahko po kakšnem razmerju lahko zračunamo dejansko voltažo na procesorju al pa ramu?

Vesoljc ::

ce nimas potenciometra, pa mas velik razlicnih uporov, so upori cist kul, parkrat sprobas, pa bos ze tapravga najdu. s po-meter lahko pac v realtime-u spreminjas voltazo.

zakaj bi racunu dejansko napetost, ce ti jo bios al pa mbm kaze tako kot je ?!? ce ti po volt modu nastavis napetost na 1.85V, ti bodo sezorji na plati (->bios, mbm) cist pravilno odcitaval novo voltazo...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Yacksy ::

Jaz sem razumel, da upor povzroči to, da v bistvu v BIOS-u kaže napetost Npr 1,6 V, v resnici je pa višja. Mal sma se narobe razumela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Volt modom na GF4 TI4200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1046651 (5159) _Dejan_
»

Naviti celerona 1000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
703644 (2973) Pyr0Beast
»

Koliko je se varna temperatura za zracno hlajenje?

Oddelek: Navijanje
462931 (2058) schurda
»

KT7A-voltage mod

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
371997 (1587) AvAkI
»

voltaza

Oddelek: Pomoč in nasveti
251743 (1439) morphling1

Več podobnih tem